saate ette

Täna on mul saates seltsiks Vello Kukk, räägime e-õppest ja muidu õppest. Ärgituseks eelmisel nädalal toimunud konverents “Õpetamine ja õppimine muutuvad niikuinii“, kus sattusime mõlemad osalema — mistõttu räägime kindlasti veidi konverentsist, aga keskenduda tahaks siiski õppimise/õpetamine muutumisele (näiteks miks ma kipun seda sõnapaari kirjutama nii, et õppimine on eespool aga ametlikus pealkirjas on teistpidi?).

Kes saadet ei taha kuulata võiks lugeda näiteks Malcolm Gladwelli kolumnit Here’s Why — A sociologist offers an anatomy of explanations (ja lisakommentaare Malcolmi ajaveebis). Seletab muuhulgas ära mis roll on j.o.k.k’il meie kommunikatsioonis. Ja kuidas vähendada retsidivismi pannes kurjategija ja kannatanu omavahel stoorisid vahetama.

Ning kindlasti ei saa ma jätta tervitamata Riigikohust: Lauris Kaplinski mõisteti Riigikohtus õigeks (loe kindlasti ohpuu kommentaari/arvustust!).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
 • Jüri Saar

  Kellele Gladwell’i stiil ja kirjutatu meeldib, siis vähemalt Viru Keskuse Rahva Raamatus olid tänase seisuga olemas inglise keeles nii “Tipping Point” kui “Blink”.

  • Peeter Marvet

   ahaa. ja kuidas on hind, st kas mõtet osta poest või amazon.co.uk’st?

  • Jüri Saar

   Blink 109.-
   Tipping Point 219.-

   Amazonist võib odavama tulla, kuid vahel on mõnusam raamatut lapata ja natuke lehtiseda ning kohe käes hoida :)

  • Targutaja

   Emule-st tuleb veel “odavam” kui ainult hind kriteeriumiks on…

  • A nagu

   kas viga minus või polegi seda saadet veel kolhoosis üleval?

 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.