kodanik ja kapo

Kodanik Jaanus on meie tarbeks üles riputanud materjali, mida meedia küll on valikuliselt kommenteerinud ent mitte levitanud: KAPO aastaraamat 2006, lisaks leiab ka ingliskeelse versiooni ehk Estonian Security Police annual review 2006 (üht varasemat kommentaari lugedes võib arvata, tublid kodanikud pidid nende PDFide ‘sebimiseks’ läbi viima mõned igati legaalsed uurimistoimingud). Lisaks abipolitseinikele on meil nüüd siis ka KAPO abi-pressi-komissarid :-)

Postitatud rubriiki Arhiiv. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
 • Oop

  Noh, kodanik Jaanus on selle meie tarbeks ka maha raputanud.

  • tohlakas

   Sain alla laadida, aga aru ma ei saa, miks kuskil pole originaallinki. Avalikuks kasutamiseks ja salajane?

  • toivo

   Kuidas ja kas tehnkrati kommentaare tellida saab? kui ei saa, miks?

  • JK

   Hmm, mis värk siis on? Tegu on salastatud avaliku dokumendiga? Ka Eesti Ekspressi vastav postitus on nüüdseks maha võetud. Loodame, et vähemalt ajakirjanikud kajastavad sellist KAPO käitumist. See on KAPO kohta ka tõesliselt häbiväärne, et peale 2004 aastat ei julgeta neid asju veebi riputada.

   Mis on mõned head viisid, kuidas saata mõni dokument Internetti laiali, et see võimalikult palju leviks? Panna kuhugi Brasiilia serverisse üles? Mõnda P2P süsteemi kopida? Mõnda indekseeritavasse listi või uudistegruppi postitada?

  • Peeter Marvet

   tohl – KAPO veebis on isegi viimane pressiteade aasta ja üks kuu vana ning ka aastaraamat 2005 on jäänud veebi riputamata kuna Jaanusel ei olnud huvi. Aga me võiks kõik registreerida ennast Aldis Aluse vastuvõtule (iga kuu esimesel esmaspäeval kell 15.00 – 18.00) ja küsida selgitust :-)

   toivo – mõtisklen pikemat aega, et kuidas peaks WordPressi peale üle kolima. et kas konverdiks senise stuffi millekski… või teeks lihtsalt nii, et tehnokratt.net oleks uus ja http://www.tehnorkatt.net jääks vanaks, vms. nõuanded teretulnud. füüsiline/vaimline abi kah muidugi

  • Gunnar

   Idee poolest peaks konvertimine olemasolevatest süsteemidest peamiselt siuke kättevõtmise küsimus olema. Keerukat midagi olla ei tohiks, kuid nokitsemist võib parajalt tekkida.

   Kirjuta lähemalt, mis plaanid Sul on. Meil on WordPress kasutusel ja seni oleme sellega suht-koht kenasti hakkama saanud kui mõningane spetsiifika välja arvata.

  • Peeter Marvet

   tegelt on isegi miski mvmanila.com teenus (skriptid kah), nagu ma leian just. pean omal OSXi all vaatama kas ruby jne on olemas

  • Oop

   Kysitagu hästivarustatud lehetoimetustest. Meil olla pabervariant täna keset suurt lauda vedelenud. Äkki saab kohapeal lugemas käia, kui ilusti kysida.

   Aga avalike dokumentide salastatuse vastu aitab massiline teabenõudlus.

  • Peeter Marvet

   Aga võibolla annaks pabervariant arvutisse pildistada ja flickrisse laadida? Ja koos lehepööramisega YouTube’i kah :-)

  • Larko

   Miks ka mitte valju häälega lugeda ning salvestus üles riputada? :-P

  • Marek

   non grata tudengid võiksid teha performansi, kus nad istuvad ringis ja järgemööda loevad. aga hea ladus tekst on, pole pikalt keerutamist, selline lihtne lugemine.

  • Larko

   Jah, üllatavalt hästi jaksab 40 lehekülge läbi vaadata. Samuti on ingliskeelne tõlge parem kui oodata julges.

 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.