wordpress kui sisuhaldus

Mul on viimasel ajal tavaks soovitada igat masti veebivajaduste rahuldamiseks WordPressi ja sellega käib paratamatult kaasa vajadus vastata küsimusele “a kes teeks?”. Eks me kõik ole ju midagi natuke pusinud ja üks blogimootor ei saa väga keeruline olla… aga tuleb välja, et ma olen ära harjund Dreamhost’i standardinstalliga mis lisab hulga vajalikke pluginaid (mida ma automaatselt oma lemmikutega täiendan), põhjadega mille autorid kasutavad widgeteid ja on näinud ette vajadust teha erifunktsionaalsusega alamlehti… ja ma olen õppinud selgeks XML-RPC API kasutamise, et tuua üle sisu nt vanast veebist.

Ja selle käigus on hakanud tekkima checklist asjadest mida peaks ühtemoodi mõistma. List täieneb ajas ja kommentaarid/soovitused teretulnd, samuti nagu viited firmade/gurude kohta Eestis kes võiksid asju sedamoodi teha (eneseahaipimine lubatud).

  • WP install peab suutma ennast ja pluginaid adminn-paneelilt uuendada
  • WP install peab olema turvaline (ma ei pea ju siia linkima seda?)
  • minu wordpressi vidinate standardvaliku leiab siit ja ma üllatun pahasti, kui neid pole (vahest peaks midagi lisama/muutma?)
  • keelevahetust teeb WPML (või on parem pakkumine?)
  • template kasutab widgeteid, evib alamlehtede stiile, on üldküsimustes SEO-optimeeritud (kui hästi läheb saab seadetest panna paika olulisemad seadistused ning all-in-one-seo pluginat pole vaja)
  • template tegija on suutnud leida praktilised rakendused rubriikidele, tagidele, linkidele, postitustele ja lehtedele
  • template tegija on mõelnud kaugemale üldisest kujundusest ja mul on postituse sees kasutada läbimõeldud tüpograafia – alapealkirjad, munadega listid, väljatõstega tsitaadid jms
  • … ja loomulikult on koodi vaadates näha, et wp codex on ammu läbi loetud & mõistetud mis saab teha sandardvahenditega ja mis tuleb pista oma functions.php’sse

Misveel? Ma olen hetkel seda usku, et hea põhja saamiseks on sageli mõtet alustada tasulisest e premium-template’ist mis enam-vähem eesmärgiga sobib (kuigi kindlasti võib leida ka kommunaalselt aretatud võimekaid põhju, nt blogiformaadi puhul getk2.com) ja seda vajadust mööda timmida (kuna olen sattunud Brian Gardneri fänniks siis pean loomulikuks, et kujundusega tuleb kaasa layeritega originaal-PSD ja foorum kus nõu küsida/bugisid raporteerida).

Postitatud rubriiki netiturundus märksõnaga . Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

27 Kommentaarid