kui su uus IDkaart ei tööta

Järgnev ei ole muideks virin, vaid lihtsalt probleemi eskaleerimine (kuna paluti abi kurtidele kõrvadele kommunikeerimise valdkonnas).

Sain just endale uue IDkaardi (vana väsis läpaka kaardilugejast poolenisti välja ulatudes väga ära). Ilus kontrastne pilt, tänu KMA dokumenditrüki-keskuse tähelepanelikele tütarlastele ka allkiri ilma minu hooletusest sisse jäänud varjuta. Ehk muidu väga tore riistapuu, ainult – nagu ilmneb – ei tööta sama hästi kui vana.

seb.ee – OK, hanza.net – OK, eesti.ee – OK, ekool.ee – OK, pilet.ee -OK

AGA: emta.ee – “Tehniline probleem. Proovige hiljem uuesti.” (toimib 26.02 seisuga), emt.ee – küsib PINi ja viskab sisselogimislehele tagasi, mig.ee taotluskeskkond – annab sellise pildi. Esimesel õhtul leppisin, et uus kaart jamisiganes, aga kui kaardi aktiviseerimisest möödas üle 24h (täna kolmas päev) siis hakkas kahtluseuss painama.

Tubli kodanik helistab sellisel puhul tugitelefonile. EMTA omad ütlesid (20.02 õhtuse seisuga), et “eile oli probleeme olnud, IT osakond tegeleb”. EMT ei olnud probleemist kuulnud, palus mul kontrollida kas kaart on lugejas ja kas ma mitte PINi pole ära kaotanud (lõpuks leppisime kokku, et alustab support-ticketi ning jätsin numbri). 1777 ehk ID-kaardi tugiliin ei evinud inffi mingitest laiematest probleemidest (peale selle, et inimesed vahel ei tea PINi ja ei saa arvuti seadistamisega hakkama) aga andis tehnikatoe numbri (kuna õhtu hiline siis see ei vastanud).

Küll aga vastasid SK.ee poisid kiiresti epostile ja kirjeldatud kammajja selgitus on lühidalt järgmine:

  • Alates 13.01.2007 toodetud IDkaartide puhul on serdi väljastajaks “ESTEID-SK 2007” senise “ESTEID-SK” asemel (kuna muutus sertide kehtivusaeg ja vana sert oleks aegunud 2012)
  • Vaatamata SK poolsele teavitusele ei ole osa IDkaarti pruukivaid rakendusi veel suutelised selle muudatusega toime tulema

Seega, kui sul on värske IDkaart ja see igal pool ei toimi ning tugitelefon ei suuda midagi öelda, siis on see “normaalne”. Ärge paanitsege, holistilise kommunikatsiooni spetsialistid tegelevad informatsiooni edastamisega asjaomastele institutsioonidele kasutades telepaatilist sidet ja laiatarbe-meediat.

Aga siin on ka üks kaugem õppetund. Kui sa lood platvormi mis mõeldud laiemaks kasutuseks ei pruugi olla piisav, kui tublid kodanikud Mihkel, Veiko, Reigo ja Taniel kirjeldavad veebis võimalikke konfe mis nende loomise hetkel asja ära ajavad. Vaja oleks vist miskit põhjalikumat how-to‘d mis arvestaks platvormipidaja võimalike arenguplaanidega ning kirjeldaks ära ka tulevikus rakenduvad erisused.

This entry was posted in Arhiiv. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

5 Comments