toeta antipoodi ja iseennast

Täna ehk 23.02 on Uus-Meremaal protestiaktsioon Internet Blackout Day – põhjuseks seadusemuudatus mis muudab kõik netiühenduse jagajad (sh nt koolid) ISPdeks ning kohustab neid liikluse-andmeid koguma ja säilitama ning võimaldab autoriõiguse-omanikel nõuda kodaniku netiühenduse katkestamist ilma kohtuta (ja tõendusmaterjalideta). Aga tahtmine maailma parandada läbi internetiliikluse logimise, filtreerimise ja kinnikeeramise pole paraku vaid jalad-ülespidi-kõndivate seadusloojate nägemus, küllap on rahvusvahelised lobigrupid samasugused ideed istutanud ka mujale.

Olgu öeldud, et 23.02 pealelõunase seisuga (nende aja järgi) on probleemse seadusemuudatuse rakendumine kuu võrra edasi lükatud – aga seda enam vajavad nende aktivistid rahvusvahelist tuge.

Ehk et – tee palun endale ja antipoodile heategu ning mine vaata, mis seal toimub. Seal on hea lühike 3-osaline tekstikast kus selgitatakse ära mida see seadus tähendab ettevõttele, artistile ja tavakodanikule. See teadmine ei jookse sul mööda külge maha, varem või hiljem tuleb ka meil otsustada kas leppida samasuguste seadustega või siis mitte.

New Zealand's new Copyright Law presumes 'Guilt Upon Accusation' and will Cut Off Internet Connections without a trial. Join the black out protest against it!

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

14 Kommentaarid