delfi, leedo, tehnokratt ja kolhoos – mis edasi?

Leedo vs Delfi ringkonnataseme otsus on nüüd siis teada. Sellest lähtuvalt peaks läbi mõtlema kuidas mõjutab see siin tehnokratt.net’is kommenteerimist, minu poolt kunagi 2000 lõpus käima pandud kolhoos.ee’d ja muid ressursse mis olen loonud. Kuivõrd mul puudub absoluutselt huvi garanteerida, et keegi kuhugi mingit lolli kommentaari või postitust ei lisaks siis on mul juba mõnda aega valmisolek kõik kinni keerata – peaksin ma seda nüüd siis tegema või oleks see ülereageerimine? (või oleks liitujaid?)

Peamine probleem on kolhoos.ee’ga, ehk kuidas panna see kinni nii, et kohus saaks täieliselt rahuldatud ja samas kasutajad oma sisu soovi korral kätte. Manilast (mida kolhoos pruugib) head lihtsat eksporti WordPressi või mujale ei ole, saaksin sisu staatiliseks HTMLiks lasta renderdada ja adminnidele ZIPituna meilida (aga seal on omad probleemid). Samuti saaks kõik saidid kuulutada admin-only’ks, mis jätaks omanikule võimaluse talle sobilikul viisil postituste sisus surfata ja kopeerida (igastahes oleks tegu maailma eest ligipääsupiiranguga kaitstud materjaliga ning kui nt Leedo seda näeb võib teda ennast süüdistada loata ligipääsus andmetele).

Mis siis teha?

(Larko on õnneks juba välja kolinud, aga mul on siin veel virumaa.ee, koerad.kolhoos.ee ning hulk muid tegelasi vanillaninja- ja härripotteri-fännideni välja)

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

13 Kommentaarid