Editorid DV jaoks

Alustuseks viited muudele lugudele Tehnokrati veebis, mis seotud DV või lihtsalt videoga:

Panen siia välja mõned lingid DV jaoks sobivate video-editoride kohta. Algselt saatis need Tõnu Pipar mulle ühe kirjavahetuse käigus, aga olen siin asja veidi järjestanud-täiendanud.

Petsi lemmik-utiliit

Scenalyzer — lõikab videofaili juppideks start/stop järgi (nii kellaaja kui optilise tuvastuse alusel), tunnistab erinevaid faili formaate, ideaalne sisse-tõmmatud failide sortimiseks-haldamiseks-tagasikirjutamiseks.

Editorid

Utiliidid

Tõnul on endal Conceptronic (Hollandi Tulip) IEEE 1394 kaart 3 porti koos MGI Wave 3.5 softiga. Vaata www.conceptronic.net Pood www.mikromaailm.ee Vilde tee 150, hind 965,00 EEK. Ordi pakub hetkel vist kõige odavamat IEEE1394 kaarti, hind ca 600 kr, neil ka PCMCIA kaardid ca 1100 kr eest saadaval. Tigmas on valik erinevaid, alates ca 1000-kroonistest, aga saab ka täiesti originaali Adapteci, komplektid kaabliga ja ilma 1300-1800 krooni.

Nagu öeldud, meeldib minule kõige enam Pinnacle’i StudioDV — minul on see prooviks koos ühe Sony kaameraga (DCR-TRV 730 digi8), müügil on see komplektis kaart+soft hetkel näiteks Beesting‘us (tõsi, hind 3200.-). Sony OEM-komplektid mis mõeldud müügiks koos kaameraga peaksid olema alla 2000 krooni (küsi nt Miterassa‘st või sellelt Sony-müüjalt, kellelt oma kaamera ostsid).

Mida selle kõigega teha saab? Vaata näiteid www.kinobuss.ee töötoas!

  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)