digidoc vajab äkilist uuendamist

Ilmneb, et täna st 27.03.2009 kaotab senine DigiDoc kliendi versioon võime uusi dokumente allkirjastada digitembeldada ja seniseid allkirju kontrollida. Uuendus ilmutatakse 27.03.2009, väljakuulutusega idBlogis – natuke äkiline see muudatus tundub muidugi… ja kuna mõnigi asi mulle alguses segaseks jäi siis küsisin üle ja tundub, et –

  • allkirjastamise võime puudutab DIGITEMPLI kasutajaid, st ettevõtteid kes on endale hankinud võimaluse allkirjastada mitte kasutaja ID-kaardiga vaid ettevõttele väljastatud kaardiga (nt müük saab digiallkirjastada arveid, kaarti kasutab selleks volitatud ametipostil istuv töötaja); näiteks näen ma miskist ammusest SEB-maksekorralduse ddoc-kviitungist, et selle ajatempli andmiseks kasutatud sert aegubs 27. märts 2009. a. 13:48:40
  • allkirjade kontroll puudutab aga kõiki kasutajaid kes soovivad avada DIGITEMPLIGA allkirjastatud ddoc faile, näiteks juhul kui sa saadad kellelegi makse tõendamiseks SEB netipangast digiallkirjastatud maksekorralduse koopia või laed endale alla digiallkirjastatud kontoväljavõtte (olgu öeldud, et SEB on siinkohal toodud lihtsalt näitena mida mul õnnestus mugavalt reprodutseerida – nemad pole selles asjas süüdi vaid kaaskannatajad nagu me kõik)

Kohe ddoc faili avamisel näed sellist teadet:

aegunud-sert

Olgu öeldud, et nupp “Võimalikud lahendused” üritab avada brauserit ja viib mind aadressile file:///C:/-requestPending%20-osint%20-url%20http://www.sk.ee/digidoc/support/errorinfo/?code=123&app=DigiDoc ning selle sabast eraldatud http://www.sk.ee/digidoc/support/errorinfo/?code=123&app=DigiDoc suunab id.ee esilehele (selmet pakkuda konkreetset lahendust veale number 123).

Jätkates OK’ga avaneb kasutajale selline pilt:

aegunud-sert-2

Ja kui nüüd topelt-klõpsida allkirjastaja peal siis saame veelkord teada, et on probleem:

aegunud-sert-3

Mis siis muud kui virtuaalsed jalad selga ja aadressile http://installer.id.ee uut ID-kaardi softi paigaldama! (loodame, et see läheb veel edukamalt kui Kaupsil)

ps. lisaks kirjutab mulle Kalev Pihl SK’st, et tänane versioon parandab ka Vista all toimimisega seotud probleemi mis kuuldavasti mitmeid kasutajaid juba mõnda aega on häirinud.

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

11 Kommentaarid