Kõik DivX teemad

Kuna küsimus “tõmbasin AVI faili mis peaks olema DivX aga arvuti mängib ainult heli ja pilti üldse ei näita” kipub korduma, siis olgu kohe ja siinsamas kirjas mõned soovitused (aluseks Sulo Kallase soovitused, aga tiba mugandatud) — pets, lisanud pruleone algsele viidete-loetelule

Installi DivX koodek & tarviline lisa

Kui tahad lihtsalt läbi ajada, siis võta värkse DivX’i koodek (hetkel 4.12), käivita saadud .exe ja asi tahe.

Proffimad kasutajad on aga veendunud, et vanemate DivX-failide puhul annab parema tulemuse 3.11 koodeki kasutamine. Kui see sinu jaoks oluline tundub, siis:

  1. Kõigepealt tuleks installida DivX311 alpha. Kui .exe käivitada, pakib ta ennast kuskile kataloogi lahti, kuid sellega ei ole asi veel installitud. Tuleb minna exploreriga sellesse kataloogi, kuhu failid lahti pakiti ning teha paremklikk divx.inf failil, ning valida install.
  2. Tuleks installida värkse DivX koodek (hetkel 4.12). Kui küsitakse, et kas mängime ka 3.11 klippe kasutades 4.12 koodekit, tuleks vastata EI.

Kui tahad, lisa subtiitrite tugi

Tuleks installida DivXG400. Selleks tuleb .zip fail kuskile lahti pakkida ja sealt siis setup.exe käivitada. Midagi valida ei lasta.

Subtiitrite asukohta ja suurust ekraanil saab muuta, kui Media Playeri aknas, kui film juba mängib (subtiitritega) teha paremklikk ja valida Properties. Sealt valida Advanced tab, seal topeltklikk DivxG400 peal. Sealt valida Subtitles tab. Edasi mängida controlitega vastavalt maitsele.

Vaata ja rõõmusta

VÄGA, VÄGA halb on, kui arvutis on mõni Microsofti uuem Media Player. Media Player 6.4 oli parim, mis MS-ilt tulnud, uuematel on küll nurgad ümmargusemad, kuid praktiliselt ainus mis tehtud on, on et vajalikke featuresid on ükshaaval maha kohitud ja playbacki kvaliteet on järjest halvenenud. Kui masinas on õnnetus juhtunud ja seal on mõni uuem Media Player kui 6.4, tuleks käivitada ikkagi see vana: Start -> Run -> mplayer2

Edasist ligemist tehnokratt.net/discuss all

Panin siia kirja võimalikud artiklid DIVX’i kohta, mida leidsin Tehnokrati foorumist. Loodetavasti see kõik meeldib teile ja saate siit väheke abi ja ei pea enam esitama küsimusi, mis juba ammu vastatud.

Siin on jutt, kuidas digikaameraga tehtud videot kõige paremini viia divx’i formaati.

Kui sind huvitab, kuidas on kõige parem teha DVD või VCD ümber divx’ks, siis võib vaadata siia.

Kui sul on tekkinud mingi probleem divx filmi vaatamisega, kas hääl ja heli ei lähe kokku, näed pilti aga häält ei ole, aeg küll käib aga ei pilti ega häält, kuuled heli aga ei ole pilti, pildi kvaliteet ei ole eriti rahuldav.

Muid arutlusi divx’i ümber:

  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)