puumenüü vanast tallinn.ee'st 2x aeglasem

Innustatuna Jaanuse hansa.ee kiiruse-testist (ja kuna tal oli parasjagu kiire) õppisin ise CogTool’i kasutama ning võtsin ette kõige rohkem kasutatud tegevuse ehk busside sõiduplaanid.

Nagu GAst näha minnakse menüüst kõige rohkem Mida -> Transport -> Sõiduplaanid -> Buss või Mida -> Transport -> Sõiduplaanid (kokku isegi rohkem kui nt venekeelsele lehele siirdumisi):

Tulemus on muideks veelgi dramaatilisem kui vaadata otsifraase, URList on näha konkreetne sõna ja järgmises lahtris minupoolne “valdkond”:

Seejärel tegin brauseris ekraanilasud, importisin need CogTool‘i freimideks, märkisin ära klikkimiskohad ehk Widgetid ja kirjeldasin nende kohal viibimise või neile klikkimisega seonduvad liikumised freimide vahel. See pilt käib siis uue veebi kohta, lihtsuse mõttes on korratud sama pilti kus treeview on lahti. Ja nagu näha on tulemuseni jõudmiseks 2 teed, ehk valides puust Bussid või valides Sõiduplaanid ning seejärel avanevalt lehelt Bussid (widgetile on defineeritud eraldi hover ja klikk).

Ja sinna otsa skript mis kirjeldab kasutaja tegevusi. Kuna “hover” ei lisanud kasutaja mõtlemise aega uut pilti nähes lisasin selle ise, samuti sekundi menüü avanemise viivituseks (skriptis on need tagurpidi järjekorras, CogTool isegi rõhutas et üldiselt inimene saab mõelda sama ajal masinaga ja kas ma ikka tean mis ma teen – vaat seda oleks pidanud muidugi menüütegijale mitte minule ütlema).

Ja nüüd siis tulemused:

Ehk siis busside sõiduplaanini jõudmine võtab puu-menüüs aega ca 2 korda rohkem kui vanas veebis niisama klikkides (rääkimata muidugi esilehel olevast otselingist). See on puhas navigatsiooniaeg, ilma menüü kehvast realisatsioonist tingitud jamade ning vajaduseta mõelda selle üle kust ma peaks need leidma. Tegin stopperiga kontrollmõõtmise, minul tulid ajad midagi 9,3 ja 4,7 sekundit.

Kes tahab võib võtta mu projektifaili ja seda edasi aretada või parendada.

This entry was posted in sahteldamata asjad and tagged , . Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

6 Comments