Digiallkiri ja DigiDoc ehk mida teha digiallkirjastatud dokumendiga?

Septembri Digi jaoks tehtud digiallkirja-screencast’i ehk ekraaniviisori leiab siit:

digidocscreencast.jpg:

Lähemat lugemist ID-kaardi kohta leiab www.id.ee, sealt saab ka installida ID-kaardi jaoks vajaliku tarkvara koos DigiDoc’i kliendiga — aga DigiDoc-dokumendi digiallkirja õigsust saab kontrollida ka veebilehel https://digidoccheck.sk.ee. Täpsemat infot e-hääletuse toimimise põhimõtete kohta leiab Vabariigi Valimiskomisjoni kodulehelt.

Lahtiütlus: kuigi see screencast võib tunduda marketingihõnguline olgu öeldud, et vaatamata IDkaarti ning sellega kaasnevasse investeeritud sadadele miljonitele ja lähenevale e-hääletusele on tegu minu isikliku ja tasustamata (kui Digi honorar välja arvata) initsiatiiviga. Demos kasutatud Tehnokratt MTÜ digitempli väljastas Sertifitseerimiskeskus minu palvel tasuta.

  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)