Korduma Kippuvad Küsimused

Miks kratt?

Eestlastel on aegadest saati meeldinud rikkuse kokkuajamiseks abivahendeid kasutada. Varakapitalistlike suhete ajal külaühiskonnas, kui rikkus võrdsustus hõlptulu, kerge töö ja suurte varandustega, tehti kratt. See viidi täiskuu ajal neljapäeva öösel nelja tee ristile ja prooviti miskise sarvikuga kaubale saada. Hind oli suht odav – 3 tilka verd. Krati ülesanne oli siis juhtida oma tegija suurte varanduste ja kergema eluni. Tänane varandus on informatsioon, elu aitab hõlbustada tehnoloogia je meie püüamegi olla need kratid, kes aitavad tänases infotehnoloogilises maailmas seda varandust ja lihtsamat elu leida. Ja kolm veretilka jäävad kah alles.

Kellele te seda saadet teete?

Kõigepealt: seda saadet ei tee ainult meie. See on arvutikasutajate, arvutihuviliste ja kõigi uuest tehnoloogiast huvitatute ühine saade ja me loodame seda teha ühiselt. Eesmärk oleks raadios teha midagi pressiklubi ja keskpäevatunni vahepealset, kus koos saatekülalistega saaks läbi hekseldada kõik parasjagu lokaalselt või globaalselt huvi pakkuvad teemad. Teles oleme me õhtusel ajal ja seega on olulisem teemad võimalikult lihtsaks rääkida.

Et enamikel televaatajatel oleks võimalik ennast saates kohatavate inimeste / teeemadega samastada, jagame potentsiaalsed vaatajad kolme rühma vastavalt sellele, mis on nende jaoks olulised küsimused:

 • Otsustaja – Miks? Õpib esitama õigeid küsimusi (miks on mul vaja ITd? selleks, et sinu äriprotsessid efektiivsemalt toimiksid!) oskamaks nõuda tehnoloogilisi lahendusi.

 • Kasutaja – Kuidas? Ilmselt põhirühm, kellele näidatakse, kuidas paremini oma tegemisi arvuti abil korraldada ja kelle ilmselt juba tekkinud probleemidele vastuseid antakse (kuidas ma seda saan teha? aga see käib nii!).

 • “ITmees” – Millega? Otsustajale ja kasutajale lisaks on meil aga vaja ka kedagi, kes otsused ellu viiks ja kasutajale reaalse arvuti ja programmid lauale paneks. IT spets peab tegema tegeliku valiku ja otsustama (millega ma saan tagada et kasutajal oleks mugav ja äri edeneks? võimalikud lahendusi on meie teada vähemalt kolm!)

On ka selline rühm nagu mittekasutaja, vaatajate hulgas eeldatavalt enamuses. Lähemale minnes ilmneb aga, et ka tema kuulub tegelikult ühte nendest kolmest grupist. Saate sisu peab seega olema selline, et Otsustaja, Kasutaja või Spets kes hetkel veel ei ole arvutisõber võiks meie abil üle saada arvutihirmust ja leida infotehnoloogiast võimalusi oma elu lihtsustamiseks.

Miks peaks üks sihtgrupp vaatama-kuulama teistele mõeldud teemat? Aga sellepärast, et ka kasutajale on kasulik teada, mida tal on põhjust oodata. Spetsil on vaja teada, mis on kasutajate probleemid ja tahtmised. Ja otsustajagi on mingis kontekstis lihtsalt kasutaja.

Kontakti saamine tehnokrattidega

Mitte miski ei soojenda meie hinge rohkem kui teadmine, et meid kuulatakse, vaadatakse ja loetakse.

Vanal hallil ajal, umbes siis kui Pets lunis Sarviku käest õigust trükkida laserprinteril välja paar lehekülge (nimelt oli Sarviku alluvuses ainus PostScript-laserprinter terves Eestis), leidis näiteks Sarvikut igal ma-ei-mäleta-mis-päeval-ja-mis-kell kohvikust… see oli vist Tallinn.

Aga üldiselt meeldib meile palju rohkem e-posti saada:

pets-ät-tehnokratt.net on Peeter Marvet
sarvik-ät-tehnokratt.net on Henn Sarv
henrik-ät-tehnokratt.net on Henrik Roonemaa
mart-ät-tehnokratt.net on Mart Parve

Lisaks oleme me ühiselt kratid-ät-tehnokratt.net (suunab edasi Petsile ja Sarvikule), aga saate ajal on parem proovida stuudio-ät-tehnokratt.net (suunab lisaks ka aadressile stuudio-ät-kuku.ee)

Kes julgeb, võib klikata lehe vasakus servas oleval HumanClick nupul: kui me arvuti taga oleme, on seal kiri “Click for Real Person” ja siis saab meiega chattida (ehk üle neti teateid toksides lobiseda).

AGA KÕIGE PAREM: registreeri ennast Omaks Poisiks, siis (a) me saadame sulle alati posti kui midagi vahvat plaanis on (b) sul on igati hea võimalus igale Tehnokrati lehele oma kommentaar jätta (kui kommentaar on hea, siis me kirjutame sulle ise ja norime lisa).

Sedapsi on lood. Kirjutage ja joonistage meile, paremate vahel loosime välja auhinnad!

Kas teie oletegi siis need IT-inimesed

Ei, kindlasti mitte. Meie oleme tehnokratid. Loe palun lähemalt lugu Tehnokrati identiteedist.

Kas tervitada ka saab

Kõigil on võimalus meie saate ajal sugulasi-tuttavaid tervitada ja lugu soovida WCFauna kodulehel.

Üks kommentaar

 1. Janno Kuus
  Lisatud 24. nov. 2002 kell 04:57 | Püsiviide

  Lihtsalt sattusin lehele millega oli tehtud heamajanaaber.kolhoos.ee ja näete mis seal oli leida tehnokrati kohta: kas pole huvitav ?

  Registrar:domaininfo.com
  Domain Name: tehnokratt.net
  [Owner of domain name]
  Peeter Marvet
  Vabaduse pst
  Tallinn, 10920
  EE
  [Administrative contact]
  Marvet, Peeter
  Vabaduse pst
  10920 Tallinn
  EE
  Email: [email protected]
  Phone: +372 5 133142
  [Technical contact]
  Marvet, Peeter
  Vabaduse pst
  10920 Tallinn
  EE
  Email: [email protected]
  Phone: +372 5 133142
  [Zone contact]
  Marvet, Peeter
  Vabaduse pst
  10920 Tallinn
  EE
  Email: [email protected]
  Phone: +372 5 133142
  Record created: 15 Jun 2000
  Record last changed: 14 Jun 2002
  Record expires: 13 Jun 2005
  Name servers according to DNS :
  juur.ruutjuur.net
  gig.mbp.ee