google apps ja thunderbird, osa 2

Kuivõrd Google Apps for Domain kasutuselevõtu edusammude kohta oli kommentaariumus küsimus on vahest sobilik hetk teha vahekokkuvõte ja jagada mõningaid ekraaniviisoreid.

 1. esialgses kavas oli Thunderbird sees kui “paneks selle kah, äkki meeldib”, pilootkasutus näitas aga Outlooki suuri probleeme kasutajatega kellel on palju folder’eid (mis konkreetsel puhul tähendab müügi-inimesi) ning ma kandsin selle lõplikult maha (kui keegi kasutaja soovib, siis muidugi seadistan); see muudab ka vahetuse lihtsamaks, sest sain installida/seadistada Thunderbird’id mida kasutajad saavad uudistada ning õigel hommikul päriseks käima tõmmata
 2. kasutajate harjumused/töökorraldused on erinevad, kindlasti tuleb enne elu esimest deployment’i õppida neid kõiki mõistma; oi-see-on-raske-ent-huvitav
 3. leida need kasutajad kes sind (a) välja kannatavad (b) julgelt tagasisidet annavad on omaette ettevõtmine; (tänud siinkohal Leale kelle peal tuunisin Outlooki ja Laurile kellega avastasime, et see ikkagi ei tööta ja laseb korke läbi)
 4. ka Thunderbirdil on hulk iseärasusi mis vajavad kasutajate mugavuse nimel arvestamist ja eel-konfimis; osa neist võib olla seotud Outlooki harjumustega (millise liigutuse peale kiri loetuks kuulutatakse) ja osa on lihtsalt veidrused – nt ei saa ma Junk-nupuga spämmi GMaili spämmifolderisse liigutada kui adaptive filter pole sisse lülitatud, samas ei pea mh Google heaks mõtteks kahte spämmifiltrit järjestikku hoida (ma loodan et mõtlesin välja netiavarustes seni kirjeldamata häki – ja neid on tegelikult mitmeid); Thunderbirdu sortsu kallale ei läinud, üks NK2-failide eksportimise utiliit aga vajas sudimist, installisin Pythoni ja õppisin seda exeks “kompileerima”
 5. ma tegin isegi Exceli-tabeli mis kasutajatele ühekordseid (end turvalisi ja mugavalt hääldatavaid) paroole välja mõtleb; coming to think of it – selle peaks Google Spreadsheet’ina avaldama ja kuulsaks saama :-)
 6. sisuliselt möödus piloot nii, et kasutajal tekkis probleem, mina leidsin paar tunniga lahenduse, testisime, kirjeldasin lahenduse, viisin selle sisse on tüüpkonfi;
 7. piloodi lõpptulemuseks on mul seadistused ja bat-fail, mis installib arvutisse kõik vajaliku softi koos pluginatega, käivitab kalendri migratsiooni, sisaldab tööriistu Outlook’i autofill-aadresside ületoomiseks jne; muideks, ma usun et see autofilli ületoomine Google’i kontaktidesse aitab vältida uutel kasutajatel “darn, see loll arvuti arvas et mu klient on spämm” sündroomi teket; ühe kasutaja-arvuti seadistus on umbes 10 minutit kui juttu pole vaja ajada (äärmiselt abiks on see, kui Tamrex kolleegidele tulekahju-evakuatsiooni-õppuse korraldab samal ajal kui sina arvuteid üle käid :-)
 8. juttu tuleb ajada piloot-kasutajatega; ülejäänutele tegin ekraaniviisorid ning loodan olla valmis järel-toeks

Hetkel on lõpetamata:

 1. firma-sisesed protsessid, nagu käitumine töötaja lahkumise korral (postikonto arhiveerimine testitud, kirjeldamata), uuele töötajale töökoha seadistamine, puhkuse-asendamine jne
 2. eelmiste kohta ekraaniviisorid adminnile
 3. D-päev on kah alles ees
 4. piloodi ajakulu ületas oluliselt ennustatu – mistõttu peaks nüüd vist mõtlema kuidas seeläbi saadud kogemus kestvamaks kassavooks muuta läbi teenusepakkumise; lõppkasutaja-info saab olema avalik, firmasisene “dokumendihaldusprotsess” vahest pakutava teenuse osa… aga kas kui palju infot peaks reklaami nimel veel välja käima?

Ekraaniviisorid ise on sellised, kvaliteediga… olen tegelikult sigarahul. Tehtud Techsmith Camtasiaga 16:9 formaadis (kõrgus 600px), kodeeritud MP4 formaati ja üles laetud. Fullscreen on udune aga tavalises Youtube suuruses väääga sheff mu meelest. Sisulises osas on mõistagi tertulnud ettepanekud, et mis puudu ja mis üle :-)

(siinkohal embeditud 480px laiad versioonid on kehvemad, aga vaadake Youtube’is 640px laiusena)

GMaili kasutamine brauseris

GMaili seadistamine

Google Calendar kasutamine ja seadistamine

Thunderbird GMaili IMAP-kliendina

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

26 Kommentaarid