Tulemüüridest

Hetkel on mu arvuti olnud netiühenduses… alla 10 minuti. Vaadates ZoneAlarmi hoiatuste-akent näen, et selle aja jooksul on minu vastu huvi tundnud kuus (ei, nüüd juba kaheksa) erinevat arvutit maailmas… Ei tea kas paha või hea pärast, igal juhul mina pole neid külla kutsunud.

Miks just ZoneAlarm? Lugedes netist soovitusi leiab selle kohta nii viie-tärni-märke kui ka pikemaid soovituskirju — ja kodukasutuseks on ZoneAlarm tasuta. Peamine tehniline hüve aga: tema kasutamine on sama lihtne kui Napsteri puhulgi, lihtsalt installid ja asi toimib. Pärast seda pead otsustama, millised programmid sa interneti peale kolama lubad — näiteks esimest korda Internet Explorerit käivitades küsitakse sult luba ja samuti seda, kas edaspidi IE kohta küsida või alati lubada. Siililegi selge.

NB! ZoneAlarm on tasuta kodukasutuseks, kontoris on soovitav hoiduda omapäi tarkvara installeerimisest. Lisaks on sul võimalik ZoneAlarmiga kinni keerata ka oma kontorisisesed võrguühendused…

Kust siis abi leiab?

 • www.ZoneLabs.com on ZoneAlarm’i kodu
 • Kas mu arvuti on nüüd (või enne) kindel? Proovi näiteks ShieldsUP’i
 • Kes on need, kes mu arvutit nuhivad? Sam Spade on tasuta utiliit, mis lubab üht kome teist välja uurida.

4 Kommentaarid

 1. Andres Kessel
  Lisatud 26. nov. 2001 kell 21:21 | Püsiviide

  Mulle meeldib see ZoneAlarm- mõtlesin, et tõmban alla ja vaata siis, pidevalt keegi ründab siis-hea
  turvaline tunne nüüd-kõik kutsumata külalised pekstakse välja. Huvitav mis siis eelmine kord toimus mu arvutis?

 2. Taavi Jurtom
  Lisatud 30. nov. 2001 kell 17:29 | Püsiviide

  Kasutan juba ammusest ajast Zonealarmi, kuid ega ta nüüd väga efektiivne küll ei ole. Peksab küll enda varandusest teisi eemale, aga tõelisi häkkereid see ei peata. Küll on see kodukasutuseks täiesti sobilik.!! :)

 3. tommionu
  Lisatud 9. jaan. 2002 kell 21:25 | Püsiviide

  kasutan Computer Associates’i (CA) eTrust EZ Firewall’i (ver. 1.0.6) juba viiendat kuud. enam seda tasuta ei jaotata (pole enam leidnud kuskilt download’imise kohta), enne oli 90 päevane proovi aeg. Koduseks kasutuseks piisab täiesti. näiteks esimese prooviaja jooskul (90 päeva) blokeeriti miljoneid tcp’si ja tuhandeid udp’si -> iga päev andis teada, et näe nii palju juba kokku päringuid jne.
  just my 2 cents

 4. Peeter
  Lisatud 22. jaan. 2002 kell 21:46 | Püsiviide

  Jah hea asi aga ei ühildu korralikult XP-ga! Event viewris pidevalt veateated!