Odavast graafikatarkvarast

[ Kuigi postitatud minu nime all, on alljärgnevate soovituste autoriks Hannes Teder. Tekst hästi kergelt toimetatud ja kaks Hannese kirja kokku liidetud. -pets- ]

Hiljaaegu küsiti tehnokrattidelt tasuta vektorgraafika tarkvara kohta. Järgnev ei kujuta päris vastust küsimusele, sest räägib lihtsalt odavast kujundusgraafikast mis võib paljusid huvitada. Ise olen otsinud midagi n.ö. maalimiseks, kuid kõigis uuritud tarkvarades on oma vektoriosa olemas.

Esiteks ütlen, et tasuta ei maksa nii väga tahta. Peale SatoriPhotoXL2.29, millele viitas ka Pets, pole ise midagi leidnud. Teiseks aga — on võimalik leida võimekat tarkvara aga mõõduka raha eest.

Endale meeldib näiteks PaintShopPro 7, mis on üsna ettearvatava toimimisega ega tõrgu. Võimalusi on temas väga palju, erilisematest näiteks vektorkujutise kihi muundamine rasterkihiks, kujutise erinevate kihtide liigutamine, lõpuks originaalfailide muundamine veebile kõlbulikeks (.jpg, .gif), seejuures ette andes kokkusurumise astme. Teksti saab mitmesugusel (tobedal) kujul mööda igasugu kõverjooni kulgema panna. Selle soft’i saab $99 eest, kui veebist sisse imeda, vt. http://www.jasc.com

Eelpoolmainitud Satori täisversioon Satoripaint XL 3.0 maksab $149. Keegi kasutaja väidab, et see soft ületab PSP, kuid mina pole selles esialgu veendunud. Esialgu sattusin raskustesse lihtsa selection tool’i loogikaga. Kuid igaüks vaadaku ise… Olen Satorit liiga vähe uurinud. Vt. http://www.satoripaint.com

N.ö eriti odav asi on aga LView Pro, mis maksab $39, kuid seda saab osta ainult CD-na, mille saatmine läheb $18 maksma. Prooviks saab teda siiski ka elektrooniliselt, vt. http://www.lview.com, proov kestab 21päeva. Selle programmi aken sarnaneb paljus PSP omaga, kuid tööriistu on 3 korda vähem. Ei välista aga üldse, et sedagi on hobiks küll ja küll. Mis puutub vektorgraafilisse ossa, on selles tüüpilised joonteväänamised täiesti olemas. Üldiselt tundub LView siiski olevat fotode kogumiseks, töötlemiseks ja ka veebigraafika tegemiseks.

Ja lõpuks — üks väga vinge programm, mille mõte on hästi alluda kasutaja intuitsioonile, luua 3D-kujutisi, olemata seejuures sarnane projekteerimis- tarkvaraga. See on ZBrush, vt. http://pixologic.com, mis sobib hästi koletiste maalimiseks ja animeerimiseks. Suurepäraselt on vormistatud kasutajaliides, kus kõiki tööriistu saab ülimugavalt avada ja liigutada. Hind on $292.50, kuid seda plaanitakse tõsta 2-kordseks. Siis on suurusjärk muidugi sama mis tuntud tegijate toodetel.

Lisaks avastasin koha, kus on mitusada viidet igasugu disaini- ja muule tarkvarale (freeware & shareware incl.), populaarsusandmed kah juures! Nii et seal võib nõrkemiseni kaevata: http://download.cnet.com/downloads/0-10000.html?tag=sb

Hannes Teder,
[email protected]

Postitatud rubriiki Arhiiv. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

Üks kommentaar

 1. Mati Kukk
  Lisatud 30. jaan. 2001 kell 13:24 | Püsiviide

  Lisaks siia, et oma tööde tegemiseks kasutan Gimpi, StarOffice vektorgraafika editori ja scanneriga kaasa tulnud CorelDraw Select editionit ja olen väga rahul eriti StarOfficega. SO tundub olevat ainuke laiatarbe proge millega saab valemeid pildi kujule panna (TEX vist ka aga liiga keeruline).

  Edu qkk

 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

  Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)