Suvi (eTartu, vaba õhk, MPS)

Öös on Sarvik

Sarvik ei saa öösel und ja läheb õhtul 23-01 Kuku stuudiosse. Ajab sealt eetrisse miskit oma juttu ja laseb inimestel sisse helistada.
Arvutitest ja Internetist ei räägi!!!
Aga Arvuti on laual lahti ja Arvutiga räägib. Kes tahab, võtab ühendust telefoniga, kes tahab võtab ühendust Human Clickiga.

Tehnokratt ise

Vaadates aknast välja tulid krattidele pähe ikka ja ainult suvemõtted. Tõsi küll, krattidele omaselt kipuvad need mingit otsa pidi arvutite ja võrguga seotud olema. Räägime: eTartust, Ekspressi-Regio suvekaardist, MPSist ehk mobiitelefoni asukoha määramisest (näiteks rannas)… ja meie pea-esinejaks on sedapuhku suviselt mitte-arvuti-inimene ehk Paap Kõlar (aga küll me temagi oma tsunfti pöörame, ärdagu muretsetagu).

eTartu

Loe lähemalt eTartu kodulehelt.

Ah et mida meie arvame? On teatav teooria, et hoopis mõtekam oleks teha eKapaKohila. Sellel e-kolka ideel on meie meelest teatavat jumet. St väike koht + totaalne E võib luua tõesti midagi, mis kohe jälle ära ei kustu ning kus inimeste vahel tekib vajalik koostöö.

Sinult et, netiseerimisele lisaks tuleb seal korraldada totaalne ajupesu — kohale sõitev e-agit-buss sisaldab muuhulgas raadio- ja TV-lainealade segajaid mis välistavad seebi vaatamise ja diskorite möla kuulamise. Kogu kohalik infrastruktuur muudetakse ingliskeelseks ja arvutiteemaatiliseks (kultuurimajas aitab päevast pinget maandada laulukoor Kontrol-Alt-Del, külapood on OneClick Market, postkontor POP3 ja külavanem Kernel). Laias laastus on tegemist ühe rõõmsa e-kolhoosiga.

Kolhoosnike re-programmeerimisel tuleks lähtuda kolmest punkist: (a) et nad oskaksid valida vajalikke töövahendeid ja orienteeruksid ka muidu vabalt e-maastikul st ei piisa neile ühe lahenduse õpetamisest (b) neil oleks korras loogika (c) et neil koolituse käigus tekiksid vajalikud isiklikud sidemed ülejäänud Eesti e-seltskonna gurudega.

Suvekaart

See on see vahva kaart kuhu igaüks saab lisada asiseid suvekohtasid, aga mille aadressiks kahenädalataguses Ekspressis oli arusaamatu tähejada. Õige on http://www.regio.ee/suvi (e-kirjaoskuse osaks peaks olema, et inimene saab aru kas talle ette antud tekst on netiaadress või lihtsalt kellegi vallatlused klaviatuuril). Muideks, kõik kaardile pandav käib läbi toimetajate käest, nii et leitav info peaks tõesti väärtuslik olema.

Surfiparasiit

Kõigi tööl kopitajate kiusuks lobiseme täna Paap Kõlariga kes kommenteerib meile loodetavasti seiklusturismi teemat ja vihjab vahest kah, kust sellesisulist infi netist leida võib. Surf Paradiisi netilehel on igastahes hommikuse seisuga linkide lehel veel vaid sorry..

Reisijututuba

Eelmisel nädala rääkis Kaido Einama sellest, kuidas tema tasuta komponente kasutades veebi teeb. Seejuures jäi täiesti tähelepanuta tehnilistel kaalutlustel vihjat veebi sisupool: nimelt on tegemist ühe igati vahva reisi-ajakirjaga internetis, nimeks Reisijututuba. Loe ja rõõmusta.

Siia juurde võiks muidugi pana veelkord ka lingi Tehnokrati reisi-soovitustele.

MPS

ehk Mobile Positioning System ehk sinu GSM-telefoni asukoha määramine. Meid huvitab ennekõike, kas asja saab ka iseenda peal katsetada. Saab ikka!

Proovi järgi, vt LocateGSM.COM kasutamist õpetavat lehekülge.