Koolitused

Ma õpetan ainult seda, mida olen ise töötegemiseks kasutanud – trükikoja repros, tele- ja raadiosaateid tootes, internetis elades ja veebe luues või laval esinedes – ning keskendun sellele, kuidas töö tulemuslikult ja ilma liigsete jõupingutusteta ära teha ning riskid miinimumini viia. Arvutiklassis hands-on kursusena tegijatele, seminarina strateegidele või roadshow‘na klientidele. Eesti/inglise/soome/vene keeles.

Valdkondadeks:

  • Trükk / repro / reklaam / kirjastus
  • Video / audio
  • Veeb / sotsiaalmeedia / internetiturundus / WordPress
  • Esitlused / Powerpoint / Keynote

Trükk / repro / reklaam / kirjastus

Video / audio

Veeb / sotsiaalmeedia / internetiturundus / WordPress

  • Vikid, ajaveebid, folksonoomia jne – mõeldud turundajatele, suhtekorraldajatele ja laiemalt kõigile neile, kellele pakub huvi neti kasutamine kommunikatsiooniks – olgu siis avalikult või ettevõtte sees… või iseenda sees ehk oma info organiseerimiseks. Eeldatavasti on enamusel mingeid kokkupuuteid ajaveebida ja vikipeediaga, aga kuidas seda sarnaseid lahendusi tööks kasutada, kuidas olla kursis uudistega mida pole võimalik leida delfidest ja postimeestest ning kuidas jälgida sinuga seotud vestlusi netis? 2 x 1 päev nädalase vahega, arvutiklassis või osalejate arvutitel. Loe täpsemat sisukirjeldust!
  • WordPress ja veebiarendus – kui vikid-jne on neile kes tegelevad sisuga, siis selle koolituse sihtrühmaks on need, kes peavad looma vajaliku keskkonna ning pidama sammu üha kasvavate soovidega. Üks võimalus on kõike nullist koodida, aga mõistlikum on kasutada teemaraamistikke, alamteemasid ja liidestada oma loodu konksude ja filtrite abil. Koolitus on alles katsejärgus, tõenäoline maht ülevaatliku loenguna mõned tunnid ja hands-on kõike läbi mängides 1 päev, sihtgrupiks xhtml+css ja php meistrid. Kui on huvi küsi lisainffi või paku ennast katsejäneseks, sissejuhatuseks vaata ekraaniviisoreid.

Esitlused / Powerpoint / Keynote

  • Esitlustehnikad ja Powerpoint – minnes esinema pead Sa tekitama huvi, suutma läbi ettekande osalejate tähelepanu erksana hoida ning tagama samas, et neil tekiks seostatud mälupilt mis võimaldab kuuldut-nähtud praktikas kasutada (ja kui eriti hästi läheb, siis teistelegi edasi anda). Powerpointis või Keynote’is kokku pandud esitlus on kõige selle juures esinejat toetav materjal mis aitab Sul hoida vajalikku rütmi, pakub visuaalset vaheldust, aitab seostada fakte ja olukordi ning – kui eriti hästi läheb – loob osalejates flow ehk kulgemise tunde, mis on muideks ka kõige efektiivsem olek töö tegemiseks ja õppimiseks. Aga kõige selle loomine ei tohi olla liiga keeruline… 1 päev, koolitus on alles katsejärgus – olen teinud 1:1 ja väiksemas mahus seminaridel, küsi lisa ja paku ennast katsejäneseks!

[fb]