globaalne rahapada ja teised taskuhääled

Kuna Jüri Saar ilmutas eelmisel nädalal tükkhaaval oma finantskriisi põhjuste ja tagamaade paberi mis sisaldab ohtralt tsitaate ja viiteid edasilugemiseks ning mina olen sattunud kuulama häid This American Life’i ja Planet Money podcaste siis otsustasin teha veel ühe saate koos Jüriga ja mängida ette lühitsitaate oma iPod’i pleilistist – lihtsalt eesmärgiga ergutada kodumaist publikut kuulama/lugema rohkem rahvusvahelist meediat.

Olgu need soovitused siis siin esile toodud, kellel muud head lisada siis lisagu kommentaariumisse ja tõstan hiljem postitusse üle.

Kõigepealt:

  • This American Life’i The Giant Pool of Money selgitab finantskriisi tagamaid – millest sündis krediidimull, kes selle võitsid ja kuidas läheb laenuvõtjatel ning investeerimispankuritel… Tihe ja hea kuulamine (olgu öeldud, et originaaleeter oli mai alguses). Taskuse laadimine raha eest, aga kes tahab otsib netist 355.mp3 nimelist faili ja leiab ;-)
  • This American Life’i Another Frightening Show About the Economy on sügisene vaade mis keskendub krediidikriisile ning sobib samuti nii kuulamiseks kui ülekuulamiseks. Taskusse laadimise soovitus tuletage palun ise.
  • Mõlemad saate kokku pannud Alex Blumberg ja Adam Davidson teevad igapäevast taskuhäälingut Planet Money nime all, soovitan soojalt tellida ja kuulata.

Lisatud:

  • Viimase aja Planet Money hulgast tasub kindlasti kuulamist You’re Buying Banks – mis selgitab kenasti CDOde tausta ja ühtlasi seda, et koos pankadega võivad maksumaksjad saada osa David Bowie ja pubide kassavoost…
  • Rubriiki “tagajärjed, mida reguleerijad ja regulatsiooni kasutajad poleks osanud oodata” sobib Credit Crisis May Force Metro to Pay Millions – USA ühistranspordi-ettevõtteid on kasutanud huvitavaid skeeme, kus maksude optimiseerimise eesmärgil (vara amortiseerimine) on veerem müüdud pankadele, sealt tagasi liisitud ning maksutulu pooleks tehtud. Tehingu garandiks AIG mis enam väga garant ei ole ning pankadel on tekkinud hea mõte raha kohe tagasi küsida. (via Planet Money)
  • Maksumaksja pääste-rahaga krediidikriisi lahendamine on muidugi regulaatorite lootus, samas võib olla hea mõtte ka lihtsalt teisi panku kokku osta: JP Morgan: Of Course We Won’t Use Bailout Money To Make Loans (via Elveri jagatud tähelepanekud)
  • (mida lisada? peaks olema selline keskmisele kodanikule arusaadav, mitte hardcore-investeerimisnõuanne :-)
This entry was posted in sahteldamata asjad. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

7 Comments