c vs cc ja monton

Teller lingib Montoni ajaveebi peale. Mis on tore. AGA: about-lehel on selline tekst:

Kui soovid materjale kasutada mitte-kommertslikel eesmärkidel, siis viita materjali allikale ehk Montoni ajaveebile. Püüame olla ise ausad ja ootame seda ka külastajatelt.

Samas on iga lehe all: © Copyright 2006 Monton. Kõik õigused kaitstud.

Selle pika lahtiseletuse nimi on cc-by-nc. CreativeCommonsi attribution-noncommercial ehk mainiautor-mitteäriline litsents. Ma saan aru, et juristidele seda selgeks teha on raskem kui lisada ajaveebi mitte-juriidiline pisimärkus.

AGA Monton võiks mõelda kogu oma rõivadisaini kuulutamisele cc-by-nc litsentsituks. Mis sisuliselt tähendaks, et mitte-kommertsiks võib neid isegi järgi vuhkida, kui sa Montonile viitad (sisuliselt ei kaotaks M midagi). Näiteks … seesama heavy jersey, ainult et selja peal oleks miski mõttetu ent coolina näiv teksti asemel (cc) ning tegu oleks tõepoolest vähemalt cc-by-nc litsentsitud tootega. Parem muidugi cc-by-sa, aga noh let’s respect the reality ;-) Põhimõtte pärast juba ostaks.

Juhin alandlikult tähelepanu, et cool-but-pointless pealetrükk näib olevat üheks peamiseks artikuleeritud põhjuseks, miks kommentaarides kapuutsiga – ent tillema trükiga – versiooni eelistatakse. See on kasutajate tegelik feedback, mitte et “me valisime versiooni üks” vms. (tegemist on vist siiski täiskasvanud meestele, mitte juggi-ohh primaarsele fännklubile orienteeritud tootega?)

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

5 Kommentaarid