Kõige pisematele krattidele

Mõni aeg tagasi paluti minult kommentaari väitele, et arvuti muudab lapsed vägivaldseks — pidevalt üks tulistamine ja tapmine ning autoga sõidetakse kah ainult kraavi või siis üle väetite vanainimeste (hmm, mida küll meie tegime kunagi siis, kui arvutit ei olnud?). Enivei, juba ammusest ajast on vanas krati-arhiivis olnud lehekülg linkidega puhuks, kui on vaja leida arvuti peal tegevust mõnele… no nii alates aastasele nagale.

Et asi oleks lihtsalt leitav, otsustasin selle tehnokratt.net alla ümber kolida — muuhulgas saab kestahes nüüd Omaks poisiks regida ja kommentaari abil mõne uue vahva viida lisada… (muideks, alustajatele lapsevanematele on olemas ka eestikeelne sait www.perekool.ee)

Eesti värk

 • Alguse Asi IIAlguse Asi I ja Alguse Asi II — Ellermaa Tarkvaratöötoa õpetavad mängud eestikeelse rääkiva papagoi Peedy juhtimisel (“formerly known as” Keyoard Pro Junior), teemad tähtede tundmine, matemaatika jms. Alguse Asi kasvab pidevalt: lisanduvad uued moodulid, samuti on kasutajate-kommuunil võimalik ise pilte lisada jms (ära unusta liituda nende postilistiga).
 • www.miksike.ee ja nende vabrik.ee on megaressurss igat masti õpetamiseks
 • Vaata mida HannaLoore teeb, aita ta riidesse ja anna kärbestele kere peale (sama lehe hot.ee versioon — osa sisu oleks nagu ühes, osa teises kohas)
 • Kiika Jäneda kooli 3.klassi kodukale, sealt leiad nuputamist

Mängud, raamatud jne mida veebis kasutada saab

 • UpToTen on Boowa ja Kwala kodu. See on supervinge sait, kus leiab tegutsemist pikemaks ajaks — mängud, laulud, värvimine jms klubiline tegevus (jajah, soovitav on ennast klubisse meldida, saab värskematele mängudele ligi ;-) Siit alt hargneb tegelikult edasi terve ports saite, nt www.kidsgames.org ja www.kidsites.org
 • Lil’ Fingers alt leiab portsu Java-juturaamatuid. Muideks, neil eraldi lehekülg suure hulga lasteteemalise veebi auhindadega, mis nad aegade jooksul saanud on — hea koht edasi surfamiseks.

Mängud mida arvutis mängida saab

 • BabyToonsis (shareware) on ports animatsiooni-mänge, kus klahviklõpsuga annab midagi teha — aidata hiirel juustu süüa, leida üles vissi-muu vms. Kena, värviline, lõbus, käib ka suht vanade arvutite peal (aga helikaart oleks siiski abiks). Kui raha ei raatsi maksta, jääb algsest 12 mängust alles 4 mida võid igavesti vabalt pruukida. NB! babytoons.com domeen enam ei toimi, meie viit näitab nüüd lihtsalt allalaadimis-võimaluse peale.
 • Abakadabra (kahjuks ei tea ühtegi weebilinki) on teine vahva mäng, kus hulk pilte mida saab klahviklõpsudega joonistada (nt puu tüvi, oksad, võra, õunad, ja siis hakkab tuul kah puhuma).

Kohad kust otsida maksab

7 Kommentaarid

 1. Taavi Jurtom
  Lisatud 9. apr. 2001 kell 14:11 | Püsiviide

  Tere Kratid!

  Arvan,et arvuti ei muuda lapsi vägivaldseks, see pigem arendab neid. Siiski kui internetist näiteks Quake või Doom allalaadida. Siis pole ime, et arvuti lapsi vägivaldseks muudab, aga siis on see juba vanemate, mitte arvuti süü. Loomulikult leidub internetist mänge või programme, mis on just mõeldud pisikrattidele.

 2. Taavi Jurtom
  Lisatud 26. mai 2001 kell 22:26 | Püsiviide

  TERE KRATID!

  Leidsin ühe saidi, mis on mõeldud just lastele. See on http://www.lego.com  Seal saab ka java mänge mängida ja veel saad teha muud huvitavat. Minu noor õde külastab seda saiti tihti ja pealekauba seal pole mingit vägivalda.

  NO OUTRANGE!!

  Taavi

 3. Pertti Pyhtilä, kultuurisekretär: http://www.finst.ee
  Lisatud 7. juuni 2001 kell 14:35 | Püsiviide

  Vaadake ka Mannerheimi Lastekaitseliidu kodukat lastele Soomes:

  http://www.lapset.net

  ning eriti selle nõuandeid turvaliseks veebis surfamiseks:

  http://www.mll.fi/indexinternet.htm

  – –

  ning külastage ka Soome Instituuti Eestis: http://www.finst.ee

 4. rihoe
  Lisatud 20. jaan. 2002 kell 18:46 | Püsiviide

  Tähti ja numbreid (varsti) õpetav eestikeelne programm on olemas aadressil:

  http://www.ellermaasoft.ee/kbpj.html

  Riho

 5. yro
  Lisatud 1. apr. 2002 kell 11:54 | Püsiviide

  Palun, kontrollige Babytoonsi linki!

  yro

 6. kfl
  Lisatud 14. mai 2002 kell 23:13 | Püsiviide
 7. TarmoP
  Lisatud 16. mai 2002 kell 09:22 | Püsiviide

  http://www.barbie.com

  ja teenimatu tähelepanuta jäänud:

  http://www.kidsdomain.com