Microsofti OEM-litsentsidest

Eelmise kolmapäeva raadio-saates mainisime, et MS on muutnud lõdvemaks oma OEM-toodete litsentseerimise tingimusi. Kui siiani tohtis karbi-versioonist odavama OEM-Windowsi kaasa panna kas uue arvuti, kõvaketta või emaplaadiga, siis nüüd… Loe edasi Ahti Leppiku (BSA) selgitust mille täna hommikul temalt sain (thnks Ahti!).

Nüüd on siis selgunud nii mõndagi MSi OEM poliitikast, nimelt saime kinnitust, et ikkagi on mõiste “arvuti riistvara” all mõeldud arvutiga seonduvaid erinevaid (tehnilisi)vahendeid (monitor, printer, skänner, kaamera — ühesõnaga alustades emaplaadist ja kõvakettast kuni lõpetades disketi või isegi toitekaabliga).

Kummaline ja ebaharilik litsentsipoliitika muutus suure tarkvaratootja kohta, sest tavaliselt läheb ikka kõik konkreetsemaks ja kallimaks, kuid see muutus on vastupidine. Rõõmu teeb see, et nüüd lõppkasutajale senisest soodsam võimalus softi soetada.

Kuid see ei tähenda, et nüüd võiks iga kontoritarbeid müüv kauplus hakata diskettidega kaasa müüma MSi OEM tooteid, kuigi see oleks ilmselt tarbijale kättesaadavuse poolelt parem, kuid samas, kui ostjal peaks tekkima arvuti või softi kohta mõni küsimus, siis kas see kontoritarvete müüja ka vastata oskab. Nagu ikka, medalil kaks poolt. See tingimus jäi ikkagi endiseks, et OEM-tooteid võib müüa üksnes “System Builder” (SB).

Täpse SB kohta käivad lepingutingimused ja “System Builderi” määratluse leiad aadressilt: www.microsoft.com/oem/licensesample.htm

Ahti Leppik
BSA Eesti Komitee