So long, and thanks for all the fish

Esimene Douglas Adamsi kohta käiv saatenupp väärib vahest seda, et kopeerin “minut.ee” alt oma kommentaari koos linkidega:

Kurvastusega tuleb tunnistada, et me oleme vist viimane põlvkond kes teab, kui palju on “The Answer To The Ultimate Question Of Life, The Universe and Everything”.

Öeldes mõnele nooremale kodanikule oma moblanumbri, mille tuletamise teeb väga mugavaks temas sisalduv 42, olen korduvalt tabanud nende silmist selle nooremale generatsioonile nii omase “ma ei saa üldse aru millest sa räägid ja kas ei oleks mitte parem, kui sa ennast lihtsalt põlema paneksid” tühjuse. Douglas Adams? HHGttG? 42? Who cares…

Aga meie jaoks on see kõik üks osa nooruspäevade ajaloost, kui HHGttG oli kättesaadav vaid vähestele — kõik eksemplarid ribadeks loetud, lisaks DELO-kaante vahele köidetud kserokoopiad… Meenub Tallinna-Leningradi ühisprojekt, mille käigus sai HHGttG arvutisse tipitud / OCRitud ning küljendatud. Ikka selleks, et Raamat oleks alati käe pärast, kui tekib vajadus tsitaadi või paari järele.

Ajad on muutunud. The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy ehk Galaktikas hääletaja käsiraamat on netis leitav isegi eestikeelsena. Kuigi, minu meelest ei ole paremat viisi inglise keele õppimiseks kui inglise huumor, ja miks mitte võtta ette triloogia kõik viis osa täpselt nii, nagu late Douglas Adams need kirjutas. PARANDUS: Toomas juhtis meie tähelepanu, et viimati mainitud aadressil ei leia viiendat osa ehk Mostly Harmless… Kiire otsing google.com abil annab tulemuseks: vaata parem siia!

… ja veel: Juku-Kalle Raid on kirjutanud Postimehes HHGttG’st seoses selle tõlke avaldamisega Olioni poolt aastal 1995. Veelkordselt soovitus lugeda DNA’d originaalkeeles, aga ka arvustus ise väärt leinapäeval lugemist…

Edasi: jutuks olnud Telema ärikeskkonna kohta leiad lisainfi mõistagi www.telema.ee (süsteemi veebiversioon ise jookseb www.hulgi.ee all).

Taldriklase tegemise õpetus tekib siia kohe-kohe: Tee ise taldriklane.

HomePNA kohta leiab lisainfot: www.homepna.org — ja ma oleksin siinkohal õnnelik, kui vastava kraamiga kauplejad võtaksid vaevaks selle loo juurde enda kohta märgi maha jätta. St kommentaari vormis. Mina laenasin varustuse 3K Group’ilt.

OCRimiseks sai proovitud kahte tarkvara, mille kohta leiab lisainfi: