ei voi olla totta

EPLO: Tallinn korraldab linna ametliku logo konkursi:

Kogu konkursi eelarve on 550 000 krooni, millest eraldatakse reklaamiagentuuridele kujunduskulude katteks 90 0000 krooni ehk 15 000 krooni ühele agentuurile. 460 000 krooni eraldatakse hääletuse infosüsteemi arendamiseks ja SMS-hääletuseks, küsitluste läbiviimiseks ning teavitustegevuseks.

Osaleda saavad muideks DDB Eesti, Division, Identity, Indigo/Bates Red Cell, Smile, Tank ning Aavo Ermel. Vabakutseliste vennaskonnal ning undergound-linnakodanikel pole mõtet pingutada, sest konkursi eesmärk on tõenäoliselt leida kaunis tüpograafiline kujundus sõnadele “siisti”, “myytävä” ja “pantava”.

Tule taevas appi, ma tõesti manustasin just Saku Tumeda, aga see ei saa ju ometi tekitada selliseid jaburaid uudiseid. Või saab? Kontrollin üle homme hommikul kaine peaga. 460tuh hääletus- ja infosüsteem? Või maksab infosüsteem + SMS-hääletus 20tuh, turistide küsitlus 20tuh ja 420tuh on “teavitustegevus”?

Täiendet hommikul: endiselt arusaamatu, kuigi hakkab tekkima tunne, et enamuse raha kulutamine mitte infosüsteemile vaid teavitustegevuseks võib enne valimisi olla igati kaval mõte. Öelda lihtsalt, et me 460tuh eest promome oma ideed Tallinn logoga varustada oleks olnud ju liiga ilus, seega lisati infosüsteem ja SMS-hääletus. Ahh? Ei ole otseselt valimispropaganda aga vähemalt positiivne tegevus, ei tekita suuremaid vaidlusi koalitsioonis…

Ebalogaalne lisab kutsumata üksiküritaja Ookeri nägemuse mis kirjeldab äärmiselt adekvaatselt nii linna kui konkursi olemust.

Muideks, sidumata/seotud teemal: minu postkasti jõudis tõenäoliselt linnarahaga trükitud broshüür jäätmekäitlusest, kus kaanel Jüri Ratase pilt, allkiri ja pühendus. No ei ole ju võimalik seletada jäätmekäitlust ilma rõhutamata, et selle kõik on abilinnapea isiklikult välja mõelnud, ega ju?

This entry was posted in Arhiiv, Foorum. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

9 Comments