info saamiseks kirjuta meelis mandelile (5x)

Täiendet: vt ka osale.ee’s olevat MKM küsitlust spämminduse reguleerimise kohta ning saada neile oma arvamus! (tekst koos taustakirjeldusega on pikk, nii et varu süvenemiseks-vastamiseks aega)

“Info saamiseks” on kirja subjektiks, mida Meelis Mandel mulle tänaöösel vähemalt viiel korral (ja mitmele eri aaderssile) on saatnud – ja mis illustreerib korraga uut taset JOKKimises ning ÄP spämmibaasi korrastamatuse taset. Milles siis asi? Kirjutab m.mandel@aripaev.ee (kes muidu on meelis.mandel@aripaev.ee, aga sedapuhku siis igaks juhuks mitte oma ametliku aadressiga):

Pöördun Teie poole nõusoleku saamiseks. Nimelt eeldab järgmisest aastast karmistuv infoühiskonna teenuste seadus, et e-postiga saadetaval infol ja pakkumistel oleks saaja nõusolek. Oleme Teile varem Äripäevast infot saatnud ja ühel hetkel olete teavitanud meid sellest loobumisest, nüüd küsime Teie soovid info osas veel kord üle.

Tõepoolest, ma olen läbi aastate näinud vaeva, et saada lahti igale seminari-esinemisele järgnenud ÄP-spämmitulvast – kuna postiaadresse on mitmeid siis on see paras katsumus. Vähemalt kahel korral olen seepärast isiklikult Rõtovile kirjutanud (mis muideks on kogemuste kohaselt olnud efektiivsem, kui muud opt-oudid kus ma ei saa öelda lihtsalt ja viisakalt, et “kas te kurat palun võtaksite kõik petsi, marveti, goodwini, tehnokrati, uniprindi, unipressi moodi aadressid nüüd oma baasist maha, kurat, tänan veelkord”).

Kirja saajate hulgas on aga ka mõni aadress, mida ma kohe kindlasti pole kunagi neile andnud ehk mis on lihtsalt veebist korjatud. Ja mõnda on isegi mitu tükki: pmarvet-ät-itcollege, peeter.marvet-ät-eesti, pets-ät-tehnokratt, pmarvet-ät-itcollege ja pets-ät-goodwin. Seda itcollege-aadressi pole ma kohe kindlasti kunagi kuhugi edastanud (aga see on vist kusagil nende veebis kirjas ja edastatakse minu põhipostkasti, et tudengitel oleks lihtsam õppejõudu tabada).

Ja siis on selline link:

Kinnituse (või keeldumise) saate anda SIIN

Minule isiklikult jääb arusaamatuks, kas ma peaks ka keeldumise korral viidatud lingil midagi tegema või võin ma loota, et rohkem tõesti enam kunagi spämmi ei saadeta.

Olgu öeldud, et kui ma lähen nimetatud URLile, siis palutakse nii JAH kui EI vastuse korral täita ankeet, milles küsitakse KOHUSTUSLIKU väljana eesnime, perenime, e-posti ja telefoni! Tule taevas appi, spämmist loobumiseks pean ma avaldama enda kohta rohkem andmeid kui neil juba on!?!?!!? (ma ei hakka isegi norima sellise kasutajasõbralikkuse nipi teemal nagu eeltäidetud vormid, st kui nad saatsid pets@ aadressile kirja võiks see juba olla seal ankeedis olemas)

Siinkohal ei jää muud üle kui astuda punasest majast läbi ja küsida Meelis-poisilt paar omakeeratud pläru – sest see peab olema tõsiselt karm kraam mida seal suitsetatakse. “acid marinated pot” on vist korrektne termin :)

Ahjah, puänt on lõpus nagu ikka:

Tänutäheks loosime kuni 7. detsembrini 2008 nõustujate vahel välja osalemisvõimaluse Mare Porgi menukale juhtimiskoolitusele „Inimsuhete keerukus ja lihtsus. Miks me nii käitume?“.

Ehk et tegelikult on ikkagi võimalik ka spämmiks nõusoleku saamise kirja kasutada spämmina.

Aga mul on üks mõte – et kui me kõik need saadud kirjad GMailis spämmiks kuulutaksime, siis kas õnnestuks tekitada olukord, kus kogu aripaev.ee satuks GMaili spämmifiltrisse?

ps. samal teemal Jaanus Kase Kummaline meil Äripäevalt.

This entry was posted in privaatsus and tagged , , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

72 Comments