tehnokratt.net foorumi kodukord

Kuna tehnokratt.net foorum paistab leidvat pidevat kasutust, on paras aeg panna paika teatav kodukord — eesmärgiga tagada kasutajatele lugemist vääriv sisu. Ja vabastada mind vajadusest liigselt vaeva näha modereerimisega ;-)

 1. Igat masti piraatluse soosimine on totaalselt vastunäidustatud: nii küsimused “kust leiab vöördi ja ekselit” kui ka vastused, mis sisaldavad soovitusi pruukida kräkitud kommertstarkvara. Punkt.
 2. On ilmne, et kirja teel arvutit ei paranda — küll võib juhtuda, et saab abi pisemate probleemide puhul. Aga seda ainult juhul, kui sa suudad oma probleemi teistele kirjeldada ja piisavalt probleemi lahendamiseks andmeid pakkuda: mis jooksis kinni, mis windows sul on, mis arvuti (prose, emaplaat, mälu), mis programmid samal ajal jooksid jne. Kui sa kõiki neid asju ei viitsi kirja panna, siis sorry — su kiri saab lihtsalt kustutatud. Enne, kui keegi sul lihtsalt format c: soovitab teha.
 3. Pealkiri on tähtis: mina näiteks ei viitsi lugeda postitusi, mille pealkirjaks “Kuule…” või “Mul on üks küsimus” — rääkimata sellest, et ma suudaks need üles leida, kui päev hiljem vastus pähe tuleb. Istu minut rahulikult ühe koha peal ja mõtle, kuidas sa oma probleemi või küsimuse 5 sõnaga kokku võtaksid. Vot see ongi hea pealkiri.
 4. Kui sul pole mõne jutuks oleva teema kohta midagi olulist lisada, siis ole hea ja jäta lisamata. Kui tahad lihtsalt ropendada, siis ava lähin Wordpad ja kirjuta sinna midagi väga kurja — kindlasti hakkab kergem. Kui tahad lihtsalt avaldada pahameelt mõne kaasautori aadressil, siis proovi jälle seda va Wordpadi trikki, aga kui ei aita siis liiguta hiir autori nime kohale ja sa peaksid nägema statusbar’il URLi mille lõpus ka autori e-post.

Mõni abiks nipp ka siia juurde:

 • Sinu enda kirjade juures on alati Edit This Page nupp — selle abil saad oma teksti muuta. Kui avastad kirjavea või paned tähele, et vastused lähevad teemast mööda, siis täienda oma algset postitust lisades tarvilikke detaile või viiteid mujale maailma. Et muudatusi paremini märgataks, võid nende ette pista näiteks vihje Lisatud: ja selle punaseks teha.
 • Kui oled teemast huvitatud, siis kruti lehe allaserva, sealt leiab iga sisseloginud kasutaja võimaluse lasta endale saata kõik uued teemasse lisatavad kirjad ka e-posti teel.
 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

  Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)