Tehnokrati identiteedist

Viimasel ajal on sagenenud olukorrad, kus Tehnokrati-seltskonda tsiteerides on kasutatud mõnda eksitavat tiitlit nagu näiteks IT-spetsialist — mis on muidugi väga meelitav, aga samas eksitav. Tegelikkuses Pets on spets lihtsalt ITst lobisemise alal ja Sarvik õpetab spetse. Kuna IT-spetse on kõik nurgatagused täis ning sama termini alla käib nii juhtiva tarkvaratootja esindaja kui ka leheveergudele sattunud kräkker, siis oleks oluline säilitada meie puhul siiski teatav isikupära ning panna tiitliks: tehnokratt (näiteks: “Heietus, pläägutus ja hala, blaah-blaah-de-blaah-blaah” jäi kõrvu tehnokratt Peeter Marveti viimasel esinemisel). Alljärgnevalt on toodud üldisemad reeglid, palun asjaomastel lahkelt täiendada.

tehnokratt või Tehnokratt või Tehnokratt!

Tiitlina väikese algustähega (nagu direktor või leemekulbi-liigutaja).

ntx: … blaah” väitis tehnokratt Peeter Marvet …

Juhul kui viidatakse Tehnokratile kui raadio- või telesaatele, siis suure algustähega, nime iseseisvalt eksponeerimisel lisandub lõppu ka hüüumärk.

ntx: Lugupidamisega Teie, Peeter Marvet, Tehnokratt!; … tänases Tehnokratis oli jutuks …; saatekavas: 18:00 Tehnokratt! Kuidas valida endale partnerit küberseksiks?

Kratt, kratid jne

Tekstis korduste vältimiseks on lubatud kasutada pärast tehnokrati kasutamist isikutele viitamisel ka lühemad vormid nagu kratt, kratid jne.

Krt!

Kui teil on kiire või ruumi vähe, võib kasutada ka ISO-standardis veel registreerimata rahvuslikku lühendit krt (hüüumärgiga või ilma, reeglid suur- ja väiketähe kohta samad mis täisnime puhul).

Kas teil siis mõnda ametlikumat nimetust ei ole?

Põhimõtteliselt võiks näiteks Petsi homme nimetada MTÜ Tehnokratt juhatuse esimeheks, aga kahjuks ei ole see soovitav, kuna me oleme otsustanud, et paariskuupäevadel on juhatuse esimees Peeter Marvet ja paaritutel Henn Sarv, nii et artikli kirjutamise ajal sobilik tiitel ei oleks seda enam lehe ilmudes ja vastupidi. Eriti hulluks läheks olukord Sauliga, kes ei olnud meiega MTÜ asutamisel kaasas ja keda me seega juhiks ei tahaks panna — küll aga saaks ta soovi korral tiitliks näiteks pooljuht (maakeeli: diood). Siit ka soovitus: ärge tehke oma elu keerulisemaks kui see juba on, katsuge väikestest viguritest rõõmu tunda ja kirjutage lihtsalt: tehnokratt (või: lihtsalt tehnokratt). Ja vaadake kukuviisorit! -pets-

  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)