Tulemüüridest

Hetkel on mu arvuti olnud netiühenduses… alla 10 minuti. Vaadates ZoneAlarmi hoiatuste-akent näen, et selle aja jooksul on minu vastu huvi tundnud kuus (ei, nüüd juba kaheksa) erinevat arvutit maailmas… Ei tea kas paha või hea pärast, igal juhul mina pole neid külla kutsunud.

Miks just ZoneAlarm? Lugedes netist soovitusi leiab selle kohta nii viie-tärni-märke kui ka pikemaid soovituskirju — ja kodukasutuseks on ZoneAlarm tasuta. Peamine tehniline hüve aga: tema kasutamine on sama lihtne kui Napsteri puhulgi, lihtsalt installid ja asi toimib. Pärast seda pead otsustama, millised programmid sa interneti peale kolama lubad — näiteks esimest korda Internet Explorerit käivitades küsitakse sult luba ja samuti seda, kas edaspidi IE kohta küsida või alati lubada. Siililegi selge.

NB! ZoneAlarm on tasuta kodukasutuseks, kontoris on soovitav hoiduda omapäi tarkvara installeerimisest. Lisaks on sul võimalik ZoneAlarmiga kinni keerata ka oma kontorisisesed võrguühendused…

Kust siis abi leiab?

  • www.ZoneLabs.com on ZoneAlarm’i kodu
  • Kas mu arvuti on nüüd (või enne) kindel? Proovi näiteks ShieldsUP’i
  • Kes on need, kes mu arvutit nuhivad? Sam Spade on tasuta utiliit, mis lubab üht kome teist välja uurida.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)