Pets goes XP

Et kõik ausalt ära rääkida peaks alustama olukirjeldusega: nimelt on minu arvutiks pea 3 aastat vana IBM Thinkpad 600 — Pentium II 266MHz ja 96MB mälukest (originaalis oli vist 32MB). Ostes oli tema operatsioonisüsteemiks Win95 aga aegade jooksul on saanud see uuendatud Win98 ja siis Win98 SE peale. Minu kogemused sellest ajast klassifitseerivad läpakale operatsioonisüsteemi instelleerimise kõrgemaks pilotaazhiks ning üldine soovitus on keskmisel kasutajal isegi mitte proovida omal käel ette võtta: kuigi juhised on veebis olemas nõuavad nad täpset järgimist ning on kohati mitmeti mõistetavad.

Tuleb tunnistada, et üsna mitmel puhul tuli mul “valmis saanud” Win98SE install uuesti maha tõmmata ja otsast alata, sest mingil minule arusaamatul põhjusel ei olnud läpakas nõus kaane sulgemisel magama jääma või kippus liiga sageli kinni jooksma. Sellest kõigest oli kerge tuletade järeldust, et Win98SE jääb kindlasti ka kõige viimaseks operatsioonisüsteemiks, mida üritan sellele arvutile peale panna.

Otsene vajadus

Nagu eelnevast aru võib saada pole Windowsi ümberinstallimine minu jaoks midagi erakorralist: kord-paar aastas lihtsalt tuleb selline suurpuhastus ette võtta vähemalt juhul, kui tegeled erinevate programmide katsetamisega või harrastad muid ekstreemseid küberspordialasid. Kuna Windows XP Proffessional jõudis minuni juhtumisi täpselt sellel päeval, kui Quicktime lõplikult koostöö katkestas, tekkis kiuastus seda ametliku spetsifikatsiooni alapiiril oleva arvutiga järgi proovida: protsessoriks soovitatakse nimelt vähemalt 300MHz (233MHz miinimum) ning mäluks 128MB (64MB miinimum).

Mis siis selleks veel vaja on? IBMi veeb ei anna erinevalt Windows 98st ühtegi soovitust 2000 või XP installimiseks — ja minu üllatuseks pole põhjus üldse mitte nende laiskuses, vaid selles, et juba Win2k peaks sisaldama praktiliselt kõike Thinkpad’i jaoks vajalikku! Hmm, olen ma äkki teinud vea seda proovimata jättes?

Ega’s muud kui asume katsetama: kopeerin kogu olulise info koduarvutisse NB! Kui kavatsed järgi teha — ära unusta eksportida oma IE favoriite (File -> Import and Export) ning samuti Outlook’i Personal Folder’eid (ning kontrolli igaks juhuks üle, et salvestasid need ikka sinna TEISE arvutisse)!

Installimine

CD sisse ja läpakas käima — millegi pärast käivitub esimesel katsel siiski kõvakettalt Win98, aga veel üks restart muudab asja. CD pealt käivitub WinXP setup mis ei erine esimesel pilgul WinNT omast ning mis pakub pärast mõningast mõtlemist ajakuluks 60 minutit. Umbes nii ka läheb, vahest 10 minutit enam kuna otsutan teha ka kõvakettale igaks petteks täieliku formati ja samal ajal telekat vaadates võis mõne küsimuse märkamine kah ettenähtust rohkem aega võtta.

Kõik installi käigus esitatavad küsimused peaksid olema tähti ja numbreid enam-vähem tundvale kasutajale igati jõukohased: nimi, firmanimi ja kood CD ümbrise pealt. Ah jah, lisaks veel ka soovitavad regionaalsätingud, maa kus asud, keelelised eelistused ja klaviatuur — eeldatavasti võib enamus meist sisestada igale poole Eesti, mina pidin veidi mõtlema kuna läpakal on Rootsi klaviatuur.

Võrk

Senised kogemused sundisid mind installi ajaks võrgukaardid läpakast välja võtma ja nii ei saagi teada, kas teisiti toimides oleks õnnestunud kohe ka aktiviseerimisprotsess ära teha ja netiühendus püsti saada. Aga ühendust oleks igal juhul vaja ja nii pistangi ORiNOCO traadita võrgukaardi arvutisse (katsetan hetkel residential gateway nimelist kopsikut, mis oskab ADSLi nii õhus kui traadis jagada: vt RG1000, minul sama asi veidi stiilsemas kestas ehk Apple’i Airport).

Taskbar’i paremasse serva kella juurde tekib mingi pisike ikoon mis peaks vist lisaseadet sümboliseerima, lisaks teade võrgukaardi leidmise kohta — äärmiselt pinev hetk, sest mul pole kugsail käepärast CDd kaardi draiveritega… Aga neid polegi vaja, sest pärast kerget mõtisklust on draiver olemas. Seejärel soovitatakse mul läbi käia internetiühenduse konfimise visard — mis lepib teadmisega, et mul on residential gateway kusagil läheduses.

Läheb veel veidi aega ja WinXP teatab, et on leidnud lähikonnast traadita võrgu nimega Tehnokratt ning asub seda nüüd ära kasutama. Ehk et minu jaoks on netiühendus olemas ja asi ühelpool. Siinkohal maksaks kõrva taha panna, et pärast uue seadme lisamist ei ole mõtet rabelema hakata enne, kui WinXP on saanud uue olukorraga paar-kolmkümmend sekundit kohaneda: läheb veidi aega kuniks ta seadme ära tunneb, siis draiveri välja mõtleb ja installib, ning seejärel sellega midagi ette otsustab võtta. Rahu, ainult rahu! Iga asi sünnib omal ajal või natuke hiljem: aga mis oluline, ei eelda sinult suuremat aktiivsust kui ilmuvate infomullikeste teadmiseks võtmine.

Tunnen, kuidas vaimne laiskus hakkab võimust võtma, aga otsustan siiski võtta ühenduse koduarvutiga ning proovida järgi ka tavalise võrgukaardi. Nagu arvata oligi, tuntakse ka tavaline võrgukaart koheselt ära ja sellega on asi ühel pool. Kuna desktopil pole vana head Network Neighborhood ikooni siis … kuidas küll võrku konfida? Ahaa, avades Start -> My Network Places on “kohalike ettevõtmiste” (ehk folder tasks, siinkohal Network Tasks) all Set up a home or small office network. Visard küsib minult paar-kolm küsimust ja võrk toimib nagu muiste (st Win98 all enne ümberinstallimist).

Muud seadmed

Minu suureks üllatuseks on WinXP saanud igati pihta tõsiasjale, et tegemist on IBMi Thinkpad’iga ning installinud kõik tarviliku — mh väga spetsiifilise sisemise modemi softi, toe trackpoint’i jaoks ning ka advanced-valikud toite-seadete alla. Vau! Ainus, mille pean IBMi veebist alla lohistama, on Thinkpad Utility mis lubab mul arvutispetsiifilisi seadeid teha, näiteks lubada-keelata hiirt, infrapunaühendust jms. Muideks, infrapuna raporteerib WinXP esimesel hetkel mittetöötavaks, aga kui ma TP Utility abil korraks joystick’i-toe välja ja siis uuesti sisse lülitan, käib kõik koos ja mühinal (olen sarnaseid ressursi-konflikte ka varem täheldanud ja samal moel lahendanud).

Aga tuleks tagasi läpaka-spetsiifiliste asjade juurde: minu jaoks on neist olulisim toimetulek erinevate magamaminekutega, st standby ehk vähese voolutarbe rezhiim ja hibernation ehk mälu sisu kettale kirjutamine ja voolutarbimise täieline lõpetamine:

Täielik nirvaana

Olen senimaani olnud seisukohal, et Thinkpad’i oskused magama jääda on teiste läpakatega võrreldes eeskujulikud — aga paistab, et asi on olnud kinni pigem operatsioonisüsteemis ning WinXP muudab totaalselt isegi minu poolt seni parimaks peetud käitumist. Nimelt kaasnes seni kaane sulgemise ja avamisega (ehk standby‘st väljatulekuga) üsna pikk mõttepaus mille kestel vaid kursor ekraanil näha oli. WinXP puhul räägiks pigem mõnest sekundist ehk ajast, mida praktiliselt ei märka. Samuti kettalt hibernatsioonist tulemine — isegi kettalt 96MB sisselugemine käiks justnagu kiiremini.

Olles selle kõik kirja pannud ja valmistudes ütlema, et isegi aku vastupidavus tundub olema senisest parem — 35% alles ehk ca 50 minutit tööaega pärast 2-tunnist tööd koos traadita võrgukaardiga, just vaatasin — saan järsku hoiatuse, et pean koheselt toitu leidma sest vaid 5% akumahust on järel… Täiesti arusaamatu, aga julgen siinkohal kahtlustada ka aku kui niisuguse tervist & tervet mõistust.

Aga kiirus, kuidas sellega on?

Microsoft väidab, et WinXP pidavat kohati kuni 54% kiirem olema — mina ei viitsi siinkohal mõõtmisi teostada, katsuks leppida subjektiivse hinnanguga: enam-vähem spetsifikatsioonide alapiiril oleva arvuti puhul tundub kõik umbes sama kiire, kuigi sujuvalt avanevad varjuga aknad seda natuke varjutavad. Mina lülitasin kogu ilu-lilu välja ja julgen väita, et kaotanud ei ole ma kohe kindlasti, pigem võitnud.

Muideks, kiiremaks minemine ja parem toimetulek ei ole tegelikult eriliseks üllatuseks, umbes pool aastat tagasi vahetasin kümnekonnal kontoriarvutil (sh mõned Pentium 100-130 klassist) Office 97 välja Office 2000 vastu ja tulemus oli täiesti üllatav: arvutid läksid kiiremaks!

Kokkuvõtteks

Kõige selle tulemusena julgen kõigile enam-vähem spetsifikatsiooni mahtuvade läpakate omanikele kindlasti võtta ette uuendus WinXP Prof peale — tulemus on äärmiselt positiivne. Ja kuigi üldine soovitus on lasta operatsioonisüsteemi installi teha ikkagi spetsil, siis WinXP puhul pakuks umbes 75% tõenäosust, et lihtsalt kirja- ja inglise keele oskajast kasutaja sellega ka omapäi hakkama saab (aga ära unusta enne seda veenduda, et oled oma tarvilikud andmed, sh Outlook’i postkasti ja kontaktid, turvalisse kohta kopeerinud).

Märksa tagasihoidlikum oleksin soovitustega tavalise kontoriarvuti osas: kindlasti maksaks uut arvutit ostes võtta see kohe juba koos WinXPga, upgrade aga… Vahest neile, kes ennast veidi rohkem power-user’ina tunnevad — või siis juhul, kui süsadmin on veendunud, et WinXP peaks arvutite haldamist oluliselt mugavamaks muutma. Ja loomulikult maksaks kaaluda “hübriidi”, ehk et miks mitte vanad arvutid jõulupreemiana töötajatele laiali jagada ja ühe matsuga uuendada nii softi kui rauda ;-)

Lisa oma kommentaar!

Oled ise juba XPd proovinud ja tahaksid midagi lisada? Või tahaksid midagi lisaks küsida? Aga palun: registreeri ennast liikmeks ja lase aga käia — kusagil pole öeldud, et ainult mina peaksin siin oma arvamust avaldama.

114 Kommentaarid

 1. hando jaksi
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 19:14 | Püsiviide

  kui palju hakkab maksma uus XP pro?

 2. Ranno Randmaa
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 19:24 | Püsiviide

  Juhtus ka nii, et sain tutvuste kaudu omale arvutisse WinXP. Ise kasutan IBM ThinkPad T20`t. Minu esimesed kogemused XP`st on rohkem kui positiivsed. Ise ei pea praktiliselt midagi tegema, et arvuti ja lisaseadmed korralikult töötaks. Näiteks tulin koju, tahtsin printima hakata ja mõtlesin, et panin just uue op`i ja nüüd pean jälle prinetri installeerima ja driverite plaadi ülesse otsima. Aga oh üllatust ühendasin printeri arvutiga, lülitasin printeri sisse – arvuti ragistas natuke aega kõvaketast ja ütles siis, et printer edukalt installeeritud. Koolis oli sama lugu ainult vahe oli selles, et seal kasutasin infrapuna ühendust printeri ja arvuti vahel.

  Üks kasulik asi jäi veel silma. Kuna kasutan kodus modemi ühendust siis on kõik minutid netis surfates arvel. Juhtus aga nii, et unustasin ühenduse välja lülitamata ja läksin lehte lugema. Umbes poole tunni pärast meenus, et olin ühenduse aktiivseks jätnud. Arvasin, et nüüd on raha niisama tuulde lennanud. Kui aga arvuti taha tagasi olin läinud siis selgus, et arvuti oli minu eest ühenduse ära katkestanud. Nimelt oli nii, et kui arvuti 5 minuti jooksul arvutist ega arvutisse infot ei lähe ega tule lülitab arvuti internetiühenduse välja.

  Minuarust Windowsi eelis Linuxi ees ongi see, et sa ei pea ise tehnilise küljega pea üldse tegelema. Installeerisin kuu tagasi ka Linux Mandrake 8.0 oma lapakasse – no küll oli jama, et tööle saada, küll ei tunnistanud trackpointi, modemit ei leidnud jne. Pidin ise netist driverid ja uue kerneli tõmbama enne kui korralikult tööle sain hakata.

 3. Veigo
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 21:22 | Püsiviide

  njahh.. igastahes on sjalood nii, et mina lasin XP peale 833mhz PIII-le ja tulemus oli küllaltgi normaalne. Aga kahjux oli nii, et lihtsalt pidin asja maha laskam, sest hakkas lõpuks vastu.. kuigi riistvaraga oli kõikm ok, ja ta pani mulle isegi normaalse resolutsiooni peale on ta liiga aeglane ja algeline.. ise kasutasin mingi beetaversiooni! lihtsalt olen arvatvasti liiga kaua 95 ja RH 6.2 kasutanud… remote desktop pidi hea olema, kuigi ma selleni ise veel ei jõudnud.. aga miski 512 peaks rami olema, et seal ka tööd teha. Mõtlen veebi ja adobe photoshoppi..

 4. wuzz
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 21:37 | Püsiviide

  Hmm…. rääkisid miskit et tuleb kõik oma asjad exportida jne. Miks sa ei kasutanud seda files and settings transfer wizardit mis XP plaadil on? Igati abiks asi. Saab ise määrata mis settinguid ja kui palju exportida. Expordib isegi fondid ära. Ma proovisin seda üleminekul 2k pro pealt ja mitte millegi üle kurta ei saa. Isegi Adobe photoshopi settingud tulid puhtalt üle.

  TO veigo: mul on miski 380 ligi mälu ja siiamaani ei saa kurta et sellest puudu tuleks. masin on duron 800. betaversioonid muidugi olid parajad mäluõgardid. vähemalt RC2 ja 2495 olid küll. Viimane release (2600) on küll täiesti veatu. siiamaani on ainult 1 crash olunud ja sedagi muu softi pärast.

 5. tommy boy
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 21:52 | Püsiviide

  kust on võimalik muidu beta versiooni saada? ma mõtlen kas saab kuskilt tõmmata seda?

  vastused võiksite saata aadressil [email protected]

  aitäh!

 6. Peeter Marvet
  Lisatud 30. sept. 2001 kell 22:47 | Püsiviide

  Handole ja Tommyle: hinda ei tea hetkel, pole minuteada veel üheski hinnakirjas sees.

  TÄIENDATUD: e-pood.ee pani juba ka hinnakirja, vt: http://tarkvara.e-pood.ee/MicrosoftWindows_XP.html

  Aga beetat jälle enam ei saa, asi ammust ajast juba release ehk tootmises (ja ma igaks juhuks vihjaks, et netist igat masti beetade hankimine võib ühel päeval kõva koslepiga lõppeda — seda muidugi eeldusel, et sa ei ole ametlikult registreeritud beetatester; ja kui mitte mingil muul moel koslepiga, siis võime meie noorte häkkerite koolidirektoritele või lapsevanematele mõne toreda meene saata ;-).

 7. Aavo Tambur
  Lisatud 1. okt. 2001 kell 12:43 | Püsiviide

  Omad kogemused on küll vaid WinXP RC1’ga – aga positiivsed sellegipoolest – isegi mu ATI AiW Radeon kaardi Video In/Out ja TV-tüüneri komponendid tunti ära ning draiverid installiti ilma midagi küsimata.

  Iseasi on muidugi raua tootjate toetus XP’le. Näiteks Logitech’i hiire draiverid ei tööta XP all – järelikult keskmist nuppu ei saa topeltklikkima, ATI AiW Radeon’i komponendid küll tunti ära, kuid jällegi ATI MultimediaCenter ei tööta XP all korralikult, PGPDisk (üks PGPFreeware komponentidest) ei tööta… etc.

  PS. Flex Arvutitel on juba Windows XP Small Business Edition hinnakirjas hinnaga 3990.-

 8. Riide Nagi
  Lisatud 1. okt. 2001 kell 15:57 | Püsiviide

  Kõik tõesti sujub aga…

  softimodemi paika ajamiseks 3tundi :-(. Modemiks motorola kivil sm56.Ei sobinud win2000 draiverid. Motorola ise enam selliseid modemeid ei tooda, nii et, nende käest miskit tarka ei kostu. Nimelt win2 draiveriga installimisel üritab modem(või miski muu -ei ole spets) avada port2, mille tagajärel kaub vool ära. Virtuaal porti nigu ei pakugi. Kui lasin enne winNt draiveri siis ei saanud see port3-e lahti.

  Nii et, kõigepealt nt mille peale win2 draiverid ja vola :-))

  conx

 9. Aavo Tambur
  Lisatud 1. okt. 2001 kell 16:37 | Püsiviide

  Conexant’i kiviga 56kbps softimodemiga on kah probleeme. Veidi viletsavõitu lahendus on Conexant’i lehelt tõmmata Generic draiverid, mille resultaadina hakkab modem küll tööle, kuid jääb kogu ühenduse ajaks vigisema. (Mõnes mõttes hea kah – on stiimulit ühendus võimalikult lühikeseks jätta ja seega aitab raha kokku hoida! :-)

 10. MarX
  Lisatud 1. okt. 2001 kell 20:50 | Püsiviide

  Senised kogemused sundisid mind installi ajaks võrgukaardid läpakast välja võtma ja nii ei saagi teada, kas teisiti toimides oleks õnnestunud kohe ka aktiviseerimisprotsess ära teha ja netiühendus püsti saada.

  Jah, oleks õnnestunud kohe ka aktiveerimise protsess ära teha. Proovitud ADSL Lightiga. Kuna XP’l on raspppoe sisse ehitatud juba, siis installimise ajal tuleb sisestada ISP andmed ja peale viimast restarti on netiühendus püsti. Väga mugav.

  Sama asi oli ADSL Mediumiga. Installimise ajal saab IP’d ja muud asjad paika panna.

  Parimat soovides.
  MarX

 11. MeiX
  Lisatud 1. okt. 2001 kell 22:05 | Püsiviide

  Njah. Sai ka siis WinXP.Pro läpakale (compaq armada, 700C, 128mb) peale surutud. Installeerimine sujus probleemideta, aega läks umbkaudu tund. Asja üle kontrolli säilimise huvides võtsin installimise ajaks võrgukaardi (Intel pro wireless 2011) välja.

  Peale edukat paigaldust näidatakse videot uue süsteemi võimalustest pärast mida tõmban esimese asjana käima System Informationi: 128st megast mälust on vaba ainult 16.8 !!!.

  Järgmisena paigaldan arvutisse võrgukaardi. Windows muidugi leidis kohe draiverid ja installis kõik pealtnäha hästi. Aga võrk ei toimi. Lülitan korra kaardi välja ja uuesti sisse – ühendus tekib paariks sekundiks ja kaob kohe. Järgmised kolm tundi üritasin aru saada, milles probleem. Proovi mõttes sai teisest masinast laenatud korra Orinoco kaarti – sellega sama jama. Nö katse-eksituse meetodil hakkasin taipama, et probleem on ilmselt draiverites. Keelasin jäärapäisel windowsil oma softi kasutamast ja surusin jõuga peale Orinoco kaardi W2000 draiverid. Selle sai niiviisi kuidagi tööle, Inteli oma aga ei võtnudki vedu.

  Loodetavasti olukord paraneb, kui XP on ametlikult mõnda aega poeletil olnud ja raua tootjad hakanud XPd toetama. Üks mis kindel, vanemad ISA siinil töötavad kaardid võib ära visata, kuna neile enam softiuuendusi vaevalt tuleb ja 95/98 draiverid üldjuhul XP all ei tööta.

  Samas kogu töö on sellise masina peal suhteliselt uimane. Tulevad meelde ajad, kui kunagi sai 486 peale W95 surutud. Ilmselt on mõtekas siiski downgradeda 2000 peale tagasi :(

 12. Computer22
  Lisatud 6. okt. 2001 kell 02:35 | Püsiviide

  Ohhh!

  Win98SE töötab kõige paremini 486 arvutil millel kiirust vähemalt 66Mega ja mälu 32Mega. Ning ka Office2000 lidub nii et vähe pole.

  Pikad mõtlemised kipuvad tulema koos näiteks Autocad2000-ga….

 13. Taavi Jurtom
  Lisatud 8. okt. 2001 kell 18:28 | Püsiviide

  OK!

  Olen nõus sellega, et windows xp on parem, kui varasemad windowsi versioonid. Seda on mugavam käsitleda ja pakub uusi tehnilisi lahendusi ning on palju kiirem. Aga enda kogemusest lähtudes soovitan neile, kes ootavad arvuti op süsteemilt töökindlust ja stabiilust just kas Windows 98 SE-d või Windows 2000 ja selle eriversioone, (Nende hulka kuuluks minu arvates ka Pets) sest windows xp on omad vead…… 1) windows xp-l on üpris palju turvaauke ja üldvaade kipub jääma kuidagi poolikuks ja tehtu mõjub kiirustatult. Miinuseid on teisigi, aga ma pole näinud xp professional varianti. Ikkagi soovitan osta Windows XP, umbes aasta pärast.

  Igatahes ei pea Windows Xp kasutajad pettuma, tegu on ikkagi ühe parimaima ja mugavaima op süsteemiga…. ning igalühel on muidugi oma arvamus sellest. Üksgi operatsioonisüsteem pole täiuslik!

  • Tomm
   Lisatud 8. okt. 2001 kell 19:00 | Püsiviide

   to: Taavi

   no minumeelest Windows 98 SE küll nüüd oma stabiilsusega eriti ei hiilga.

 14. Lumeinimene
  Lisatud 11. okt. 2001 kell 14:07 | Püsiviide

  XP iseenesest jookseb suhteliselt hästi aga jant on muu sofit installiga, sest nad kuradid ei toeta ju XP-d. Sisuliselt peale Office pole eriti vanast küll midagi peale panna mis masinat lolliks ei aja.

  No ootame oktoobri lõpuni, eks siis paista.

 15. Daniel Muldia
  Lisatud 12. okt. 2001 kell 17:00 | Püsiviide

  Mind huvitab kõige enam kaks asja XP juures:

  1. Pidi olema mingi n.ö. “emulaator”, millega saab 95/98 jne. programme kasutada. Kas kiirus sellest ka kannatada saab?

  2. See XP välimus, mida ajalehtedes ja reklaamides näinud olen, ajab oksele (suured ja värvilised pildid ja fondid karamelliga yle lastud). Kui ‘customizable’ ta on? Kas saab enam-vähem 98 välimuse kätte?

  • Margo
   Lisatud 18. okt. 2001 kell 05:19 | Püsiviide
   • 1. emulaatori kohta ei oska midagi öelda, võiks nagu tulla selline asi küll. Kuulnud pole
   • 2. Aga vana välimus on seal täitsa olemas.
   • Ülidiselt on XP suht hea asi. Ta on ikka väga stabiilne võrreldes 98 se, mida ma iga päev üha uuesti ja uuesti restartisin. Nüüd aga sellist probleemi ei ole olnud. Arvuti töötab lausa 7 päeva jutti nagu poleks midagi teinudki! Mida vähem installid ja muudad seda vähem juhtub midagi OS-ga!
   • Väga lahe näiteks Useritega see, et saab jätta ühe useri tahataustaks jooksma. Jätad näiteks mingi wordi lahti, winampi tööle, mida iganes. Ja samal ajal võid teha teise useriga muid asju segamatult.
   • Samas mõnus on muidugi see, et mingeid seadmete instaleerimise ja confimise jamasid pole.
   • Töötab ka lahjematel arvutitel nagu minu eelmisel celeronil 333 ja 128 mb rammi juures. Mälu läheb tavaliselt umbes 132-142 mb. See oleneb, mida tehakse.
   • Ressursi vajadused siiski suht suured, kui võtta seda arvesse, et kõvaketast võtab suhteliselt palju! Üle 1GB.
   • Bootimine on aga ikka suht pikk aga seda vist selle pärast,et minu arvutis on oma 4 userit. Seega on see useritest kinni! Ühe useriga on boot tunduvalt kiirem.
   • Veel ei istu mulle see, et kuna mul on 2 võrgukaarti, siis neid otsides läheb tal iga kord, kui restarti teen kole pikalt. Samas ei saa sel hetkel alguses ühtegi programmi käivitada.
   • Aga, mis väga häirib on minu ADSL ühendus, mis on kuidagi väga kannatada saanud. Ühendus on muutunud kuidagi ebastabiilseks ja mängimine hea pingiga on raske.
   • Heiton
    Lisatud 26. nov. 2001 kell 17:04 | Püsiviide

    Mul on Pentium 2 celeron 300 mmx 64mb ram.Kuid aeglusus hakkas pinda
    käima ja tuli maha lasta ning endine Windows Me asemele panna.
    Microsoft pakub minimaalseks pentium 233 äärmisel juhul.
    No ma ei tea kuidas sellega tõõdata võiks?
    Igal juhul tahan seda õelda et xp on mõeldud tugevamatele PCdele.

    • Aavo Tambur
     Lisatud 26. nov. 2001 kell 17:58 | Püsiviide

     To: Heiton
     Üldiselt olen nõus, kuid sinu puhul on põhiliseks aeglustavaks teguriks pigem mälu nappus – 64MB tähendab pidevat swäppamist.

  • Aavo Tambur
   Lisatud 25. okt. 2001 kell 10:54 | Püsiviide
  • Aavo Tambur
   Lisatud 25. okt. 2001 kell 10:55 | Püsiviide

   1. On jah “emulaator” õige nimega “Compatibility mode”, valida saab 95, 98/ME, NT4.0 ja 2000. Kuna tegu on sisuliselt tarkvaralise keskkonna muudatusega (erinevad DLL’id), siis ei tohiks see kiirusele mitte kuidagi mõjuda…

   2. On vägagi hästi muudetav. Control Panel/System/Advanced/Performance Settings ja sealt valid “Adjust for best performance”. Selle peale keeratakse maha kogu bells’n’whistles ja tulemus on vana-hea Win98/2000 välimus.

 16. Taavi Jurtom
  Lisatud 12. okt. 2001 kell 20:19 | Püsiviide

  to: Tomm

  Enamvähem on Sinul õigus, aga XP on üpris uus asi ja kui minna microsofti saidile vaatama Xp critical update, siis silme eest läheb iseenesest kirjuks küll. Ise soovitaks kõigile Windows 2000 Premiumi või Windows Me-d.

 17. Tarmo
  Lisatud 25. okt. 2001 kell 09:28 | Püsiviide

  Loll jutt kulla Pets – olen mässand kaks päeva Toshiba Portege 7140-ga! See on veelkord kinnituseks, et ei tasu mingit kiidulaulu kuulata, said vist “pisipehmelt” mingi papi ;)? Oodata tuleb ikka paar aastakest enne kui “pisipehme” soft kasutada kõlbab! Asi selles, et tõesti pani xp kõik driverid esimese hooga paika, aga üksi asi ei töötanud korralikult! Power managment vindovsi tavaline okse! tv out-i ei suutnudki käima panna! Fn+.. asjad ei tööta! Tõmbasin .ca .com .de lehtedelt win 2000 drivereid – ehk saab asjad käima – võta näpust! xp arvab, et tema driverid paremad ja 2000 asju ligi ei lase! Kõige drastilisem on näide- peale aku täis laadimist ja dok-ilt eemaldamist näitas Power Managment, et aku 100% tööaega 0 h 0 min???? peale pooletunnist kasutamist, hakkas protsente õigesti näitama aga ajaga pani koledasti puuse! Nii et viska see xp minema ja IBM-i aku on kohe korras! Ise kavatsen küll selle uue soperdise ära unustada! Enne kui tootja koduleht support-i ei paku pole xp-ga midagi peale hakkata!

  P.S. “Täiuslik” xp tõmbas netist 2-e uuendusena driveri Pentium III-le!?!? No anna taevas andeks – Bill sa oled totaalne JOBU!

  P.S.S. Tõelise üllatuse valmistas mulle lauaarvuti install – xp ei toeta Tulip-i Lan kaarti??? win 95, 98 ja isegi linux toetab!

  Kahju, et uudis siberi katkust Microsoftis osutus valeks :((((((!

 18. Martin
  Lisatud 27. okt. 2001 kell 19:37 | Püsiviide

  Kõike seda kiidulaulu kuuldes tuli ka endal tahtmine uus ja kirev asi ära proovida. Enam-vähem täpselt ka manuaali jälgides installisin Win XP oma AMD750-le ja esimene pilt oli vaimustav…
  Kõigepealt on kindlasti paljudele meeltmööda uus start menüü ja üldine graafika.
  Hiljem kui soovisin netis surfata, leidsin ,et modem on installimata ja sama lugu oli ka soundi kaartiga. Asusin installima. Protsessi ülesehitus on sama nagu ka win98, kuid kahjuks pole mul õnnestunud juba 5 päeva neid seadmeid paika saada – PUUDUVAD VAJALIKUD DRAIVERID !!! Neid pole ka seadme tootjate kodulehel ega ka seadme müüjate omal. Lisaks pean veel märkima ,et arvuti pole mul mitte 100 aastat tagasi ostetud, vaid kõigest 2 kuud ja ORDI – st.
  Mida teha, olen hädas…
  Muidugi on mul peal ka win98, kuid uus asi on ikka uus asi.

 19. Ronald
  Lisatud 29. okt. 2001 kell 13:10 | Püsiviide

  Kas oleks väga oluline, et ma XP puhtale masinale laseks(mitte näiteks win2000 pro peale)?

 20. Ronald
  Lisatud 29. okt. 2001 kell 13:11 | Püsiviide

  Pagan spammiks läks. Eelmisele postile vastamine enam vajalik pole ;)
  Küll aga mind huvitaks tipid&trickid XP “tweakimseks”. Mul võtab asi by default 100mb mälu :(

  • Aavo Tambur
   Lisatud 2. nov. 2001 kell 11:18 | Püsiviide

   To: Ronald

   Esialgu kolm lihtsat soovitust:

   • Keera maha System Restore:
   • Control Panel / System / System Restore / (check) Turn off System Restore
  • Keera maha Luna UI:
   • Control Panel / System / Advanced / Performance -> Settings / (check) Adjust for best performance
  • Deinstalli Indexing Service:
   • Control Panel / Add or Remove Programs / Add-Remove Windows Components / (uncheck) Indexing Service
 • sumo
  Lisatud 31. okt. 2001 kell 02:15 | Püsiviide

  On olemas (vist) suhteliselt viimane 2600versioon.Muidu kiidaks (hangumist,nagu teistel win op süstidel enam pole ja kiirem on kah) aga millegipärast ei ole olemas korralikku java toetust.Osad java asjad jäävad nagu nägemata kuidagi,osad jälle funkavad.Oskab keegi abi pakkuda,mida teha….otsisin juba ka msn suppordist aga siiani pole nagu rohtu leidnud.Samas näiteks xp-s webi tehes ja javat kasutades,vaadates hiljem seda 98 või miski muu varasema versiooniga,kõik nagu OK.

 • Ronald
  Lisatud 1. nov. 2001 kell 12:34 | Püsiviide

  Ise kah märgand et java’t ei taha näidata.

 • erts
  Lisatud 1. nov. 2001 kell 17:36 | Püsiviide

  WinXPpro!?

  Kui sul on näiteks kodus PC-ks AMD500, 128RAM, 6GB HDD, RivaTNT2 16MB, siis kulla mees unusta WinXPpro ära, sest:

  a) OS-i install võtab ligikaudu 1 GB, seega HDD võiks olla 10-20 GB. b) RAM-i võiks miinimum olla 256 MB, parem oleks 512 RAM-i. c) PC protsessori kiirus võiks olla 1GHz kandis. d) Game mehed valigu videokiirendiks GeForce2 GTS Pro 64 MB DDRAM AGP.

  WinXPpro vajab toekat rauda, ega siis pc-kasutaja ainult klaasistunud pilgul Desktopi ei vahi. Power user soovib jooksutada pc-l internetti, filme, mänge, teksti/tabeli – ja kujundusprogramme ning muud tarkvaralist stuffi. Lahjema raua puhul on Windows2000 minu subjektiivsel arvamusel tunduvalt parem OS kui seda on WinXPpro. Jah kujundus ja vidinad WinXPpro-s (a`la kollane piilupart loginis) on ilusad ju küll, kuid kokkuvõttes vajab see lõbu lihtsalt paremat arvuti raudvara. Kõik ei ole alati nii hea kui esmapilgul näib – on kvaliteet ja kvantiteet ning praktilisus ja mittepraktilisus. Igaüks otsustab ise mida ta OS-i puhul tähtsaks peab.

  NB! Unix/Linux (freebsd, debian, slackware,mandrake, redhat jt.) ei ole sugugi lahjemad OS-id, mehed testige MS-i kõrval neidki distributsioone. Kes on ainult Game mees see peab Windowsiga kauemaks paari jääma. Ei, ei, selles tõsiasjas ei ole mitte kui midagi halba ega ohtliku! Hea ja leplik mees (windows user) võib elada ka kurja naisega (microsoft) elu lõpuni õnnelikult koos…

  • Aavo Tambur
   Lisatud 2. nov. 2001 kell 10:51 | Püsiviide

   Minul jookseb WinXP Pro 350MHz Pentium II masinas, 128MB RAM’iga nii mis mühiseb!

   Väidan veel, et WinXP võtab mälu vähem kui Win2000, ehk peale puhast installi (ehk kui pole veel igasuguseid vidinaid installitud) näitab harilikult Win2000 mälu kasutust 90MB ringis, WinXP aga 70MB juures.

   Ei tasu ära unustada, et WinXP on seesmiselt siiski Win2000 koos parema hardware toetuse ja uue aknahalduriga. Kogu WinXP bells’n’whistles, jah, teeb *näilise* kiiruse aeglaseks, kuid keegi ei keela sul ju seda kõike maha keerata!

 • Noodle
  Lisatud 7. nov. 2001 kell 20:18 | Püsiviide

  Krt olen järjekordne inimene kes läx reklaami offriks ja installis endale XP.

  Muidu nagu polegi eriti viga a kuidas kurat connectionit shareda ???Olen kuulnud et ruuter on väljapääs a ei ole mul 2700 krooni et seda ADSL Lighti peale raisata!

 • Jarmo
  Lisatud 9. nov. 2001 kell 00:27 | Püsiviide

  Olen täiesti nõus, et Win XP on parim opsys, mida olen kasutanud ja mille on Microsoft eales loonud. Nagu öö ja päev võrreldes eelmiste Windows’idega. Enne tegin ikka 4-5x päevas restarti(ilma, et mingid installitud programmid seda nõuaksid), nüüd tuleb kõige rohkem kahe nädala kohta 1. Tore! Mulle meeldib see väga! Ja, muide Linuxit ei kasuta, sest see ei ole eriti kasutajasõbralik(alates installikate tõmbamisest) ning kui on juba olemas selline opsys, siis pole ilmselt seda ka vaja enam teha. Teiseks kasutan XP-d 333Mhz-ise PII peal, millel on 128MB mälu ja 20GB kõvakas ning kiirus sellega on igastahes parem kui nt Windows ME-l või 98-l. Soovitan igalühel see endale peale lasta.

 • Jarmo
  Lisatud 9. nov. 2001 kell 00:28 | Püsiviide

  Olen täiesti nõus, et Win XP on parim opsys, mida olen kasutanud ja mille on Microsoft eales loonud. Nagu öö ja päev võrreldes eelmiste Windows’idega. Enne tegin ikka 4-5x päevas restarti(ilma, et mingid installitud programmid seda nõuaksid), nüüd tuleb kõige rohkem kahe nädala kohta 1. Tore! Mulle meeldib see väga! Ja, muide Linuxit ei kasuta, sest see ei ole eriti kasutajasõbralik(alates installikate tõmbamisest) ning kui on juba olemas selline opsys, siis pole ilmselt seda ka vaja enam teha. Teiseks kasutan XP-d 333Mhz-ise PII peal, millel on 128MB mälu ja 20GB kõvakas ning kiirus sellega on igastahes parem kui nt Windows ME-l või 98-l. Soovitan igalühel see endale peale lasta.

 • Taavi Jurtom
  Lisatud 20. nov. 2001 kell 18:41 | Püsiviide

  Vat, sai ka sõbral tuliuuele Pentium 4 Xp Pro peale tõmmatud. Alguses oli kõik paljulubav, aga siis muutus kõik halvaks unenäoks….

  Kõigepealt kui arvutil Win Me ära lasime (kõik dosis ja puha) ja win xp peale tõmbasime, läks installimisele imelikult peaaegu poolteist tundi. Kannatasime ära ja pärast kulunud minuteid asusime desktopi imetlema. Graafika oli super ja Start menüü oli pilkupüüdev ja lihtne. Viimaks asusime siis ülejäänud riistvara peale installima. Plaadid ja diskid olid kõik olemas ja kaua me ka ei proovinud, ikka jäigi kõik: võrgukaart, helikaart ja videokaart peale panemata. Ei leidnud vajalikke draivereid!!! Kust ma neid supporte, siis leian kui kaasasolnud plaatidel neid pole. Saaks veel netistki, aga mis sa vennike teed kui sul pole nettigi!! Viisime parandusse, seal saadi värk käima. Lähme põnevusega neti, aga vat java toega pahasti. Vaatasin siia ja ennekõige Aavo Tamburi soovitusi, kuid mitte mõhkugi. Lõpuks sai lõputust jamamisest ja ekspertidele raha maksmisest kõrini. Olime pool kuud xp tutvunud, kuid uus asi on ikka uus asi. Lõpuks oligi ta kadunud ja vana hea Me oli tagasi.

  • Aavo Tambur
   Lisatud 20. nov. 2001 kell 19:29 | Püsiviide

   Et XP all Java kraami tööle saada on vaja installida M$ Java Virtual Machine. Harlikult peaks XP selle esimesel vajadusel ise alla laadima ja installima (enne loomulikult selleks luba küsides). Kui mitte, siis peaks olema võimalik see ka eraldi alla laadida siit: http://www.microsoft.com/java/download.htm

   Riistvara toetuse kohta – IMHO ei ole loogiline tahta, et XP toetaks igat võimalikku jubinat mis maailmas eksisteerib… Kui võrrelda omavahel Win2000 ja WinXP riistvara toetust out-of-the-box, siis WinXP riistvara toetus *on* oluliselt laiem. Ja kui miski jubin pole kohe toetatud, siis järelikult on see kivi tolle riistvara tootja kapsaaeda, kes pole suutnud teha vastavaid draivereid oma riistvarale enne XP turule tulekut. Sellisel puhul jääb vaid loota, et riistvara tootja asja tõsisemalt kätte võtab ja need draiverid ka mingil ajal tulevad.

   • Tanel Poiss
    Lisatud 21. nov. 2001 kell 16:47 | Püsiviide

    Üiks jama on veel Win XP`l mida keegi ei ole veel maininud. Kui käivitada mõni mäng siis automaatselt läheb monitor 75Hz`sse resiimi, Kuigi mul on SONY monitor ja tava olekus on monitoril 100Hz. Win 98 sellist jama ei olnud. Alguses mõtlesin , et jama on ainult minul, lasin siis yhele vennale ka peale ja sama lugu. Ega keegi ei oskaks öelda mida teha, või kas see jääbi win xp puhul selliseks probleemiks? Kui niis siis lasen ta kyll maha. Muidu on asi täiesti talutav, Hiire aind ei tööta nii nagu peab, puuduvad vajalikud driverid. Et kui keegi vähegi midagi oskab soovitada siis anke teada.

   • Tanel Poiss
    Lisatud 21. nov. 2001 kell 16:57 | Püsiviide

    Üks probla on sel win xp´l veel millest keegi ei ole veel rääkind. Nimelt kui käivitada mäng siis 100Hz monitor läheb kohe plaks 75Hz peale, noo tule appi ma ei sa sellise vilkuva pildiga eriti kaua mingit karmi mängu mängida. Arvasin algul , et asi on mu arvutis, sai siis teisele arvutile asi peale pandus ja sama jama. Kui keegi oskab selle asja kohta midagi yelda siis oleks tõesti tänulik. Aga kui see xp jääbki selliseks siis on mul teda lihtsalt kahju maha lasta, sest noh ma ei nurise ta yle tegelt, ainult hiir ei funksi korralikult.

    Anke teada?

   • Tanel Poiss
    Lisatud 21. nov. 2001 kell 16:59 | Püsiviide

    Üks probla on sel win xp´l veel millest keegi ei ole veel rääkind. Nimelt kui käivitada mäng siis 100Hz monitor läheb kohe plaks 75Hz peale, noo tule appi ma ei sa sellise vilkuva pildiga eriti kaua mingit karmi mängu mängida. Arvasin algul , et asi on mu arvutis, sai siis teisele arvutile asi peale pandus ja sama jama. Kui keegi oskab selle asja kohta midagi yelda siis oleks tõesti tänulik. Aga kui see xp jääbki selliseks siis on mul teda lihtsalt kahju maha lasta, sest noh ma ei nurise ta yle tegelt, ainult hiir ei funksi korralikult.

    Anke teada?

    • Aavo Tambur
     Lisatud 26. nov. 2001 kell 16:08 | Püsiviide

     To: Tanel Poiss
     > hiir ei funksi korralikult.
     Äkki täpsustad, mis sorti hiir, milles probleem?

   • minaise
    Lisatud 26. nov. 2001 kell 23:20 | Püsiviide

    Why not?

    See on küll hea idee. Sul on mingi firma jupp. Alati on ka raua tootjate lehtedel kontakt. Küsi , mölise ja ela ennast verbaalselt välja ning Sa saad varsti kingituse Jõuluvanalt. Näiteks minu nVidiaga oli nihuke lugu. Tahtsin kõige uuemat draiverit, aga see xp peal ei töötanud. Kisa ja roppusi – seda ma oskan (pole just kõige ilusam trikk, aga elu tahab elamist ja raha juppide eest on makstud) Pärast tuli välja – ma ei osanud asja õigest otsast võtta. Tehti ette puust ja punaseks ning lisaks väike eastern egg, sest ma näitasin kätte et võib olla ka inimesi kes kasutavad nVidia tooteid, kuid kelle inglise keel koolis oli veidi üle 3-e kuid alla 4-a.

  • Traksik
   Lisatud 23. nov. 2001 kell 00:21 | Püsiviide

   mnjaa … soovitan sul oma masinaga pusiuhenduse taha kolida.Kui sul netti pole ei saa sa XP Pro’le “update” teha ja drivereid otsida.

 • ragnar
  Lisatud 26. nov. 2001 kell 15:42 | Püsiviide

  mnjahh, sain kunagi mingi soovituse win2k ajakirjalt, et firmad, et plaanivad winxp peale minna peaks kaalutlema dual prosedega masinaid ning vastupidiselt MS v2itele on ta xp oluliselt aeglasem kui 2k, kui ta panna tagasi hoidlikumale masinale. Siit v2ljendub taaskord MSi poliitika …

 • minaise
  Lisatud 26. nov. 2001 kell 23:35 | Püsiviide

  P.S. Ma lugesin juhuslikult et kellegi mängud ei töötanud, mainiti konkreetselt Max Payne. Max töötab,kuid proovisin red faction´i demot (tuli PC Gameri CD-l), ei tööta. Tee mis tahad ei tööta. Kas full´iga on ka nii? Kas PC Gamer on juba ajast ja arust leht? I need a little bit help. Leht, mis on olnud üks mu lemmikuid ja maksab mitte vähe(vähemalt mulle) on nüüd läbi!?! Ole hea Pets, vasta mulle mailile või kes iganes. Mail on avalik [email protected]. Ma tahaks selle asja kohta tõesti teada.

 • Karl Helberg
  Lisatud 27. nov. 2001 kell 00:05 | Püsiviide

  Olen juba umbes 2 nädalat Win Xp Pro-l töötanud – võin enam-vähem rahule jääda. ainuke asi, mis praegu vaevab on see, et helikaarti driveritega on jama. Nimelt, ostsin umbes pool aastat tagasi SB16 PCI. Kaart ju päris korralik. Win 98SE-s ja ME-s töötas suurepäraselt. Win XP-ga aga probleemid. Creative’i lehel on küll mingid driverid olemas, aga kui ma võtan soundblasteri enda lehelt suppordi alt “drivers for win xp” lahti, siis ütleb, et available end-november. Kumba saiti siis uskuda? ;) Mõlemad sama firma omad, üks on teise allharu. Proovisin need Creative’i driverid ära. Sain küll juurde tämbrireguleerimise ning Spatiali effekti valiku, aga sound on ikka skrätsi. Igas game-s tundub, nagu oleksid kõlarid mingisugused II Maailmasõjaaegsed kannatada saanud grammofoni käkerdised – selline krapp tuleb välja. Winamp’is on aga selline pure sound! Mis see, kurat võtaks, on?? Olen juba pikemat aega sellega jamanud, ikka ei saa lahendust. Jah, üks varjant – ootan need “end-november” driverid ära, aga kes teab – äkki on need kah samasugsed?
  Mängude jaoks on ikka kas Win ME või 98. Aga ega siis XP-d mängimise pärast ostetudki… Lihtsalt, tahaks vahel paar kõva pelat teha, aga sound rikub asja ära.
  PS. Pole saanud veel seda Remote Desktopi tööle, on keegi katsetanud? Kuidas on? Tahaks kah kunagi ära näha….

  • Aavo Tambur
   Lisatud 27. nov. 2001 kell 10:17 | Püsiviide

   To: Karl
   Helikaardi asjus: üldiselt on Creative’i klienditeenindus olnud cräpp juba aastaid, üldpõhimõttega toetada vaid uusimaid tooteid (hetkel siis Audigy).
   Aga selle soundi crackle probleemi work-around lahendus pidada olema kui masina BIOS’is muuta tolle PCI sloti latency väärtust kus see kaart asub. (PCI slottide numeratsioon algab AGP sloti poolt). Täpselt ei mäleta, aga vist tuli latency keerata väiksemaks, aga proovi mõlemat pidi.

   Remote Desktop’i saab tööle üsna lihtsalt. (Iganes vinge asi on muide). Aga vajab paari sammu, ehk step by step:

   • Start / Control Panel / System / Remote / Remote Desktop /
    (tick on) Allow users to connect…
   • (click) Select Remote Users (ennast pole vaja lisada, kui oled ise Administrator)

   Nüüd on küsimus, et kas võtad RD ühenduse üles kah WinXP’ga masinast, mispuhul piisab, kui tollest masinast valida –

   • Start / All Programs / Accessories / Communications /
    Remote Desktop Connection

   Kui aga ühendust võtta Win98/Me/2000 masinatest, siis on kaks võimalikku käiku – kas installeerid WinXP CD’lt neisse masinatesse Remote Desktop Client softi, või installeerid target masinasse Remote Desktop’i weebikliendi –

   • Start / Control Panel / Add or Remove Programs /
    Add-Remove Windows Components /
    Internet Information Services (IIS) – (click) Details /
    World Wide Web Service – (click) Details /
    (tick) Remote Desktop Web Connection

   See tegevus nüüd küll installeerib masinasse IIS’i ehk WWW serveri, kuid selle abil on nüüd võimalik sisse tulla igast masinast igalt poolt, aga enne tee kindlaks, et sul firewall ei takistaks –

   • Start / Control Panel / Network Connections /
    (parem click) Local Area Connection – Properties /
    Advanced / Internet Connection Firewall / (click) Settings /
    (tick) Remote Desktop /
    (tick) Web Server (HTTP)

   NB! Üleval olev käik on vajalik ka siis, kui sa ei kavatse kasutada IIS’i varianti, kuna Remote Desktop peab olema WinXP oma Firewall’i poolt lubatud.

   PS. Veel niipalju, et IIS variandi puhul suvalisest masinast ühenduse võtmine käib sedapsi, et Internet Explorer’i all paned aadressiks <target_pc>/tsweb mille peale avaneb Remote Desktop Web Connection. Sinna aknasse paned Server: <target_pc> ja klikkad [Connect].

   Nõnnaks, loodan, et oli abiks… :-)

   • Karl Helberg
    Lisatud 27. nov. 2001 kell 11:01 | Püsiviide

    Proovin õhtul Remote’i kah ära.

 • Taavi Jurtom
  Lisatud 28. nov. 2001 kell 18:06 | Püsiviide

  Saigi uuesti winXp tagasi tõmmata, ainult nüüd oli kõik expertide poolt peale installitud, kuid jälle java toega värk pahasti. Kiikan uuesti siia ja jälgin Aavo Tamburi soovitusi, jälle arvuti ignoneerib minu käske. Vaatan siis windowsi kausta ja vaatan java kaustas on ainult mõned failid, tõmban jälle teise arvuti kaudu javat, kuid seejärel ei lase XP mul seda installida, kuna mul olevat juba sama versjuun olemas. Jälle sai mul asjast ja lõpututest kinnijooksmistest siiber ning ta läks… Järgmine kord proovin Xp home versjuuni.

  (Kogu värk toimus sõbra arvuti juures,kuid kõik oli ikkagi ära varem formattitud!)

 • Karl Helberg
  Lisatud 28. nov. 2001 kell 18:26 | Püsiviide

  Mingi kapitaalne jama, ei lase connectida. Kas saab ikka ADSL Light mõlemapoolse ühendusega seda teha? Firewall on maha keeratud, mõlemal. Ikka vingub, et ei saa… :(

 • milk
  Lisatud 29. nov. 2001 kell 01:51 | Püsiviide

  Oeh ma olen ise XP kasutanud pääaegu 2 kuud ausalt ma ei tea maremat windowsi siiani mitte ühtegi kokkujooksu pole siiani old ja erroreid ka pole

  KÕVA

 • Taavi Jurtom
  Lisatud 30. nov. 2001 kell 14:24 | Püsiviide

  Vat jama oli veel ka Geforce 2 installimisel, no arvuti ei koitnud midagi kui diske sissesöötsime.

  Ei tea kas just minu kätte on jõudunud mingid poolikud versjuunid, teised siin ei kurda midagi!!

 • Priit Pavelson
  Lisatud 7. dets. 2001 kell 13:44 | Püsiviide

  Sain ka XP oma AMD K6-2 533 120MB peale lastud. Ainus jama on selles, et IE kurnab scrollimisel arvutit nii mis kole. Kõige rohkem avaldub see video ja muusika jooksutamisel. Winamp kasutab mälust ainult kuut mega, proovisin prority´t muuta nii Task Managerist kui ka Winampis endas, nulleffekt. Winamp peaks vähemalt audiotracke vigadeta esitama aga kus sa sellega. MP3 ja video jooksutamisest saaks veel aru. Võibolla on massin lihtsalt lahja.

  • Priit Pavelson
   Lisatud 7. dets. 2001 kell 21:16 | Püsiviide

   Netskeibiga töötab kõik hästi

  • Zerberus
   Lisatud 8. dets. 2001 kell 05:03 | Püsiviide

   Windows XP ei võta Conexant 56 modemi drivereid vastu,kas keegi võiks öelda,kuidas modem tööle saada?

   [email protected]

 • Rope
  Lisatud 8. dets. 2001 kell 16:06 | Püsiviide

  Kas oleks mõeldav panna windows xp peale sellisele masinale nagu:

  1Ghz celeron;128mb ram;TNT2 32mb.

  Olex vaja ,et hästi jooksex.

  Hetkel win 98se.

  • Taavi Jurtom
   Lisatud 11. dets. 2001 kell 17:46 | Püsiviide

   TO: Rope.

   Kui Sinu arvuti andmed on sellised nagu kirjas, siis peaks XP ilusti töötama. Ainult kui Sa soovid, et asi korralikult jookseks, siis 128 Mb raua juures võib mõnikord ka kokkujooksmisi ja jõnkse tulla. Kui plaanid Ram-i osta, siis näiteks 128 rauda, maksab umbes 360 krooni..

 • Rasmus
  Lisatud 9. dets. 2001 kell 20:43 | Püsiviide

  Mis XPel tuleb teha nett broadband connetcioniga?

 • Zerberus
  Lisatud 15. dets. 2001 kell 06:55 | Püsiviide

 • Mihkel
  Lisatud 16. dets. 2001 kell 20:07 | Püsiviide

  Miks te kõik Windowsi kasutate??? Ma läheks esimesel võimalusel Linuxile üle kuid vend ja isa on sellele vastu. :( kahjux ei kasuta üksi arvutit…

  Mihkel

 • Taavi Jurtom
  Lisatud 18. dets. 2001 kell 22:35 | Püsiviide

  ähh, proovige mäkki (MAC)!!!

  Vat see on üks tume leiutis, aga mulle tundub veidi lihtsam kui windows.

 • Lauri Läänsoo
  Lisatud 21. dets. 2001 kell 00:01 | Püsiviide

  Lisaks oma poolse soovituse nendele, kes plaanivad Win XP peale panemist. Oma kogemusest võin öelda, et 128M RAM-i jäi väheks, 320M on juba parem. Enne installi soovitaks tõmmata Upgrade Advisor ja sellega masin üle kontrollida, sellega saate ennetada probleeme, mis võib tekkida nii softi, kui ka riistvaraga ja enne kui hilja sobivad driverid netist otsida ja kui ei leia, siis väldite jamasi ja nn. spetsialistidele maksmist.

  Ise olen XP-ga rahul, igastahes palju stabiilsem kui ME. Installimisel oli ainuke probleem Apache HCF K56 PCI modemiga, millele ei ole XP driverit saada, aga 2000 driver ajas ka asja ära, kuigi protestis, et ei ole tunnustatud. Muidugi suutis XP paar korda modemi alglaadimisel ära kaotada, aga nüüd on rahule jäänud.

  Nii et mõelge enne kui teete ja ei maksa kõiges maailma pattudes ka pisipehmet süüdistada, eks ka nemad üritavad oma parima anda, aga nagu vene kõnekäänd ütleb:”Tahtsime parimat, aga välja tuli nagu alati.”

 • Ama
  Lisatud 22. dets. 2001 kell 18:03 | Püsiviide

  Küsimus: Mis vahe on WinXP prof. ja WinXP Home’l peale hinnavahe :) Ütleme niimodi, et kodukasutaja vaatenurgast! Et kumba nagu installida … riista probleemi ei tohiks nagu olla!

  • Lauri Läänsoo
   Lisatud 23. dets. 2001 kell 17:48 | Püsiviide

   To Ama:

   Win XP Home on XP Pro kärbitud variant, täpsemalt vaata siit, isiklikult arvan, et koju piisab Home-st küll.

 • l8l
  Lisatud 22. dets. 2001 kell 23:42 | Püsiviide

  …kui vaatan M$-softi lehelt SCSI compatible …ihukarvad tõusevad püsti?Kas kõik on rikkurid ja ostavad Adapteki

  XP…on kellele?

 • Tarmo
  Lisatud 31. dets. 2001 kell 15:18 | Püsiviide

  Wow! Toshiba lehel on isegi mingine XP abi tekkind!!! Proovin vist seda soperdist uuesti! Kahtlane ainult see, et pole video uut driverit – tv out-i ei saa ilmselt käima!

  Aga suurte pühade ajal ei hakka riskima-kärakat vaja ju ka võtta :-)

  Aga Pets-ile: kola sutsu põhjalikumalt IBM-i lehel – seal küll softi win 2000 jaoks – ise puutusin hiljuti kokku!! (oli küll sutsu uuem arvuti, aga pea 10 jubinat andis ära tõmmata!!!) see oli 31.12.01 jutt. täiendan:

  Mnjaa alles täna 3.01.02 vaatasin seda ibm-i linki mis artiklis ja pean eelnevad sõnad tagasi võtma! Vist 2 tõmmatavat asja oli (tracpoint on ka ära parandatud).

  Aga minu järeldus on hoopis selline – uimased on ibm-is! Kui toshiba püüab taastada driverites OMA nipukad valikud mille MS oma saamatuses on osand ära kaotada, siis ibm-i ei koti :-(

 • wrongrabbit
  Lisatud 6. jaan. 2002 kell 18:58 | Püsiviide

  tahaks teada kui turvaline on XP firewall ???

 • Meelis
  Lisatud 19. jaan. 2002 kell 08:48 | Püsiviide

  Niisiis kirjutan omapoolse arvamuse Windows XP Kohapealt.Olen teda juba pool aastat testinud ja nii mõndagi head kui ka halba juhtunud nägema..Huvilistele soovitan kindlalt Professional Paketti.Nii …Esmamulje on norm….kuigi kahju et Uuemates win versioonides on Dos systeem kärbitud peaaegu olematuks….midagi on siiski ka veel alles.Start menüüst Accessior valides võib leida Command Prompt Viida siiski. Välimus on tal kirev …Nõrgemate masinate puhul soovitan võtta maha xp enda poolt kujundatud raamistikud ja kõverikud sest need võtavad ressurse ysnagi palju..Olen siiani sattunud vaid paari mängu otsa mis XP Peal ei jookse aga samas Kui kellegil mure on et ta tahax xp -d aga ka kõiki programme täisväärtuslikult kasutada siis minupoolne soovitus olex see……Kui teil on palju kõvaketta ruumi siis jagage see kaheks……Parition Magic 7 sobib sellex tööx ideaalselt……Siis installige peale windows 98 ja seejärel XP. XP Peax ise seljuhul pakkuma välja variandi opsysteemide jagamise suhtes…..Nii et hiljem alglaadimises saada valida kas Win 98 Või siis XP Vahel. Draiverite probleem on keskmine…..Kes otsib …see leiab……mina olen suutnud mööda neti kolades enam vähem kõik puuduva leida ja selle kohe ka plaadile ära kribada…..Eriti meeldib mulle Hewlet Paccard Firma puhul(juhul kui kellegil on selle firma Printer…Scanner vms) Et ta on suutnud ajaga kaasas käia ja ka viimastele versioonidele uptated valmis leiutada. Samas jääb mulle siiski mõistatusex mix minu masina peal xp draiverid jooksma ei hakanud….kuid seeeest win 2000 omad hakkasid……Ex kui keegi sellest midagi rohkemat teab võib ju siia kribada. Aga jätkame sealt kus pooleli jäime.Win XP d nagu ka Win 2000 ndetki ei saa enam dosis installida käivitades exe fail vaid otse plaadilt bootima pannes. Sellex peax esitex minema Bio..si tõstma sealt cd rom esimeseks lugejaks…..sisestama plaadi ja kui plaat on korralik ja autoruniga peax ta kenasti yles end lugema….Installi käigus paneb ta ise automaatselt paika partitsioonid ja Teeb Format C. XP Suur plus on tema stabiilsus….Ajab ikka närvi küll kui pead 5 korda päevas Sinist ekraani vahtima kus on kirjas Warning!!! jne……XP Kokku jooksutamisega tuleb veidi vaeva näha…Võimalik see on aga kui keskmiselt talle pitsa anda ei juhtu midagi. Uus Media Player mis kaasa antaxe on ka minu meelest üsna hea….seda ei saa veel kuskitl eraldi alla laadida aga tal on palju häid lisasid mis teevad Kodukasutaja videovaatamise Vägagi mugavax …Lühidalt veel enda masina resursidest…Ise oman Pentium 4-ja 256 mb Ram 30 gb hdd Videokaart On Ge Force 2 32 mb(võiks olla muidugi Ge Force 3 64 Mb) Ja CD-RW Lite On mis on minuarust oma hinnaklassis suht mõistlik kirjutaja 16x10x40. Nii Et soovitan Soojalt ajaga kaasas käia ja Omale XP Muretseda….On Vähemalt Midagi Uut Ja Huvitavat See foorumirubriik on aga mõeldud neile kes on internetialal veel üsna uuekesed ega viitsi oma aega raisata otsingumootoreid piinates erineva vajaliku stuffi otsimiseks. Siinkohal ka mõningaid arvamusi ja soovitusi. Omadest kogemustest tean seda kui raske on leida XP-le draivereid kuigi nüüdseks on paljud firmad suutnud oma draiveripagasit selle op süsteemi järgi siiski kohandada. Oma kurbadest kogemustest tean ja soovitan ka teile. Kui lähete mõnda arvuti poodi midagi ostma võite enam vähem kindlad olla et müügimeest tema kogemustes usaldada ei tasu sest vähe on neid friike leti taga kes suudavad teid vajaliku ja usaldusväärse infoga varustada. Isiklikult ostsin mõni aeg tagasi TV Kaardi (De Boeder)firma toode. Kui poemüüalt küsisin et kas see xp peal tööle hakkab vastas ta et draiverid on kaasas ja kui ei hakka siis kodulehelt ikka uuendusi leiab.Kahtlus oli aga tegin selle ligi 2-hetonnase ostu ära. Kodus selgus et nii oligi.XP peal selle riistvara jooksutamine osutus võimatuks. Ja veel suurem oli mu pettumus kui De Boederi kodulehele minnes ei leidnud ma sealt mitte yhtegi draiverit kuigi isegi mu multimeediaga klaverile mille hiinakad on kokku pandud oli firmakodukal draivereid igale op systeemile…Proovisin Nii ja naa kuid tulutult ja asi läks poodi tagasi. Hea oli et pood kust ma selle ostsin võttis ta tagasi sama hinna eest ja ilma mingi mõttetu jagamiseta. Siinkohal tänud Baltic Computer Systemsile. Nii et soovitan enne riistvara ostu vaadata kas selle firma tooteid tudvustaval kodulehel on võimalus tõmmata täienavaid versiooniuuendusi ka uuemate op süsteemide jaoks…ja kui see asi on selgeks tehtud siis võite sammud julgelt poe poole seada. See selleks ….Teine punkt millel ma siin kohal peatun on dvd ,divx ja subtiitrid. Viimasel ajal on aina enam levinud ripitud filmid mida on võimalik erinevatest serveritest ja erinevate downprogedega endale alla laadida. Põhjus miks ma seda räägin on selles et millegi pärast on viimasel ajal paljud filmid hakanud ületama 700 mb piiri mille tõttu võib nende filmide puhul tavatoorikud mis teatavasti ainult 700 mb mahutavad ja ainult paar 3 mb üle lasevad kribada -võssa sata. Mu ees laual on toorik firmalt SKC. Selle mahtuvus on 800mb ehk 90 Min. Need pole just levinud toorikud ja kui ma tulutult mööda eestit kolasin ja erinevaist poodidest eitavad vastuseid kuulasin (Et meil küll sellise mahtuvusega toorikuid ei müüda) Siis lõpuks õnnestus mul need saada siiski tartus asuvast Ordi Arvutisalongist…Sealgi tellisin need nädal aega ennem. Tooriku tagaküljel on toodud tabelites välja milliste põletajatega kõrvetus õnnestuda võib ja samuti…milliste kõrvetusprogrammidega. Kuna tegelikult pole praegused lõikajad kohandatud nii suure mahtuvusega toorikutele lõikamiseks siis on SKC pannud pakendile ka hoiatuse…et lõikus võib ebaõnnestuda ja ebaõnnestumise korral ei vastuta nemad vaid sina. Nerot tuleb veidi ümber sätestada siis peaks õnnestuma küll. Nerot käivitades soovitan tavalise CD-Rom Iso asemel tõmmata liugur täitsa alla ja valida lõikusmeetodiks Cd-ROM (UDF/ISO)Write speediks soovitan jätta 8 ja Write method Disc-At-Once taha kindlalt linnuke(tavalõikusel seda vaja ei lähe ega ei lase panna ka) Ja põhimõtteliselt peaks siis kõik laabuma. SKC Tundub olema üsna hea kvaliteediga nii et julgen soovitada teid seda poest nõudma. Samuti võin soovitada mõningaid firmasid mille kvaliteet on rauldav – (TDK,Arita,Sony,Acer,Vivastar,Verbatim,Princo,HP) Niih ja noh kui veel veidi divx-sist rääkida siis subtiitreid eesti saitidel liigub….ka mina olen osa yles pannud ja samas ka linke kust neid saab ja soojalt soovitan Divx-i vaatamisel VPlayerit. Minumeelest siiani parim player mida olen näinud. Mp3 mede kohta mul kommentaar puudub….minge ja vaadake ise …panin yles lingid erinevatele saitidele nii Saksa kui Itaalia saitidele kust saab näha uusi edetabeleid ja kui veab siis ka midagi alla laadida. Sama downlaodi puhul. Downloadimise kohapealt lisan veel et viirusetõrje peab olema hea sest enamus veidi kahtlasemaid saite on täis mitmesuguseid viirusevorme. Ennem kasutasin AVP-d aga XP-peal paneb see segast ja nüüd olen arvuti turvalise tuleviku usaldanud Norton Antiviruse kätte mis minumeelest on samahea ja toimib vägagi tõhusalt. Ja veel … Igasugust jama pole mõtet tõmmata….. Progede testimine viib väga kiiresti format:c mänguni kuna iga proge muudab min
  gil määral registri struktuuri ja lööb selle lõpuks üsnagi segamini ja siis ei aita enam ka mingid registri puhastajad ega

  korrastajad…. neid usaldada on mõttetu. Targemad mehed puhastavad registrit käsitsi. Võin anda ainult ühe soovituse mis moodi saate kaotada ära näiteks alglaadimise ajal programme taganutma jäänud registrijuppe ja (ühesõnaga kõike mõttetut mis arvuti käivitamisel hakkab segama) muide ka enamik viiruseid suunatakse just sellesse kohta registris kust nad siis edasi jagunevad…. Niisiis kui soovite alglaadimist puhastada võtate start menüüst Run ja kirjutate sinna aknasse Regedit Ette ilmunud registripuust valite järjest sellised folderid nagu HKEY Local Machine + Software + microsoft + windows + Current Version + Run ja sinna kogunevadki need roodiread mis käivitavad alglaadimisel programme mida Start Up Kaustas näha pole. Niisiis seniks kõik ja jään huviga vastukajasid ootama. Minu weebile leiad tee klikkides sellele adrele. http://www.s-jaani.ee/~meelis

 • Ronet
  Lisatud 25. jaan. 2002 kell 14:28 | Püsiviide

  Kuda saab Win XP Pro`le häälekaarti peale,mul on Sound Blaster,e-mailige mulle [email protected]

  PALUN!!!!

 • keith
  Lisatud 25. jaan. 2002 kell 15:28 | Püsiviide

  Minu arust on xp-professional parim windows üldse.

  mul enda arvutil (AMD 1200 128MBRAM.20GB) on ka xp.Mul installis kõik modemid ilusasti ära .ei mingeid probleeme

  NB!kõige parem kui sa ise veel ei oska windowsi hästi peale panna siis vii oma masin kuskile arvuti poodi ja lase xp peale panna sellel kes tunneb asja ja muide arvuti poodides on xp

  driverid olemas

 • keith
  Lisatud 25. jaan. 2002 kell 15:32 | Püsiviide
 • keith
  Lisatud 25. jaan. 2002 kell 15:32 | Püsiviide

  KES MÜÜB VÕI VAHETAB

  VIDEOKAARTI GE FORCE 2

  [email protected]

 • Mikk Maiste
  Lisatud 4. veebr. 2002 kell 22:47 | Püsiviide

  Minu küsimus on lihtne: Vaja arvutile Windows peale panna. Varem olen igal pool W2K’d kasutanud, kuid nüüd kaalun, kas üleminek Windows XP’le oleks mõttekas.

  Masin ise: Pentium III 555 MHz, 192 MB RAM, 14 GB kõvaketast.

  Hetkel kasutan tööks peamiselt programme: Office 2000, Adobe Photoshop, Image Ready, IE, Visual CADD

  Mida soovitate?

  • Karl Helberg
   Lisatud 18. veebr. 2002 kell 00:18 | Püsiviide

   Soovitan sul ikkagi Windows XP peale panna, sest nagu oletada võib, tegeled foto-värgiga.On mul õigus? Win XP-l on mõned integreeritud foto aksessuaarid.Muidu ülalmainitud programmide performance-i vahet minu teada küll pole (ega ka compatibilty probleeme).Kui raha on piiravaks teguriks, siis saab väga hästi Win 2000-ga edasi lasta, aga kui tunned, et rahakott nati ülearu paks on, võiksid endale XP soetada küll ;)

  • Indrek
   Lisatud 20. märts 2002 kell 16:13 | Püsiviide

   Hommikust!
   Mul kontoris on Celeron 700 ja 64 mB mälu.
   Algul oli WinME ja pooled asjad ei läinud käima,
   ca 3-4 restarti päevas. Peale XPhome installi asi läks
   tunduvalt stabiilsemaks. Ainuke probleem, et mälu oli vähe.
   Lisades 128 MB juurde oli ka see lahendatud: kahe kuu jooksul
   ühtegi restarti!

 • Taavi Tinask
  Lisatud 21. veebr. 2002 kell 17:53 | Püsiviide

  Tere.Siin oli kirjutatud, et win xp miinimumnõuded on 266mhz ja mälu64.Mul on kodus üks 200mhz ja mälu 64 mb.Panin talle peale Win XP proffesionaali ja uskuge või ärge uskuge, aga asi on isegi kiirem kui win ME- ga!!!

 • Taavi Tinask
  Lisatud 21. veebr. 2002 kell 17:54 | Püsiviide

  Tere.Siin oli kirjutatud, et win xp miinimumnõuded on 266mhz ja mälu64.Mul on kodus üks 200mhz ja mälu 64 mb.Panin talle peale Win XP proffesionaali ja uskuge või ärge uskuge, aga asi on isegi kiirem kui win ME- ga!!!

 • Rope
  Lisatud 17. märts 2002 kell 10:27 | Püsiviide

  Kas peab kindlalt ära formaatima enne installi.Praegu on win 98se.

  Kas saab ilma plaadita installida (mul on tõmmatud versioon)?

  Kas saab pärast tagasi ka seda win98 ,kui näitex XP professessional hakkab jamama?

  • sicmaggot
   Lisatud 5. mai 2002 kell 20:26 | Püsiviide

   …njahh mina tegin nii et algul lasin Win Me peale ja siis XP(Clean install) ja kah kõva pealt installisin, plaat on muidu olemas, nyyd nagu ei taha enam Me-d kasutada :P Kasutaks muidugi win2000 aga see siga paneb mul pange mingi sinise lehe viskab ette kui netis olen, aga kui niisama siis töötab ilusti! Azuu ja muide me on ainult selleks et filme vaadata(väga hea kvaliteediga ei jooxe XP all) ja naza mängida! Masin on muidu LOOMULIKULT AMD cpu:400MHz mälu:128Mb vint:40Gb Video:GF2 Rom:52x

 • jonny
  Lisatud 4. apr. 2002 kell 20:45 | Püsiviide

  Olen juba XP-d kasutanud pea pool aastat. Olen sellega täitsa rahul. Kui ilu kõrvale jätta siis arvuti on mul tõega kohe kiiremaks muutunud. Ja eriti hea on see, et arvuti võib töötada päevi ilma kokkujooksmata. Win 98-ga sellist efekti juba ei saavutanud ka kõige parema arvuti kasutamise korras. Nüüd mul muusika mängib päevada kaupa, mängin ja teen kõike muudki ja ei ole mingisugust vahadust arvutit restartida. XP rules!!!

 • jonny
  Lisatud 4. apr. 2002 kell 20:47 | Püsiviide

  Olen juba XP-d kasutanud pea pool aastat. Olen sellega täitsa rahul. Arvuti on mul tõega kohe kiiremaks muutunud. Ja eriti hea on see, et arvuti võib töötada päevi ilma kokkujooksmata. Win 98-ga sellist efekti juba ei saavutanud ka kõige parema arvuti kasutamise korras. Nüüd mul muusika mängib päevada kaupa, mängin ja teen kõike muudki ja ei ole mingisugust vahadust arvutit restartida. XP rules!!!

 • Sander Allikmäe
  Lisatud 4. apr. 2002 kell 22:12 | Püsiviide
  Mulle ei meeldi win-xp home sest see tundub olevat väga piiratud. XP professessional on palju parem. Kuigi home on mõeldud kodukasutajale ei soovita enne juba professional.
 • caps
  Lisatud 3. mai 2002 kell 08:38 | Püsiviide

  XP ruulib täiega. Alguses oli mul 98… pani pange.. siis panin 2000 peale… pani pange… nüüd panin XP peale… ei pane enam pange.. ja hullult kiire on ka..

 • ughzan
  Lisatud 18. juuni 2002 kell 11:42 | Püsiviide

  WinME on kõige räbalam win üldse. Vana siga sööb lihtsalt arvuti ressursid mingite mõtetute system restorede ja muu sarnasega ära, mida häda korral nagunii kasutada ei õnnestu. Niiet eelistan win98SE

 • unauthorized
  Lisatud 13. aug. 2002 kell 19:41 | Püsiviide

  No mul on Pentium II 300 mhz, 64 RAM ja lippab eeskujulikult, ainult viga selles, et mõni programm(autocad 2000) on liiga vana ja tahab 98 saada. Aga muidu on täitsa hea.:)

  • taku
   Lisatud 15. sept. 2002 kell 20:34 | Püsiviide

   No ja no mis jama te ajate ei ei jookse, ei tööta bla bla bla…

   amd 200 128ram ja 4mb-ne video Oma esimese xp prof-i sain kuu aega enne müüki tulekut ja ja kasutan seda seni sest probleeme lihtsalt pole

   OK ok ütleme nii et video on “vähe” aeglane aga muidu ma ei saa aru millest jutt(loomulikult on mul kõik varjud ja muu jama mahakeeratud mis mälu vai kiirust võtaksid). Nimelt mina pole siiamaani näinud et mõni programm mis on suvalisest kohast netist tõmmatud käima ei läheks.

   Ütleme nii et neid programme mis seal testitud on ei ole mitte 1 ega 2, kui xp toetust ei pakuta siis võtan nt versiooni ja kõik OK isegi win95 programmid jooksevad eeskujulikult.

   Kui visual basic ja adobe ning mõni asp-i kirjutamist hõlbustav proge lahti teha ja samas winampist muusikat kuulata siis jah ÜTLEME nii et asi läheb aeglaseks aga kes käsib sul kõikki asju korraga teha. (PS. Samas jookesevad mul ka koguaeg kaasas olnud ftp telnet ja www serverid

   Kui keegi on näinud xp-l lahedat sinist ekraani mis teavitab sind sellest et kogu su savematta töö on läinud siis andku mullegi teada.. veel parem kui sa teed print screeni

 • unauthorized
  Lisatud 13. aug. 2002 kell 19:42 | Püsiviide

  xp ma mõtlen

 • unauthorized
  Lisatud 13. aug. 2002 kell 19:43 | Püsiviide

  xp ma mõtlen

 • Jaanus
  Lisatud 6. sept. 2002 kell 12:58 | Püsiviide

  Aga ka küsimus – kas XP all vanad DOSi mängud ikka töötavad?

  Kui ei tööta, siis on ta ikka üks lurr küll.

 • Deivil
  Lisatud 18. sept. 2002 kell 14:29 | Püsiviide

  Pentium II, 534Mhz, 192MB RAM, XP Pro = siiani NO problemo ;-)

 • Riz
  Lisatud 18. sept. 2002 kell 19:51 | Püsiviide

  Mul on 700mhz compaq celeron 64mb ram

  Mul on ME peal ja viskab erroreid ning ei pane end kinni ja vahel öösel paneb end ise käima (Scheduled tasks) kustutan ära aga mitte midagi. >:(

  Ma tahaks teada ka XP jookseb normaalselt 700mhz 64mb -ga

  • Jaanus
   Lisatud 20. sept. 2002 kell 16:58 | Püsiviide

   No tööle igatahes peaks hakkama.

   Mälu on küll vähe XP jaoks, aga processor on ju küllalt võimas, nii et proovi järgi!

 • Riz
  Lisatud 20. sept. 2002 kell 20:45 | Püsiviide

  Mul on uus “väike” probla! Nüüd ma lasin endale xp proffi peale ja asi on selles et ta ei toeta minu modemit (Motorola SM56 Fax Modem). See peaks runnama 95, 98, 2000, nt vist. 2000 peaks sobima xp’le aga sain teada et ei sobi. Ja ma ei saa COM3 porti panna kui ma modemi olen installinud. COM1 ja COM2 on olemas.

  Help me please. {*-*}

 • kristjan
  Lisatud 23. sept. 2002 kell 00:18 | Püsiviide

  küssa selline.

  proovisin win xp installida,kõik oli ilus kuni avastasin et ei tööta video kaart,hiir ja võrgu kaart.millegi pärast topib xp kõik talle sobilikud driverid ja mitte need mida mina tahan.

  palun aidake.

 • Tõnis Jaagant
  Lisatud 3. okt. 2002 kell 15:35 | Püsiviide

  Kas keegi vahetaks Compaq 486-e pentium nelja või kolme vastu

  486 :24 ram, 600mb kõvaketast, Videokaart 1mb, win 98, eestikeelne klaviatuur

  [email protected]

 • Dox
  Lisatud 17. okt. 2002 kell 10:39 | Püsiviide

  Probleem TV kaardiga(TV Capture card, BT848) fullscreeni ei näita korralikult XP korral, venitab lihtsalt pildi suuremaks ja liikumine on normaalsest palju aeglasem. On keegi kokku puutunud sellise probleemiga ja oskab soovitada kuidas sellisest probleemist võitu saada.

 • Jaanus
  Lisatud 29. okt. 2002 kell 13:48 | Püsiviide

  XP= Continue experience problems.

 • marten
  Lisatud 4. dets. 2002 kell 20:28 | Püsiviide

  Juhtus nii, et panin omale ka xp peale. Nüüd aga tahaks windows 2000-det peale panna. Üks võimalus on teha format c: aga kas saaks ka teisiti? Kes teab võiks meilida!

  Ette tänades, Marten

  [email protected]

 • Jaanus
  Lisatud 5. dets. 2002 kell 12:28 | Püsiviide

  Ei saa.

 • kossu
  Lisatud 6. dets. 2002 kell 16:03 | Püsiviide

  Ok….Mul on XP(Home) olnud 9 kuud. Kevadel(2002) sain arvuti ja sellega oligi kaasas Xp alguses oli kõik Ok..ilus värviline …rõõmus Xp …. kuid pärast hakkasid igasugused veidrused välja paistma. Kõigepealt ei läinud arvuti ise kinni…kuigi peax minema ju…??? Teisex kui arvuti oli standby olekus ei saanud ma teda sealt enam välja. Sõbranna kellel on kaa win Xp liigutas ainult hiirt ja vupsti oli arvuti standby-st väljas. Ma ei saa aru kuidas see mul ei õnnestunud. Kolmandaks ei läinud mängud tööle…küll proovisin compability mode-i aga ka see ei aidanud …loopis mingeid erroreid, et “mingi error on tekkinud ja me paneme programmi kinni et mingit DATA`T ei lähex kaotsi jne…” Alguses mõtlesin küll ei äkki on liiiiga vanad mängud aga kui juba gta2,-3, Tony Hawk`S pro Skater2, Gangsters, Maffia ja veel hulk mänge tööle ei läinud kaotasin lootuse. Ma ei ole küll mingi arvuti geenius aga midagi ma arvutist ikka tean kuid see siin jääb mulle mõistatusex :( …Aidake mind :`(

  [email protected] :)?

 • ats
  Lisatud 6. dets. 2002 kell 20:58 | Püsiviide

  1. sul on xp home võimaluse korral pane xp pro (mul naabril on ka XPhome jookseb jumala tihti kokku ja lihtsalt mõtleb ülikaua kuigi tema arvuti on minu masinast 4 korda võimsam(mul on 350mhz pentiumll, temal on 1.4ghz celeron!!), mu enda XPpro töötab juba kaks nädalat ilma mingite erroriteta)

  2. see et masin end ise välja lülitaks tuleb võtta start>control panel>power options>sealt leia APM üles ja pane sinna linnuke http://www.zone.ee/azva/APM.JPG seal on sellest pilt, see peaks lahendama ka standby probleemi

 • Kalle Kadanik
  Lisatud 22. dets. 2002 kell 02:41 | Püsiviide

  nõustun kõigi negatiivsete kommentaaridega, välja arvatud argumenteerimata, või ei ole ma selle toote õige sihtgrupp.

  Installimine – üle mõistuse!

  lugu algas sellest, et kusagilt leidsin mingi beta-järgus oleva ‘5 in 1’ XP. arvutihuvilise inimesena on alati vaja loomkatseid teha, kahju ainult, et esmalt enda peal ja seekord tundsin end tõelise masohhistina…
  seega .iso sai siis kõvakettale lahti pakitud (isegi kui cd-kirjutaja oleks, ei peaks seda .iso-t kõrvetamise vääriliseks) ja ‘setup’ käima tõmmatud, vajalikud numbrid sisse toksitud, masin natuke madistas ja ‘restart’. bootis end uuesti üles, näitas vasakul ‘vingeid punktikesi’ ja jälle ‘restart’.
  Installi verdikt – protsess kestis 48 minutit(!), tegi peale esimest ‘booti’ veel 3 restarti (ikka veel!), ja esimesel käivitusel tekitas minus sügava masendustunde… krt, kas ma sellise sigahaige tulemuse saavutamiseks pidin kulutama pea tunni, parem oleks kõrtsus istunud ja paar õlut võtnud…

  Kasutamine – oh, kuusepuu, oh kuusepuu

  (natuke jõuluteemaline).
  ettepanek haigekassale – WinXP kasutajad määrata kõrgemasse terviseriskirühma, kas või juba vaikimisi ekraaniseadete pärast. samuti peaks iga WinXP kasutaja, oma vaimse tervise huvides, kindla intervali tagant, psühhiaatrilises kontrollis käima, et kas närvidega on kõik korras – vaikimisi menüüde ülesehitus pretendeerib ‘kõige kasutajavaenulikuma menüü’ aunimetusele oma vaikimisi ebaloogilise ülesehitusega, tõsiseid probleeme valmistab ka süsteemsete muudatuste elluviimine. arvuti sisu uurimine ‘exploreriga’ jättis mulje sisutühjast ‘flash’-ile rajatud kodulehest – kõik vilgub, kuid vajaliku asja leidmine ei õnnestu…
  osad asjad, milest Pets siin kirjutas on nüüdseks igapäevane ja paljudel puhkudel vaikimisi olemas ning ei hakka neid kommenteerima…

  Simon says – never again!

  muidugi paarist tunnist XP-ga tegin enda jaoks järgnevad järeldused:

  1. ma ei kuulu M$-i sihtgruppi, kuna vajan RATSIONAALSUST, mitte vilkuvat MÄNGUASJA (ei kujuta ette, kuidas sellises keskkonnas oleks veel tööd teha)…
  2. kindlasti jääb XP lähema paari aasta jooksul enda windozza-installi tipuks.
  3. windozza viimane tööarvuti oli NT4, äärmisel juhul ajab asja ära ka Win2000.
  4. oletan, et järgmise toote väljatulekul kulub installiks juba 1,5 tundi ja 3,5GB kõvaketast…
  5. XP on kõige mõttetum windows-idest, nagu ‘playboy-jänkud’ – Watch, but don’t touch!
  6. XP’ kasutajad tõusid minu silmis märtri staatusesse

  natuke numbreid installist:
  W9x/2K/XP, – ~50 – 60 minutit (os + GUI);
  WinNT4 – 10/12 minutit (os + GUI, no sp, võrgukata/võrgukaga);
  linuxi distrod – 20 – 40 minutit (os + GUI + ofits + muu eluliselt vajalik);
  eraldi väljatoomist vääriks:
  Lindows – 7 – 8 minutit (os + GUI).
  eriti närvidelekäivad on ‘restardid’ windozza installi juures…
  XP kasutajad, soovin teile raudseid närve, kannatlikust ja alandlikust, minul neid kahjuks polnud…

 • ats
  Lisatud 22. dets. 2002 kell 15:50 | Püsiviide

  To kalle:

  hästi loodad et beta korralikult töötaks, proovi korraliku windowsi versiooniga mitte betaga ja siis tule siia halama, mul pole kordagi mingit probleemi winXP-ga olnud.

 • Kalle Kadanik
  Lisatud 22. dets. 2002 kell 17:21 | Püsiviide

  to: ats
  ai-kuidas-mulle-ei-meeldi-seda-jälle-kirjutada – kirjaoskust on, lugemis- ja arusaamisoskust pole.
  juttu ei olnud mitte sellest, et midagi ei tööta, vaid terviklikust ülesehitusest. loe ja SAA ARU!

 • janre
  Lisatud 22. dets. 2002 kell 17:21 | Püsiviide

  Ommik!!!

  Kuda on lood uue üllitisega, mis varsti välja lastakse. Proovin Beta versiooni, algus on paljulubav.

  Kui juhuslikult keegi ei tea millest jutt, siis http://windowsbeta.microsoft.com/

  Njah aga rauda taotakse kõvasti, riistvara nõudmised on nii jubedaks lännu, et ihukarvad tõusevad suisa püsti.

  Isegi 2 gigahertzize masina peal on asi nutune…. :(

  Niiet paljukuuldud soovitus, kui oled krikuma masina taga, siis pane endale LINUX jooseb koletumalt ästi.

  .

 • Kalle Kadanik
  Lisatud 22. dets. 2002 kell 17:57 | Püsiviide

  to: janre
  hea, et teema üles võtsid, muidu mõtlesin, et ei panegi siia seda linki, kuid nüüd oleks ilmselt vaja. igatahes, jutt on Windows OS-ide tagamaadest ja paljud, kellel nimetatud os-iga probleeme olnud, peaksid sealt probleemidele selgitused leidma. autor on ise öelnud, et teda süüdistatakse microsofti ja billi vaenulikuses, seoses artikliga, kuid kes vähegi aru saab, leiab, et siiski on artikkel objektiivne.
  vaatasin M$ kodukalt üht võrdlust, no andke andeks, jääb mulje nagu müügimehed isegi ei tea,mida nende tooted võimaldavad… siiralt kahju on.
  hoiatuseks see, et artikkel on ingliskeelne ja hästi pikk, head lugemist
  loodetavasti saab see ka maakeelde pandud.

 • ats
  Lisatud 23. dets. 2002 kell 04:43 | Püsiviide

  to kalle:

  mis sellel terviklikul ülesehitusel viga on? kas see et masin installi käigus restarte tegi või selles et windowsi väljanägemine liiga ümar on, või on asi selles et sul on beta mitte kooralik versioon? ja kui juba niipalju mõistust olemas, et windows peale panna siis ei tohis mingi probleem olla ekraaniseadete “korda” panemine.

  • Kalle Kadanik
   Lisatud 23. dets. 2002 kell 16:27 | Püsiviide

   asi ei olnud üldse mitte selles, et beta release oli, saa aru kõik mängis nagu peab, vaid ei meeldi:
   et installi käigus nii-palju restarte teeb, kauge eelkäija, NT4, tegivaid ühe restardi peale installifailide kopeerimist vindile!
   et vaikimisi on üles seatud ‘jõulupuu’, mis tähendab, et aetakse taga välist efekti, mitte sisulist elegantsi (kokkuvõtteks halvustavalt – ‘müügimehed’).
   et iga liigutuse peale topitakse ette mingit haiglast ‘wizardit’ – krt, kuidas sa kujutaksid ette, et näiteks telekal kanaleid vahetades hakataks iga kord Su küsima, et ‘kas kanalinumber on ühe- või kahekohaline?’ peale seda, ‘kas tahad heli vaiksemaks või valjemaks?’, seejärel ‘mitu kriipsu sa tahad helitugevust muuta?’, siis ‘kas tahad uuel kanalil värvide intensiivsust muuta?’ jne, jne… – lõpuks ongi meelest läinud, mida algselt tahtsid. seda nimetan ebapraktilisuseks.

   olen ilmselt old-fashion tüüpi arvutikasutaja (praktikat üle 8 aasta), mul tõesti ei ole sellist visuaalset efektitsemist ja ajakulu vaja! windozza GUI OPTIMAALSUS lõppes minu jaoks Win2000-ga, kuigi tegin sealgi mööndusi…

 • ats
  Lisatud 23. dets. 2002 kell 17:54 | Püsiviide

  Mul on endal ka windows xp, ise installisin, installi käigus tegi AINULT 1 RESTARDI(nii xp home kui pro versioonil)

 • loser
  Lisatud 28. apr. 2003 kell 18:22 | Püsiviide

  noh. minu arust ka xp asjalik. parem kui 98 ja ME.. vähemalt läpakas. aga minul selline mure. et siis läpakas kasutan. fujitsu siemens lifebook s. ja mure just videokaardiga. ati rage mobility 8mb. ja asi selles et kui ekraan end välja lülitab aku peal olles, siis ei oska enam tagasi tööle hakata. ainult mingid värvid. kõik muu töötab edasi. isegi vga august tuleb korralik pilti. :S siin peaks tegelt vist driverid uuesti panema.. ehk aitab

  ja veel selline asi. et võrgukaart on ka kahtlane. mingi realtek’i oma. et võrgust oskab ta ainult netti võtta. muude arvutitega ei taha suhelda. nigu ei saaks nende ip’dest aru, sest kui run’i alt ip’ga üritada kedagi, töötab kohe. ja veel asi, et netti oskab ta AINULT võrgust miskipärast, st. et kui juhe otse kaablimodemist taha ajada, siis ei saa hakkama. proovinud olen omast arust kõik, driver’id, igasugu confimist jne. tüüp lihtsalt täiega igoreerib muid arvuteid.

  et kui keegi teab aidata, siis meilige.

 • Silver
  Lisatud 26. dets. 2003 kell 17:06 | Püsiviide

  ma mul on ka XP kusjuures aga PIRAcy

  vaene inimene ei pea lihtsalt sellise asja peale raiskama mitu tuhat.

  Xp ruulois

 • j0n
  Lisatud 19. jaan. 2004 kell 14:58 | Püsiviide

  Jah..teema täiesti õige ja endale XP meeldib ja rahul aga küsimus seisneb selles kas keegi oskab siivitada mingit programmi millega ei peaks xp-l arvut 24h lahti olema et netti jagada? Oleks väga tänulik…!

 • Shadow
  Lisatud 21. jaan. 2004 kell 14:52 | Püsiviide

  To: Silver

  Ka vaene inimene peab maksma. Sama moodi võiks ju öelda – raha mul pole – järelikult on täiesti öige, et poest pätsi saia varastan. Vaesele inimesele on olemas Linux või Windowsi beetad. Näituseks saab MS -i saidilt downloadida ametliku Windowsi, mis kestab 180 päeva. Siis koheselt registreerid ennast BETA testiaks – sooviga BETA Windoosat saada. Äkki 180 päeva pärast tekib Longhorni BETA. http://www.betaplace.com ja sinna tuleb kirjutada BetaReq. Siis saad täita taotluse :)

  To: j0n

  Programm ei aita – aitab ruuter. Lihtsalt 1 karbike mis maksab u. 1K ja asi korras. Firmakas ja printserveriga u.1.5K. Printserverit vaja juhul, kui on printer ja mitu masinat peavad seda ühiselt kasutama. Samuti, et 1 masinatest ei peaks pidevalt töötama.

 • Leito15
  Lisatud 17. veebr. 2004 kell 21:59 | Püsiviide

  jh mul ADM Duron 1000 MHz 256 Ram .Vist kuskilt sõprade käest saadud ja kirjutatud mulle toorikule win xp prof Ati radeon 7000 (32mb)vähemalt ati universaalsed draiverid ütlevad nii.Nii Muusika,Videote jaoks on normaalne jookseb paremini kui intel celeron 1700 Minul veel ei ole mängudega suuri probleeme olnud aga ma arvan et need hakkavad sellega veel tulema.S-Video ajab minu jaoks küll kõik filmi vaatamis asja kergemaks sest ,et saab telekast vaadata.