Kõik DivX teemad

Kuna küsimus “tõmbasin AVI faili mis peaks olema DivX aga arvuti mängib ainult heli ja pilti üldse ei näita” kipub korduma, siis olgu kohe ja siinsamas kirjas mõned soovitused (aluseks Sulo Kallase soovitused, aga tiba mugandatud) — pets, lisanud pruleone algsele viidete-loetelule

Installi DivX koodek & tarviline lisa

Kui tahad lihtsalt läbi ajada, siis võta värkse DivX’i koodek (hetkel 4.12), käivita saadud .exe ja asi tahe.

Proffimad kasutajad on aga veendunud, et vanemate DivX-failide puhul annab parema tulemuse 3.11 koodeki kasutamine. Kui see sinu jaoks oluline tundub, siis:

 1. Kõigepealt tuleks installida DivX311 alpha. Kui .exe käivitada, pakib ta ennast kuskile kataloogi lahti, kuid sellega ei ole asi veel installitud. Tuleb minna exploreriga sellesse kataloogi, kuhu failid lahti pakiti ning teha paremklikk divx.inf failil, ning valida install.
 2. Tuleks installida värkse DivX koodek (hetkel 4.12). Kui küsitakse, et kas mängime ka 3.11 klippe kasutades 4.12 koodekit, tuleks vastata EI.

Kui tahad, lisa subtiitrite tugi

Tuleks installida DivXG400. Selleks tuleb .zip fail kuskile lahti pakkida ja sealt siis setup.exe käivitada. Midagi valida ei lasta.

Subtiitrite asukohta ja suurust ekraanil saab muuta, kui Media Playeri aknas, kui film juba mängib (subtiitritega) teha paremklikk ja valida Properties. Sealt valida Advanced tab, seal topeltklikk DivxG400 peal. Sealt valida Subtitles tab. Edasi mängida controlitega vastavalt maitsele.

Vaata ja rõõmusta

VÄGA, VÄGA halb on, kui arvutis on mõni Microsofti uuem Media Player. Media Player 6.4 oli parim, mis MS-ilt tulnud, uuematel on küll nurgad ümmargusemad, kuid praktiliselt ainus mis tehtud on, on et vajalikke featuresid on ükshaaval maha kohitud ja playbacki kvaliteet on järjest halvenenud. Kui masinas on õnnetus juhtunud ja seal on mõni uuem Media Player kui 6.4, tuleks käivitada ikkagi see vana: Start -> Run -> mplayer2

Edasist ligemist tehnokratt.net/discuss all

Panin siia kirja võimalikud artiklid DIVX’i kohta, mida leidsin Tehnokrati foorumist. Loodetavasti see kõik meeldib teile ja saate siit väheke abi ja ei pea enam esitama küsimusi, mis juba ammu vastatud.

Siin on jutt, kuidas digikaameraga tehtud videot kõige paremini viia divx’i formaati.

Kui sind huvitab, kuidas on kõige parem teha DVD või VCD ümber divx’ks, siis võib vaadata siia.

Kui sul on tekkinud mingi probleem divx filmi vaatamisega, kas hääl ja heli ei lähe kokku, näed pilti aga häält ei ole, aeg küll käib aga ei pilti ega häält, kuuled heli aga ei ole pilti, pildi kvaliteet ei ole eriti rahuldav.

Muid arutlusi divx’i ümber:

5 Kommentaarid

 1. Meelis
  Lisatud 12. mai 2002 kell 15:25 | Püsiviide

  Lisan siinkohal ühe olulise detaili…..Nimelt kuna me elame eestimaal ja paljud meist ei ole veel suutelised aru saama kõigest mida inglise keeles filmides räägitakse siis pole ju paha kasutada Eesti keelseid subtiitreid divx filmide vaatamise juures. Tegelen ise ysnagi palju Divx ja dvd ga ja samas olen oma tagasihoidlikule kodulehele seadnud valiku eesti keelsete subtiitrite faile mida võite sealt samast alla laadida. Nimekiri täieneb pidevalt nii et võite aeg ajalt külastada. Minu weebile saate klikkides siia http://www.s-jaani.ee/~meelis samas võite sellelt lehelt leida ka mõningaid saitide viiteid kust on võimalik alla laadida vajalikke progesid divx formaadis filmide töötlemsex ja vaatamisex ja veel palju muudki.

 2. andres
  Lisatud 10. juuli 2002 kell 19:03 | Püsiviide

  tirige omale see player, saate olemasolevaid codeceid muuta ja filmi just selle codeciga vaadata, mis parem on ja kõik asjad lihtsalt sujuvad http://mv2.hyperlinx.cz/

 3. ints
  Lisatud 29. jaan. 2003 kell 12:13 | Püsiviide

  ja kui häält ikka ei tule või on pilt tagurpidi peegelpildis või on muud jama siis tõmmake endale NIMO Codec Pack. Aga seda installides vaadake enne mis teile öeldakse ja lugege kõik läbi mis seal kirjas, sest vastasel juhul installite valed komponendid ja arvutis tekib konflikt, mis ei lase üldse enam filme vaadata! seljuhul uninstall, ja proovige uuesti õigeid komponente! Saate sealt kõik divX koodekid koos muude vajalike dekooderite ja uncoderitega ning ka subtiitrite toe!

 4. cky
  Lisatud 12. veebr. 2003 kell 11:50 | Püsiviide

  Rääkides hääle ja pildi kokku mitte minemisest siis endal on kaks arvutit, üks väga uus ja üks väga vana ja mõlema puhul oli sama jama et hääl ja pilt ei ole sünkroonis.Kõik probleemid lahendas Nimo pack. Jälgida tuleks ainult installimise kohta öeldut.

 5. cky
  Lisatud 19. veebr. 2003 kell 11:35 | Püsiviide

  Probleem nüüd endal, osad div x id teevad kärisevat nagu ülevõimendatud soundi, midagi arusaada võimatu, äkki keegi teab lahendust või on sama probleem?