sissejuhatus progemisse, gümnasistidele, tasuta

Kaarel Allik vihjas, et järgmisel nädalal algab TTÜ tehnoloogiakoolis gümnaasiumiõpilastele mõeldud kursus Kraapurid – sissejuhatus programmeerimisse (võib arvata, et seal veebis olev regamistähtaeg 27.10 on venitatav). Kraapurid on originaalis Scratch ehk MITi MediaLab’i loodud keel mille abil peaks saama õpetada nii programmeerimist, meediat kui paljut muud (kes on gümnaasiumist läbi võivad vaadata video-tutoriali). Kursus toimub teisipäevaõhtuti läbi kahe kuu ja on tasuta.

Olgu mainitud, et TTÜ tehnoloogiainstituudi lehelt leiab ka muid kursuseid, nt Kreemide valmistamise tehnoloogia II: Kreemi koostisest karbi disainini (mis grupi täituvuse järgi otsustades on popim kui progemine). Geodisain- geoloogia, maavarad, majandus algab jaanuaris, samuti Robot igaühele 2009!.

Aga hetkel siis need Kraapurid. Kui veidi Scratchi veebis ringi vaadata on see oluliselt lõbusam alustuseks kui C++ (või PL/1 millest mina alustasin, Jürgensoni piibli järgi mõistagi).

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

3 Kommentaarid