kuidas kicstartida innoaastat

Larko on võtnud lahkelt arvustada innovatsiooniaasta veebi – ja ei jää muud üle kui nõustuda. IN.ee vajab üht hiiglama tugevat obadust oma tagapoolele, et saada orbiidile jõudmiseks vajalik algkiirus. Õigupoolest tuli mulle hirmu- ja õudustunne peale juba siis, kui nägin EASi jõulukaarti mis jõudis minu postkasti subjekitga “[Spam] :EASi pühadetervitus Eesti elu edendajatele”. Sa püha müristus: ekraanil hüppavatest ja teineteist pakkivatest jõulupakkidest väheminnovaatilist (ja lamedamat) lähenemist annab otsida. Aga noh, mis sa ISO9001 sertifitseeritud organisatsioonilt ikka ootad (jah, ma olen endiselt John Seddon’i usku).

Paraku on reaalseks kickstardiks meil siitpoolt väga raske midagi peale soovitamise ära teha – võib vaid jagada valve-nõkse nagu “kui plaanid teha blogi, siis kasuta WordPressi”, “kui teed aastal 2009 netikampaaniat ära kohe kindlasti unusta lisada Google Analytics’it”, “kutsudes inimesi kaas-loomele ära alusta kosher-märksõnapuu kehtestamisega” (ja palun loe läbi näiteks Shirky Here Comes Everybody – seltskonna kaasamisel peaks lisaks tööriistale olema mingi osalemakutsuvam eesmärk kui mõtete lennupaik ning bargain ehk lepe osalejatega, mh mis me sinu kaastööga teeme, kellele kuuluvad õigused jne).

Innovatsiooni saab ette võtta aga kampaania ise – kui nad need lihtsad nõksud reedehommikul ära teevad :-) Siis näeb kas on mõtet edasi soovitada.

lisat: Teller arvab kah

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

6 Kommentaarid