veel spämmist: osale.ee ja laupne kratt

Õigupoolest peaks vist lisama eilsele postitusel, et Meelis Mandeli kirjas oli eksitav ka väide karmistuvast Infoühiskonna teenuse seadusest – sellised plaanid tõesti on, aga arutelu alles käib ja igaühel kes viitsib veidi lugeda ja kirjutada on võimalus seadusloomeprotsessi mõjutada. Mina olen selle valdkonnaga MKMist tegeleva Mario Sõrmega korduvalt lobisenud (nii eetris kui eetriväliselt) ning talle valmistaks väga suurt rõõmu, kui asjast huvitatud osapooled osale.ee’s väljas olevat taustapaberit loeksid (Küsimustik infoühiskonna teenuse seaduse ja teiste seonduvate õigusaktide võimalikuks täiendamiseks) ning seal tõstatatud küsimustele midagi vastuseks kostaksid.

Mario on ka laupäevase Tehnokrati saatekülaliseks ning meie jutt keerleb paljuski sellesama küsimustiku ümber – muideks, teeme saadet linti täna 18-19 vahel, nii et kui keegi tahab kampa lüüa siis kirjutagu/skaipigu mulle.

Ja olgu siia lisatud MKM pressiteade:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium lükkab ümber sellel nädalal ASi Äripäev poolt paljude inimeste meilipostkasti saadetud väite, nagu hakkaks 2009. aastast kehtima karmistuv Infoühiskonna teenuse seadus, mis kohustab kommertsteadaannete saatjaid selleks enne adressaadi nõusolekut küsima.

Infoühiskonna teenuse seaduse võimalikuks muutmiseks ja täiendamiseks viib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium alles läbi avatud konsultatsiooni, mis on kättesaadav osalusveebis https://www.osale.ee/konsultatsioonid/?page=consults&id=93, 1. jaanuarist 2009 seadus ei muutu.

Siiski kehtib ka täna üldpõhimõte, et kommertsteadaannete saatmisel füüsilisest isikust adressaadile peab eelnevalt eksisteerima adressaadi selgesõnaline nõusolek, see tuleneb Euroopa Liidu direktiivi 2002/58 artiklist 13. Sealhulgas kehtib eeltoodud nõue ka kommertsteadaannetele, mida edastatakse näiteks SMS-de teel. Eesti õiguses kehtestavad analoogse põhimõtte infoühiskonna teenuse osutajatele Infoühiskonna teenuse seaduse § 6 ja tarbijatele pakkumiste esitamise korral võlaõigusseaduse § 60.

ps. võimalike huvide lahtiütlus – minu pisiosalusega altex tegeleb Riigikantselei tellimusel osale.ee propageerimisega, aga kuna ma olen varem riigi/EL raha eest analüüsinud/täiendanud endist TOMi siis ma olen otsustanud selles mitte osaleda (analüüsid jms on niikuinii avalikult veebis olemas), samuti pole käesolev osalus-üleskutse kuidagi seotud Riigikantselei tellitud tööga. Mulle lihtsalt väga meeldib, et MKM selle teemaga tegeleb ning tahaks kuidagi aidata :-)

Postitatud rubriiki spämm. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

12 Kommentaarid