jätkame teadetega rindelt

Veel valimisrindelt, tänu JMO anonüümsele vastusele KR küsimusele ja teemal, millel igisesin laupse saate/podcasti viimasel minutil: nimelt on Nõmme Sõnumites (PDF) vastanud anonüümsete kodanike pöördumisele järjekordne abilinnapea (sedapuhku Aivar Reivik) ning valvas PM ajakirjanik tunneb muret sellest tingitud linnaosalehe politiseerumise pärast. Kodanikud kirjutasid nii:

Meie, Kivimäe (Hommiku, Lauliku,Kivimäe tn.) elanikud protestime seoses meie piirkonna detailplaneeringuga. Kuna valmimas on lasteaed, mis on kindlasti vajalik jäi ära vestlus kohalike elanikega.

Lugupeetav abilinnapea vastab muuhulgas:

Nimetatud krundi detailplaneering (Kivimäe tn ja Lauliku tn vahelise maa-ala detailplaneering) oli avalikustamisel 10.05.2004 kuni 24.05.2004 meie infosaalis ja Nõmme Linnaosa Valitsuses. Vastav teade ilmus ajalehes Postimees 03.05.2004. Avalikustamise käigus planeeringu vastu huvi ei tuntud, pretensioone ega eriarvamusi projekti muutmiseks keegi ei esitanud. Oma kirjas väidavad Nõmme elanikud, et nendega vestlus on ära jäänud ja planeering tuleb nendega kooskõlastada. Vastavalt PlanS § 3 lõikele 1 on detailplaneeringu menetlus avalik menetlus. Detailplaneeringu menetlemisel on Tallinna Säästva Arengu ja Planeerimiseamet toiminud vastavalt planeerimisseaduse ja Tallinna ehitusmääruse sätetele ja avalikustanud planeeringu kahe nädala jooksul, teavitades avalikust väljapanekust nädal enne avaliku väljapaneku algust.

Lugupeetav PM ajakirjanik võiks tähele panna, et lugupeetav abilinnapea saadab elanikud lihtsalt eriti kauni bürokraatliku pilotaazhi abil perse ja norida pigem selle kallal. Elanikud tunnevad et nende käest pole küsitud, abilinnapea soovitab rohkem Postimehe linnateadete rubriiki lugeda. Kangesti meenub surematu Douglas Adams’i HHGTTG algus (järgnev pärit Aivar Reidla tõlkest):

“Maa inimesed, palun teie tähelepanu,” ütles hääl ja see oli imetore. Imetore täiuslik kvadrofooniline hääl koos nii väheste moonutustega nagu seda tekitab vapra mehe nutt.

“Räägib Prostetniline Vogon Jeltz Galaktilise Hüperkosmose Planeerimise Nõukogust,” jätkas hääl. “Nagu te kahtlemata teate, vajab Galaktika kõrvaliste regioonide arendamise plaan hüperkosmilise ekspresstee ehitamist läbi teie tähesüsteemi ja kahetsusväärselt on teie planeet üks nendest, mis määratud hävitamisele. Protsess võtab aega natuke vähem kui kaks teie Maa minutit. Tänan teid.”

Hääl suri välja.

Kujuteldamatu hirm laskus Maal vaatavatele inimestele. Hirm liikus vaikselt läbi kokkukogunenud salkade nagu oleksid need rauapuru lauaplaadil ja magnet liiguks nende all. Paanika tärkas jälle, lootusetu põgenemispaanika, aga põgeneda polnud kuhugi.

Jälgides seda lülitasid Vogonid oma valjuhääldi jälle sisse. See ütles:

“Teil pole põhjust olla sellest üllatunud. Kõik plaanid ja hävitamiskäsud on olnud nähtaval teie kohalikus plaaniametis Alfa Centauril juba viiskümmend teie Maa aastat, nii et teil on olnud küllalt aega esitada ükskõik milliseid formaalseid kaebusi ja on liiga hilja hakata nüüd sellest lärmi tegema.”

Valjuhääldi vaikis jälle ja selle kaja kandus üle maa. Koletud kosmoselaevad keerasid end taevas vaiksel käigul. Kõigi alaküljel luugi kohal avanes tühi must ring.

Samal ajal pidi keegi kusagil olema kruttinud raadiosaatjat, määranud kindlaks lainepikkuse ja saatnud tagasi Vogonite laevadele teate vastuväidetest planeedi kasuks. Mitte keegi ei kuulnud iialgi, mida selles öeldi, nad kuulsid ainult vastust. Valjuhääldi ärkas uuesti ellu. Hääl oli pahane. See ütles:

“Mis te selle all mõtlete, et te pole kunagi olnud Alfa Centauril? Taeva pärast, inimkond, see on ainult nelja valgusaasta kaugusel, te teate. Vabandan, aga kui te ei tunne üldse huvi oma kohalike asjade vastu, siis on see teie endi asi.”

“Käivitage hävituskiired.”

Valgus vallandus kosmoselaevade luugiavadest.

“Ma ei tea,” ütles hääl valjuhääldist, “neetult tuim planeet. Mul pole mingit sümpaatiat.” See lõigati läbi.

Tähendab… kas keegi võiks palun tegeleda küsimusega “kuidas kaasata elanikke detailplaneeringu arutellu” rakendades näiteks 460tuh krooni vastava infosüsteemi ja SMS-teavituse loomiseks?

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

11 Kommentaarid