Kolhoosnik testib…

Kristjan Jansen ehk kika:

Rubriik sai alguse konkreetsest murest – reisilehekülg http://trip.ee vajas hädasti uut backendi – masinavärki, mis hõlbustaks lehekülje kokkupanekut, toimetamist ja arendamist. Et uue süsteemi loomiseks endal ja sõpradel aega nappis, siis tuli seada pilk Internetti ja proovida erinevaid CMSe (sisuhaldussüsteeme) oma kasuks tööle panna. Nimetatud katsetustest sündiski järgnev artiklisari.

RSS standard

Muud kirjutised

Üks kommentaar

 1. Dc.
  Lisatud 17. apr. 2002 kell 14:00 | Püsiviide

  Jälle CMS ja jälle testid.

  Sai siis ka natuke erinevaid vabavaralisi CMS tükikesi testitud, mille laadsetele asjadele on minul mõned pisukesed lisanõudmised:

  • freimide kasutamine
  • andmebaasipõhisus
  • võimalus publitseerida nn. generic contenti’t
  • võimalus vähese vaevaga lisada ja eemaldada mooduleid vast. vajadusele.
  • lihtne administreerimine

  Ülaltoodust lähtuvalt kuulub hetkel minu sümpaatia niisugusele tootele nagu EZContents, mida teeb Visualshapersite nimeline punt.

  Nõuded süsteemile: apache, php, mysql

  Plussid:

  ülilihtne installeerida, häälestada ja kasutada.

  Miinused:

  pole wysiwyg editori, failide ja piltide haldus on natuke täbar (moodul on kehvake ja asi on failipõhine mitte baasipõhine), menüüde sügavus on ainult kaks taset (muutub versioonis 2.0), mann on puudulik.

  Kokkuvõte:

  Vaatamata kõigele asi toimib ja hetkel tundub, et paremat alternatiivi minu nõudmiste täitmiseks pole.

  Tõstsin ühe oma asutuse sisevõrgu veebiserveri staatilise lehekülje koos kujundusega ümber mõne tunniga. Põhiliselt kasutasin copy-paste ja asja lihtsustamiseks kopeerisin ümber sisu koos olemasoleva html vorminguga. Natuke tuli pildi ja faililinkide juures käsitööd teha (lingid ümber nimetada), aga siiski suht vähe.

  Julgen väita, et see asjake sobiks täiesti vabalt enamuste väiksemate firmade ja riigiasutuste veebilehe mootoriks ja selle hind on täpselt null raha.

  Niipalju siis CMS asjades selleks korraks.

  Dc.