kiruvere muinaslaager 12-13 juulil

Sel nädalavahetusel toimub Kiruvere Muinaslaager (Paunküla veehoidla lähistel), muinasaja olmekultuuri taaskehastajate kokkutulek sihiga 9-12. sajand. Kuigi ürituse ametlik kirjeldus algab karmilt:

Ajastule peavad vastama nii osalejate rõivastus (sealhulgas ka peakatted ja jalatsid), ehted, aksessuaarid, isiklikud asjad (näiteks toidunõud, rätid) kui ka kaup, tööriistad, relvad ja turvised. Kõik osalejad läbivad saabudes kohustusliku autentsuskontrolli.

… käib see siiski vaid registreerunud taaskehastajate kohta ning mitte-autentsed asjahuvilised saavad väikse piletiraha eest laagrisse sisse tegevust kaema, töötubadesse ehtsat käsitööd õppima ja käsitöölistega kaupa tegema. Ajakava kohaselt saab laupäeval sisse 11:30-19 ning suurema tegevuse alguseks on kärajad keskpäeval (ning lõpetuseks lahinguretk rüüstajate peletamiseks). Käsitöölisest tegevusest kirjutavad nad nii:

Muinaslaagris on sel aastal kavas rauasulatus eksperiment, kus proovime muistsel viisil rauamaagist saada toorrauda. Samuti tehakse maapõletusegakeraamikat, keedetakse seepi, värvitakse villa, kootakse, tehakse puu- ja sepatööd.

Mina igastahes kavatsen huviline olla, eelmine aasta sain asjast paraku kuulda alles pärast toimumist – olgu siis see aasta rohkem inffi levitatud (kes raatsib võib osaleda digitaalse muinassõnumi taasblogimises :-)

Ja googeldades jäi veel näppu üks toru-video eelmisest aastast: Kiruvere Muinaslaager 2007

Postitatud rubriiki sahteldamata asjad. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

2 Kommentaarid