Viirus ja antiviirus (ehk viirusepeletaja)

Üritaks siia lehele kokku panna kogu olulise info viiruse-teema kohta ehk vajalikud viidad netiavarustesse ja konkreetsed soovitused. Alustakski Tarmo Kanamäe soovitustega 30.09.2001 Tehnokratist:

  • Kontrolli, et sinu Windows’il (aga sama käib ka muude operatsioonisüsteemide kohta) oleksid peal värskeimad paigad ehk update’id: Win95, 98, ME, ja XP puhul mine windowsupdate.microsoft.com (oluline on Critical updates). NT ja Win2k adminnidel tasuks kindlasti kontrollida, et peale on lastud värskeim servicepack (NT 4 puhuk ka kumulatiivne hot-fix’ide komplekt) ja IIS uuendused (ja NT4 puhul: sa ju kasutad ikka vähemalt IIS 4.0’i, eks?).
  • Kasuta kindlasti antiviirust: tänu BCS’ile on Eestis eriti levinud F-Secure’i viirusepeletajad, lisaks aga ka Norton Anitivirus, MacAffee ja Norman. Tasuta antiviirus on viimasel ajal harv nähtus, ainus (thnks raadiokuulajatele vihje eest!) personaalseks kasutuseks tasuta olev antiviirus peaks olema AntiVir Personal Edition, vt www.free-av.com (hetkel see sait maas, tasulise versiooni kodu on www.hbedv.com, võid ka proovida www.free-av.de ehk saksakeelset, lisaks abiks google.com otsing).
  • Eelmisest punktist pole mitte mingit kasu, kui sinu kasutatav antiviirus ennast vähemalt kord päevas uute viirusetunnustega ei uuenda: moodsad viirused levivad päevaga, nt Nimda nakatas ühe ööpäevaga 2.2 miljonit arvutit. Viirusetõrjetarkvara tootjatel kulu paar-kolm tundi vajalike paranduste tegemiseks.
  • Seadista oma Windows nii, et näeksid ka failinime laiendeid: need on reeglina 3-tähelised lühendid mille alusel Windows saab aru, kas tegemist on näiteks Wordi dokumendiga (.doc) või programmiga (.com, .exe, .bat, .vbs, .pif) — kui näed midagi programmile viitavat, ära kindlasti ava. Laiendite näitamise lubamiseks ava suvaline kataloog (nt My Documents) ning vali Tools -> Folder Options, selle alt View ning võta ära linnuke rea Hide extensions for known file types eest — nüüd näed alati, kas tegemist on tõesti näiteks Wordi dokumendiga või mõne kurja viirusega.
  • Suhtu umbusklikult failidesse mis on lisatud e-postile ja seda isegi juhul, kui saatjaks on tuttav inimene: tegemist võib olla hoopis tema arvutisse pesa teinud viirusega. Kui kirja sisus ei ole kenasti maakeeles öeldud, et miks on kirjaga kaasas mingi fail ning et see on tõesti saatja sügavalt isiklik soov, et sa selle avaksid — siis parem helista ja küsi üle. Ise e-postile faili lisades pane kindlasti kirja ka omasõnaline kirjeldus, millised failid ja miks lisasid: siis on teistel julgem tunne.
  • Suhtu eriti umbusklikult failidesse, mida levitatakse interneti uudistegruppide (news) ja jututubade (chat) kaudu…
  • Et kaitsta oma arvutit häkkerite ja turvaauke otsivate netiusside eest — aga samuti takistada sinu arvuti nakatada jõudnud viirustel maailmaga side pidamist — kasuta personaalset tulemüüri: ZoneAlarm (tasuta personaalseks kasutuseks).

Ja veel: BCS Infra lubas hiljutisel “eriväljaõppel” Tehnokratile, et nad võtava põhjalikumalt ette oma antiviiruse-lehekülje uuendamise päevakohase infoga.

NB! Lisa omapoolsed soovitused kommentaarina: nii saavad teised kasutajad rohkem abi!

59 Kommentaarid

  1. Avo Väliste
    Lisatud 3. okt. 2001 kell 12:57 | Püsiviide

    Tere,

    Kasutan juba ise teist aastat InoculateIT Personal Edition viirusetõrjet. Paistab, et jõuab ka ajaga (uute viirustega) kiiresti sammu pidada. Nyyd on nad kyll vahetanud produkti uue, teise nimega viirusetõrje vastu välja, kuid support jätkub endiselt.

    Uutel kasutajatel tuleb aiunlt ennast ennem registreerida ja edaspidi on kõik tasuta. Vaata ise ;)

    http://antivirus.cai.com/

    Av°.

  2. Computer22
    Lisatud 6. okt. 2001 kell 02:27 | Püsiviide

    Tekkis pisike küsimus, miks reklaamitakse nii kohutavalt palju pisikese soome firma produkti kui samas peetakse maailmas toda firmat teise esheloni kuuluvaks s.t. viiruse info antakse talle alles teises järjekorras. Ennem võiks vaateväljas olla esimese esheloni firmad, tõsi kipuvad raha tahtma.

    Ja veel – veel – veel! Mailiprogrammid! Kuulsad ussid ja trooja hobused kasutavad oma liikumiseks Microsofti koodidel töötavaid Outlooke. Seega võiks kasutada ka mõnd muud programmi eriti soovitaks E-Maili Klientprogramme. Ning Outlookide fännidel tuleb oma tõrjeprogrammidele ikka ka öelda millist mailiprogrammi kasutatakse!

    Ning tähelepanu võiks olla ka viiruse leviku ketil – Eesti suurim levila tekkis ministeeriumites ning sealsete Outlookide kaudu levisid edasi järgmistesse riigiasutustesse jne jne.

  3. Rauno Ots
    Lisatud 8. okt. 2001 kell 21:50 | Püsiviide

    Tahaks kuulda teie kommentaari F-Prot’i kohta… see on vist ju ka pidevalt uuenev vabavara?

    • easyripper
      Lisatud 21. okt. 2001 kell 19:10 | Püsiviide

      F-prot uus win vers ei ole enam freeware

      vanad dos versioonid olid freeware

    • Erts
      Lisatud 11. okt. 2002 kell 22:22 | Püsiviide

      F-Prot on päris hea. Kasutan seda ise ja siiani on hakkama saanud nii “kolli” leidmise, kui hävitamisega

  4. Kairo Kalamees
    Lisatud 15. okt. 2001 kell 19:55 | Püsiviide

    Tere,

    Mõnel pool, kus väga turvalist keskkonda nõutakse, kasutatakse kahe erineva antiviiruse tõrjujate softi. Tavaliselt siiski kasutatakse ühe tarnija softi, seda on ka kergem manageerida.

    Kui sul Tremd Microt pole veel, siis võid lasta oma arvuti Trend Micro poolt TASUTA läbi skännida ja viiruselised failid kustutada. Vt: http://www.stallion.ee/scanners/ . Viirustest vabaks!

  5. Kairo Kalamees
    Lisatud 15. okt. 2001 kell 19:55 | Püsiviide

    Tere,

    Mõnel pool, kus väga turvalist keskkonda nõutakse, kasutatakse kahe erineva antiviiruse tõrjujate softi. Tavaliselt siiski kasutatakse ühe tarnija softi, seda on ka kergem manageerida.

    Kui sul Tremd Microt pole veel, siis võid lasta oma arvuti Trend Micro poolt TASUTA läbi skännida ja viiruselised failid kustutada. Vt: http://www.stallion.ee/scanners/ . Viirustest vabaks!

    kairo

  6. Anti Palmi
    Lisatud 20. okt. 2001 kell 17:44 | Püsiviide

    Minu meelest on see Trend Micro üks kehva võitu asi, sest mulle tundub, et tema Webtrap teeb internetiühenduse väga ebastabiilseks ning tihti juhtub webtrap.exe -s erroreid leiduma.

    • Tarmo Petjärv
      Lisatud 29. jaan. 2002 kell 22:05 | Püsiviide

      Tere ka :)

      Kommentaarid olid selle Trend Antiviiruse kohta. Ta on üks paremaid, mida olen kasutanud. Püsiühenduse juures on igati aktuaalne ja korralik antiviirus. Soovitan köikidele kellel raha selle alla panna on:) Ise kasutasin 180 päevast trial versiooni ja antud aja jooksul polnud ühtegi probleemi, kuigi viiruseid tuli küllaga…:) Linki sellele enam pole-oli teine ainult Saksamaale, Austriale ja Sveitsile möeldud:;) Aga sai vahemalt pool aastat rahulikult olla…

      MS-i Outlookile on aadressil http://www.antivirus.com/free_tools/smo/ olemas tasuta programmike, mis kasutaja kirjakasti uurib:) Aga ega see eriti aita, kui laua ja tooli vahel olev olend ei mötle, millele vajutab.

      Kui võimalust, siis kasutage Linuxit ja PINE-t ja ei levi ega kahjusta mingid viirused arvuteid.

      Hetkel tasuta saadaval saksa keelne AntiVir Personal Edition on korralik programm, ei oska muud laituseks öelda, kui et kui masin istub proxy taga, siis millegi pärast keelab uuendused varsti ära-kui kasutusel rohkem, kui 2 arvutit-(endal kasutusel haridusasutuses, mille jaoks see litsents ka laieneb).

      Oma vastutusel on kasutatav ka http://www.grisoft.com aadressilt saadav AVG 6.0 Free Edition PS-Lubatud kasutada Euroopast ainilt Suurbritannias ja mujal maailmas.

      Head viiruse otsimist ja tapmist ning töökindlaid arvuteid:)

      • Urmas
        Lisatud 21. veebr. 2002 kell 14:12 | Püsiviide

        Kas Antivir Personal Edition on ikka haridusasutuses vaba??

        Litsents ütleb:

        The Licensee may only use the Software for strictly private purposes. Institutes of education and public utilities are classed as commercial or business premises. Similarly, the Software may not be used in a home office for commercial or business purposes.

        Samas, kas leidub viiruseotsijat, mis oleks koolile vaba? Arvutimüüjad ahetavad, kui odavalt kool saab – ainult veidi üle 300 krooni aastas iga arvuti kohta… Päris tasuta võib-olla ei peakski olema, ütleme 3000 krooni aastas terve kooli (>50 arvutit) pealt oleks töötava tüki korral maksma küll…

    • Tarmo
      Lisatud 8. juuli 2002 kell 02:03 | Püsiviide

      Keegi ütles, et Trend Micro PC-Cillin-i webtrap ei tööta korralikult…

      Selle kohta niipalju, et Trend Micro on pärast seda mittetöötavat versiooni juba mitu uuendust välja lasknud, mis töötavad üsna kenasti. Et webtrap teeb masina ka jupp maad uimasemaks, siis – ära kasuta webtrap-i! Nagunii töötav Real-time Monitor ajab ka edukalt asja ära. Seni pole igal juhul mingit jama sellest tekkinud (2 aastat järjest kasutanud 3-l masinal).

      PC-Cillin 2002 sisaldab peale kõige muu ka tulemüüri, mis erinevalt ZoneAlarmist töötab ka vana ja aeglase masina peal ilma masinat märgatavalt aeglasemaks muutmata!

  7. zikipriki
    Lisatud 25. okt. 2001 kell 13:56 | Püsiviide

    Mul järgmine lugu! Kas võib olla tegemist viirusega?

    Boodi alguses, kõvaketta kohal, kus peaks olema kõvaketta kirjeldus, Primari master järgi on tühik või siis järgmisel restardil on seal mingid !!! sarnased tähised kuni realõpuni. ning ütleb

    Primari master hard disk fail.

    On tegemist mingit sorti viirusega või on HDD jäädvalt igavesele karjamaale läinud? Viirsut kahtlustan nende !!!!!! märkide pärast.

    Iga vihe või teadjam sõna on abiks Ette tänades

    • risto
      Lisatud 11. nov. 2001 kell 00:51 | Püsiviide

      Paraku ei oska ma midagi lohutavat selle kohta pajatada kui seda ,et sa pole mitte ainuke kellel see n.n. hard pehmeks on hakkanud.Kuna olen ise ka segaduses palusin abi n.n. karvaselt kes seletas ,et avatavasti on u”ks kivi endas peituva info kaotanud ja seega asi …. Ent miski nipiga pidi neid kive ka uuesti programmeeritama aga kus ja kui kallilt pole aimugi.

    • Taavi Jurtom
      Lisatud 30. nov. 2001 kell 16:46 | Püsiviide

      TO:

      zikipriki

      Arvatavasti on sinul midagi siinidega sassis, kontrolli need üle. Samuti võib see olla ka viirus. Uuel Norton Antivirus 2001 on olemas spets boot disk just sellisteks olukordadeks, et kui sa juhuslikult kasutad seda tõrjet, siis pole arvuti veel õhtal. Kui siinidega on probleem, siis kõvaketta siin pane ikka kohe ketta enda all olevasse auku nr 1 ja selle alla cd-rom ning sellest vasakule jääb enamasti floppy auk.

  8. Tomm
    Lisatud 27. okt. 2001 kell 09:30 | Püsiviide

    Jälle Marvet liiga pikk jutt….

    Marvet kas su vanaema tegi suuri pannkooke?

  9. Tomm
    Lisatud 27. okt. 2001 kell 09:32 | Püsiviide

    (naerab kõht kõveras ….ei aga mu vanaema tegi mitte suuri pannkooke aga suuri veebikaameraid)

  10. PolosatY
    Lisatud 11. nov. 2001 kell 02:39 | Püsiviide

    Peeter, Te nimetasite kõik kuulsad antiviirused ära, aga kuhu jäi Kaspersky Anti-Virus e. AVP?

    • risto
      Lisatud 11. nov. 2001 kell 13:45 | Püsiviide

      APV kohta on minul isiklikult nii palju pajatada ,et ainuu”ksi proovi versioon tekitas minu masinas korraliku kaose, nimelt muutus minu muidu kiire arvuti laisklooma meenutavaks asjaks. Ise kasutasin NAV2001 ja ka Zone alarmi ent sellegi poolest tegi viirus puhta fuugi.Ning oleksin huvitatud infost paremate progede kohta.

    • Tiiger
      Lisatud 19. apr. 2002 kell 15:11 | Püsiviide

      Ma kas ei oska AVP-d kasutada või saan ma viirusetõrje funktsioonist valesti aru. Kui meiliga tuleb viirus (näit. I-Worm.Klez.h), peaks tõrje suutma selle kahjutuks teha. AVP ainult teatab mõne hetke möödudes, et inboxis on viirusega kiri. AVP scanner leiab ka selle üles, kuid kahjutuks teha ei suuda – disinfection failed. Kui ma KAV Monitor Objects kaardil Mail database välja lülitan, siis ta seda viirust üles ei leia. Kui sisse lülitan, ei saa outlooki inboxi minna: Folder could not be displayed. Ainus lahendus on siis Mail database välja lülitada ja meil käsitsi kustutada. Kustutamisel on vaja silmas pidada, et hiirega seda aktiveerida ei tohi. Vastasel juhul meil avatakse ja viirus käivitatakse. Ainus lahendus on Ctrl+A-ga märkida kõik inboxi meilid ja need, mida kustutada ei soovi, muuta hiireklõpsuga mittevalituks, hoides Ctrl klahvi all. Kui juhuslikult inboxi sisenedes ongi viimane meil viirusega, siis kogu see tarkus ei aita, sest viimane meil avatakse oma sisuga kohe inboxi sisenedes ja viirus käivitub.

      Kas keegi on sellest probleemist jagu saanud? Mis moodi teised viirusetõrjed I-Wormi kahjutuks teha suudavad?

  11. PolosatY
    Lisatud 13. nov. 2001 kell 16:21 | Püsiviide

    Point on selles, et AVP & NAV2001 ei saa koos töötada.

  12. Kristjan
    Lisatud 19. nov. 2001 kell 18:01 | Püsiviide

    Kas keegi targematest oskab öelda paar sõna selle proge kohta McAfee Virus Scan – v5.21

  13. minaise
    Lisatud 26. nov. 2001 kell 23:54 | Püsiviide

    Kas norton 2002 on mingi asjalik asi? Minul on siiani hästi läinud, kuid kui kauaks. P.S. Äkki tasuks ka npf 2002 proovida?

  14. Rauno Ots
    Lisatud 5. dets. 2001 kell 20:27 | Püsiviide

    Juhhuuu leidsin tasuta antiviiruse: http://www.vcatch.com/

    Aga ma nüüd proovisin ja see vist hästi ei tööta…. Enne installimise lõppu ütleb errori ja pärast restartides kah… ei soovida :) Parem võtke see ülal mainitud, inglise keelne on jälle üleval…. http://www.free-av.com

    Rots

  15. risto
    Lisatud 6. dets. 2001 kell 12:53 | Püsiviide

    Arvamus Risto-lt.

    Arvan ,et Taavi oleks saanud selgituse ka lihtsamalt kirjutada aga mis sest.

    Minu samasugune probleem lahenes garantii remondis ideaalselt sain uue ketta asemele.

    Avastasin tasuta arvuti turva ja viiruse testi NAV kodulehelt

    http://www.symantec.com

  16. Tambet Lepp
    Lisatud 6. dets. 2001 kell 19:49 | Püsiviide

    Tere. Mul on suur mure… Tegin mõne aja eest põhjaliku inoculateIT viirusekontrolli ja märkasin 3 erinevat viirust.E-worm,B-worm ja E-virus. Kaks esimest kõrvaldas programm, aga E-virus jäi kolmele failile alles. Arvuti käivitub ja töötab normaalselt, ainult vahel jookseb internet kinni ja arvuti on aeglasem. PALUN AIDAKE MA KARDAN ARVUTI PÄRAST!!!!!!

    • Taavi Jurtom
      Lisatud 7. dets. 2001 kell 20:28 | Püsiviide

      To: Tambet.

      Kui sa nii väga arvuti pärast kardad, siis te sellele format. Enne, aga oleks vaja teada, millist viirusetõrjet sa kasutad. Näiteks, (jälle??) NAV 2001 on olemas system boot disk, (pead ise tegema) selle abil saad hõlpsalt, Dosis (!!!) viirustest lahti.

    • rinx
      Lisatud 9. veebr. 2002 kell 14:24 | Püsiviide

      Nagu enamik arvutisõpru huvitavad ka mind viirused-kui kõige ohtlikumad vaenlased arvutile.Küsimus:kui ma olen scanninud mõnd CD;floppyt ja antiviirus leidis sealt viirusi, kas minu arvuti on ka siis juba nakatunud!

      Mida kujutavad endast PC_CIAviirus(oli koos mänguga). ÄITÄH!

  17. Zerberus
    Lisatud 22. dets. 2001 kell 03:37 | Püsiviide

    Parim viirusetõrje on Norton AntiVirus.Kõige uuem versioon, mis sobib ka Windows XP-le on Norton AntiVirus 2002

    Seda saab: [email protected]

  18. Kaupo Karuse
    Lisatud 22. jaan. 2002 kell 09:53 | Püsiviide

    Töötan riigiasutuses. Siin on kasutusel FSecure antiviirus, mis updateb ennast iga PC restardi ajal – Sikutab kohalikust serverist vajalikud failid jne… Kui tihti seda servut updatetakse, ei tea. IT mehed on laisad küll midu…

    Sissetulevatel mailidel on exe, com, bat, vbs jne laienditega attachmendid keelatud.

  19. Taavi Tiitsu
    Lisatud 22. jaan. 2002 kell 15:24 | Püsiviide

    To: Kaupo

    Ka mina töötan riigiasutuses ja kasutan F-Secure Antiviirust, mis saab oma vajalikud uuendused serverist. Serveris olevate uuenduste eest hoolitseb F-secure Backweb (http://www.europe.f-secure.com/products/backweb/613/bw-instructions.shtml), mis käib iga mingi aja tagant uuendust toomas. Arvatavasti on seal asutuses, kus sa tööd rügad asi samuti lahendatud. nii et ITmees võibki mõnikord “laisk” olla…

  20. rinx
    Lisatud 9. veebr. 2002 kell 14:27 | Püsiviide

    Mis arvab foorum(Marvet!)sellisest antiviirusest -PC cilling,kus seda updateda saab?

  21. torges
    Lisatud 12. veebr. 2002 kell 02:59 | Püsiviide

    Mis siin ikka arvata. Tõrjujate testide tulemused netis puha üleval aadressil: http://www.virusbtn.com/100/vb100sum.html.

    Info viiruste kohta: http://www.f-secure.com/v-descs/

    Info võltshoiatuste kohta: http://www.f-secure.com/virus-info/hoax/. Vaadake siit järele enne kui saadud hoiatuse kõigile tuttavatele edasi saadate!

  22. Tarmo Vallist
    Lisatud 14. veebr. 2002 kell 17:51 | Püsiviide

    Mida arvate avast32-st? See on juba mõnda aega kodukasutajale tasuta.

  23. Tiit Sokolov
    Lisatud 15. veebr. 2002 kell 17:28 | Püsiviide

    Pean ühinema eelkõnelejate väidetega. Hinna ja funktsionaalsuse suhte poolest on tõesti parim Trend Micro PC-cillin 2000.

    http://www.stallion.ee/trendmicro M.O.T.T.

  24. Rando Kübar
    Lisatud 17. märts 2002 kell 18:46 | Püsiviide

    Kust saab viirusetõrjet??????

  25. jaanus tilk
    Lisatud 20. märts 2002 kell 21:28 | Püsiviide

    Mul endal on pc cillin 2000, paari päeva eest tuli viirus sisse ja pc cillin 2000 ütles et unabel to clean or quarantine.Lõppes sellega et lasin DOS-is nakatunud faili maha.Ise arvan et ei saanud cleanida sest viirus oli varjatud(hidden)folderis ja varjatud failis. C:/_RESTORE/Temp/A003…44.cpy

    Viiruse nimi oli JOKE_LANCHEK ja mingi teine jokeiga oli veel.

  26. tankist
    Lisatud 12. apr. 2002 kell 09:49 | Püsiviide

    Tere!

    Mul suur-suur jama! Oli nii, et kogemata tõmbasin http://ftp.kpnqwest.ee värgist omale mingisuguse jenna fotokollektsiooni-nimelise faili vist. Nüüd on nii, et viskas mingisuguse pildi ette ja ma ei saa seda enam mingigi nipiga eest ära. Vaja aga tööd teha ning ma ei saa teiste arvutite taga olla. Kustutaksin selle faili muidu lihtsalt ära aga teistest arvutitest saab minu arvutis vaid ühte folderisse. Mida küll teha?

    • Tiiger
      Lisatud 19. apr. 2002 kell 13:50 | Püsiviide

      Proovi standardasju:

      Käivita Windows Safe Mode’s (hoia restardi ajal [Ctrl] või [F5] klahvi all).

      Kui nii läheb käima, uninstalli tüliobjekt maha või keela ta käivitamine: Start/Run kirjuta msconfig,vajuta Enter ja lülita startup kaardil mittesoovitud programmid välja.

      Tankist kirjutas:

      Mul suur-suur jama! Oli nii, et kogemata tõmbasin http://ftp.kpnqwest.ee värgist omale mingisuguse jenna fotokollektsiooni-nimelise faili vist. Nüüd on nii, et viskas mingisuguse pildi ette ja ma ei saa seda enam mingigi nipiga eest ära. Vaja aga tööd teha ning ma ei saa teiste arvutite taga olla. Kustutaksin selle faili muidu lihtsalt ära aga teistest arvutitest saab minu arvutis vaid ühte folderisse. Mida küll teha?

  27. Tiiger
    Lisatud 26. apr. 2002 kell 14:12 | Püsiviide

    Outlook töötab aeglasemalt, kui viirusetõrje seda kontrollib.

    Kuna mul on I-Worm.Klez.h, siis W32.klez seda ilmselt ära ei tunne. Igatahes ütles, et arvuti on puhas, kuid AVP näitab, et viirus on meilis sees. Lahti saan ainult meili kustutades.

    • norre
      Lisatud 27. apr. 2002 kell 16:50 | Püsiviide

      Ei tahaks eriti uskuda, et Outlook Express selle pärast mul nüüd nii kaua avaneb, et viirusetõrje teda kontrollib, sest siis peaks see olema ka teiste progedega. Igatahes enne selle W32.Klez.H@mm saamist töötas normaalselt Kasutan juba vähemalt 5.aastat F-Proti dos-i versiooni ja sellega kunagi kaasas olnud F-StopW, mis käivitub ise arvuti startimisel ja oli siiani edukalt töödanud, kuni see viirus ta ise välja lükkas. Kusjuures Opera’ga saan oma meilid kõik korralikult ja kiiresti kätte. Aga niipea kui soovin Outlook Express’i või Adress Book’i avada, läheb selleks ikka päris tükk aega. Kustutasin kõik meilid, uninstallisin, kontrollisin et viirust sees pole, installisin uuesti, viisin ka selle seest ja nüüd kasutan IE ja Outlook Express’i 6.versiooni, mitte mingit kasu. Proovisin ka seda, et eemaldasin Adress Book’i *.wab faili ja Outlook Express’i folderite *.dbx failid, ikka mitte mingit tolku. Nüüd juba lihtsalt jonni pärast tahaks teada, kas ilma Windows’i (kasutan Win98SE) reinstallimata on üldse sellest jamast võimalik lahti saada.

  28. Garner
    Lisatud 30. apr. 2002 kell 22:48 | Püsiviide

    Tervitus! Kas keegi on kasutanud ka sellist antiviirust nagu tshehhide ja ameeriklaste koostöös tehtud AVG (Grisoft). Paistab teine üsna mugav asjake olevat – lihtne kasutada, maksab vähe (100 litsentsi umbes 18000, Kaspersky analoogne toode 27000) ja siiani on ka üsna efektiivselt toiminud. Meeldiv on ka see, et ta integreerib ennast MS Outlookiga, kontrollib läbi kõik sissetulevad ja väljaminevad meilid ning lisab kirjale teate, et see kiri on sertifitseeritud kui viirusvaba.

    On ehk kellelgi pikaajalisemaid kogemusi selle test- või tasuta versiooniga. Kuidas toimib, milline on efektiivsuse aste ja kuidas on isiklik mulje tavakasutaja seisukohast lähtudes? Olen igasuguse tagasisideme eest ülimalt tänulik, kuna kaalume asutuses AVG võimalikku hankimist.

  29. Riz
    Lisatud 4. mai 2002 kell 20:57 | Püsiviide

    MUL ON NORTON ANTI VIRUS 2000, MIS ON MIND PÄRIS HÄSTI ÜLE 40 000 VIIRUSE EEST KAITSNUD POOL AASTAT. SOOVITAN TEILEGI.

  30. Ezh
    Lisatud 29. mai 2002 kell 03:45 | Püsiviide

    Hei! Aga Kasperskit (enam oli AVP)?

    http://www.kaspersky.ee

    – Igapaevased uuendused (ainult ~5-30kb!)
    – Kui sul on 5(?) voi rohkem arvutit komplektis kaasa tuleb tasuta Network Control Center

    jne…

  31. Ezh
    Lisatud 29. mai 2002 kell 03:45 | Püsiviide
  32. Silver
    Lisatud 4. juuli 2002 kell 16:23 | Püsiviide

    Mul on selline kyssa et mul oli viirus nimega w32/hybris mis ei lasknud internet explorerit kasutada.lopux sain sellest norton antivirus 2002 abil lahti aga internet exploorer ikka ei tööta.tuleb ette kiri “internet explorer cold not open the search page”.MIDA TEHA.paluna aidake saatke mulle mail kui midagi teha oskate [email protected]

  33. amor
    Lisatud 11. juuli 2002 kell 18:34 | Püsiviide

    Mina kasutan Norton 2002,seni pole küll probleeme tekkinud.

  34. Indrek
    Lisatud 2. sept. 2002 kell 20:08 | Püsiviide

    The latest information about new product Avast32 3.0 can be
    found on web page:
    http://www.asw.cz/alwil.htm
    Tel: (+420 2) 74005 666
    E-mail: [email protected]

    samuti AVG 6.0 Antivirus system. Kasutades neid sümbioosis, võimalik nii tuvastada, kui hävitada.

    Võrguturbetarkvara on võimalik leida samuti http://www.webattack.com nimeliselt lehelt. Kiikan isegi vahest selle hüva kollektsiooni poole ;o)

  35. Raul Mäesalu
    Lisatud 10. okt. 2002 kell 20:42 | Püsiviide

    Tere

    Probleem, ma kasutasin seda viirusetõrjet, mida sai leheküljelt http://www.free-av.com . TA scannis tükk aega ja leidis, et arvutil on 2es failis viirus nimega w32/kenston-1895.x . Ta ei näidanud midagi viiruse asukoha kohta ega ei parandanud ega kustutanud seda faili.

    Kui keegi teab aidata, siis palun aidake, sest mul pole sellest viirusest mingit informatsiooni ja ma ei taha, et see mul arvutile mingit häda teeks.

    PALUN AIDAKE!!!

  36. Rainer
    Lisatud 2. märts 2003 kell 18:47 | Püsiviide

    Ma tahtsin teada et kas see kaspersky anti-virus lite on hea viirusetõrjeprogramm või tasuks vaadata endale mingit muud??? Ette tänades!

  37. Frygor
    Lisatud 5. apr. 2003 kell 11:42 | Püsiviide

    Tere,

    Mina kasutan AVG 6.0 tasuta versiooni. Mõni kord ka kasutan trendmicro Housecalli. Nendega olen siia maani viirustest lahti saanud. Koolis see Anti-Vir hakkas ühes arvutis lollitama, et Happy viirus on sees, sellest prooviti lahti saada aga ei saanud. Lasti TrendMicro Housecalliga üle, siis ei leitud ühtegi viirust. Õps tõmbas minu soovitatud AVG 6.0 sisse ja to ka ei näitand, et viirus oleks sees. Anti-Vir läks vist lolliks. Selle peale on koolis peaaegu kõik arvutid (uuemad) Avg-ga varustatud.

    Kui tahate seda AVG-d siis tõmmake siit tootja lehelt http://www.grisoft.com .

  38. annika
    Lisatud 2. veebr. 2004 kell 09:31 | Püsiviide

    tervitus!!!

    Mul siuke probleem, et arvutis mässab viirus “TrojanDropper.DOS.Rute”. Otsisin küll aga ei ole veel leidnud, järsku oskab keegi öelda kust saaksin tõrjet ja selle ära parandada.

  39. LA
    Lisatud 14. veebr. 2004 kell 23:40 | Püsiviide

    PARIM ON KASPERSKY!!! koos Anti-Hackeriga

  40. Jaak Noormägi
    Lisatud 8. juuli 2004 kell 23:30 | Püsiviide

    Kas keegi on kokku puutunud nod32-ga? Mis ta endast kujutab, kas on ka hea! Töö tegemisel paistab kül kaval riistake olema, vaikselt skannib ja kiiresti! Väidetavalt pidid 100% viiruseid ära tundma, kui see on kahtlane!

    Viimasel ajal olen märganud, et viirustõrjed ei suuda enam file juppe remontida!

    [email protected]

  41. Igor ruberg
    Lisatud 20. dets. 2004 kell 18:03 | Püsiviide

    KUUPROGE JA VAATALE NORTON2000 PEAL ISTUJA, TÕMBA OMALE MINGI ILMA RAHATA PROGE JA VAATA MITU 1000…. SPY — VÕI MUUD WARE.. TA LEIAB

  42. Shadow
    Lisatud 20. dets. 2004 kell 20:25 | Püsiviide

    Siiani on corporate viirusetõrjed olnud OK. Kuidagi on ikkagi võimalik labase GUI taha ehitada effektiivne viirusetõrje. Ilma, et kogu arvuti jõudlus kaoks :) Miks seda aga tavakasutajale ei lubata ?

  43. martin
    Lisatud 22. dets. 2004 kell 00:39 | Püsiviide

    kasutan firefoxi ja zonelabi tasuta tulemüür ja viirused ja spy ei sega mind….

  44. Jaanus
    Lisatud 26. dets. 2004 kell 18:25 | Püsiviide

    Teate minul on juba kuu aega nett taga ja arvuti täitsa töötab veel. XP firewall on sees, IE security settings on ka vähe kõrgemal, et igasugu kahtlasi progesid ei installiks, ja kõik. Ühestki viirusest ega antiviirusest pole halba undki näinud.