in brief

Võttes arvesse, et ma suudan meenutada vähemalt viit kopterilendu Tallinnast Helsinkisse või tagasi ja Copterline’il oli liinil kaks Sikorsky’t — milline on tõenäosus, et ma olen nimelt allakukkunuga lennanud? Netist pardanumbrit ei leia hetkel, viimati lendasin eelmisel suvel koos pojaga OH-HCJ pardal nagu tema tehtud fotol näha. Täiendet: OH-HCI (cn 760508) oli…

Lihtsalt selline isiklik seos tekkis. Ma olen tahtnud korduvalt teha saadet Copterline’ist, ennekõike nende hooldusest ja ilmasüsteemist mis on loodud eesmärgiga tagada ohutu ja kõigile lennuametitele sobilik lendamine võimalikult iga ilmaga (Tõnis Lepp võiks sellest vist paar päeva jutti räkkida: primaarradarid, ilmajaamad jne). Aga ikka on olnud miski pisijama, näiteks ei sobi ju minna ilmatasemest rääkima kui parasjagu on miski nähtavus ameti meelest tiba madal olnud.

Igal juhul ma usun Tõnist ja Copterline’i taset ja olen valmis nendega ka tulevikus lendama, iga ilmaga (mida piloodid adekvaatseks peavad).

Aga üks asi hakkas mul seda kirjutades kripeldama: äkki peaks ikkagi just nüüd tegema saate sellest, kuidas on Copterline oma süsteemi üles ehitanud? Veel enne, kui jõutakse lõplikule järeldusele? Või ei? Kommenteeritagu palun. Ja ma vajaksin selleks seltsi lennuspetsi küsijaks pooleks, sest mitte miski väega ei suuda ma ennast sellesse teemasse sisse briifida nii, et tulemus oleks arusaadav kuulajatele ja adekvaatne asjatundjatele.

INFFI: Paavo viitab uudiseid kokku võtvale infolehele www.hot.ee/kopterionnetus (tänud tegijatele!). minut.ee alt (ja ka hot.ee/kopterionnetus kommentaaridest) leiab viite varasema Sikorsky S76’ga toimunud õnnetuse kirjeldusele.

This entry was posted in Arhiiv, Foorum. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

14 Comments