tehnokratt.net foorumi kodukord

Kuna tehnokratt.net foorum paistab leidvat pidevat kasutust, on paras aeg panna paika teatav kodukord — eesmärgiga tagada kasutajatele lugemist vääriv sisu. Ja vabastada mind vajadusest liigselt vaeva näha modereerimisega ;-)

 1. Igat masti piraatluse soosimine on totaalselt vastunäidustatud: nii küsimused “kust leiab vöördi ja ekselit” kui ka vastused, mis sisaldavad soovitusi pruukida kräkitud kommertstarkvara. Punkt.
 2. On ilmne, et kirja teel arvutit ei paranda — küll võib juhtuda, et saab abi pisemate probleemide puhul. Aga seda ainult juhul, kui sa suudad oma probleemi teistele kirjeldada ja piisavalt probleemi lahendamiseks andmeid pakkuda: mis jooksis kinni, mis windows sul on, mis arvuti (prose, emaplaat, mälu), mis programmid samal ajal jooksid jne. Kui sa kõiki neid asju ei viitsi kirja panna, siis sorry — su kiri saab lihtsalt kustutatud. Enne, kui keegi sul lihtsalt format c: soovitab teha.
 3. Pealkiri on tähtis: mina näiteks ei viitsi lugeda postitusi, mille pealkirjaks “Kuule…” või “Mul on üks küsimus” — rääkimata sellest, et ma suudaks need üles leida, kui päev hiljem vastus pähe tuleb. Istu minut rahulikult ühe koha peal ja mõtle, kuidas sa oma probleemi või küsimuse 5 sõnaga kokku võtaksid. Vot see ongi hea pealkiri.
 4. Kui sul pole mõne jutuks oleva teema kohta midagi olulist lisada, siis ole hea ja jäta lisamata. Kui tahad lihtsalt ropendada, siis ava lähin Wordpad ja kirjuta sinna midagi väga kurja — kindlasti hakkab kergem. Kui tahad lihtsalt avaldada pahameelt mõne kaasautori aadressil, siis proovi jälle seda va Wordpadi trikki, aga kui ei aita siis liiguta hiir autori nime kohale ja sa peaksid nägema statusbar’il URLi mille lõpus ka autori e-post.

Mõni abiks nipp ka siia juurde:

 • Sinu enda kirjade juures on alati Edit This Page nupp — selle abil saad oma teksti muuta. Kui avastad kirjavea või paned tähele, et vastused lähevad teemast mööda, siis täienda oma algset postitust lisades tarvilikke detaile või viiteid mujale maailma. Et muudatusi paremini märgataks, võid nende ette pista näiteks vihje Lisatud: ja selle punaseks teha.
 • Kui oled teemast huvitatud, siis kruti lehe allaserva, sealt leiab iga sisseloginud kasutaja võimaluse lasta endale saata kõik uued teemasse lisatavad kirjad ka e-posti teel.

10 Kommentaarid

 1. MonsterD
  Lisatud 31. dets. 2001 kell 00:54 | Püsiviide

  hmm pead siia adminnid võtma abiks:)

 2. Peeter Marvet
  Lisatud 31. dets. 2001 kell 13:02 | Püsiviide

  hmm arvan, et kes lugeda ei oska saab üheselt kinga ;-)

 3. indrek
  Lisatud 14. jaan. 2002 kell 15:46 | Püsiviide

  Kas selle foorumi sisteemi teemasid kuidagi grupeerida ei saa?

  Ma mõtlen, et saaks näiteks vaadata “ID kaardi” teemal kirjutatud kommentaare ühe korraga. Või “tarkvara vigade teemat” vms.

  Väga tüütu on seda pikka teemade nimekirja jälgida, kõik on segamini..

 4. Peeter Marvet
  Lisatud 14. jaan. 2002 kell 22:59 | Püsiviide

  Põhimõtteliselt saaks küll, aga võttes arvesse, et suht suur hulk kodanikke ei suuda isegi oma küssale arusaadavat pealkirja panna, kahtlen sügavalt ka nende võimes saada aru teemade toimimise põhimõtetest (mul rezishöör just heitis ette, et kasutasin eelmise nädala raadiosaates paljudele tundmatut väljendit “retooriline küsimus” :-)

  Üldiselt katsun võtta ennast kokku ja teha sellise FAQ-listi teemade kohta, mis oleks teatavaks inimtoimetatud sisukorraks, vt seal vasakul nt ADSL teema. Lisaks saan märkida ära asjakohased foorumiteemad ja panna peale automaatse võtmesõna-otsingu…

 5. indrek muru
  Lisatud 11. märts 2002 kell 20:07 | Püsiviide

  Küsimus?

  Kui on olemas Excelis andmebaas, kus ühes ruudus nimi kujul:

  Adams,Bryan (perekonnanimi ees)

  Kas on võimalik ,et programm asetaks ette eesnime(ühesõnaga vahetaks nimedel kohad)

  andmebaasis on 100000 nime?

 6. Kalle Kadanik
  Lisatud 12. märts 2002 kell 00:37 | Püsiviide

  to: Peeter Marvet

  … no mis Sa selle peale nüüd ütled …

  cite—
  kahtlen sügavalt ka nende võimes saada aru teemade toimimise põhimõtetest …
  —/cite

  Aamen!

 7. Peeter Marvet
  Lisatud 12. märts 2002 kell 04:37 | Püsiviide

  rubriigist, “tsiteerides klassikuid” :-) aga küllap on Indrekul lihtsalt väääga peenike huumorimeel…

  aga mis küssasse puutub, siis kirjutada valem mis enne koma oleva staffi eraldi lahtrisse tõstab ei peaks eriti keeruline olema. eeldusel et A veerus on see “Adams, Bryan” tuleks kirjutada kõrvalolevatesse ruutudesse ees- ja perenime saamiseks näiteks:

  =LEFT(A1;FIND(“,”;A1)-1)

  ja

  =RIGHT(A1;LEN(A1)-FIND(“,”;A1)-1)
 8. martin
  Lisatud 15. märts 2002 kell 21:37 | Püsiviide

  jama kuradi kodukord sul siin

 9. Toomas
  Lisatud 23. apr. 2002 kell 21:44 | Püsiviide

  Millal teemad aeguvad, kui muidugi aeguvad või ühesõnaga millal nad kustutatakse?

  Kodukorraga olen rahul.

 10. Peeter Marvet
  Lisatud 25. apr. 2002 kell 08:15 | Püsiviide

  Teemad aeguvad… hetkel nädalaga (just muutsin, et nimekiri lühem oleks veidi ja kiiremini käiks). Aga neid leiab alati üles otsimootori abil.