andmekaitsepäev

Pühapäeval 28.01 on Rahvusvaheline andmekaitsepäev ning täna toimub Rahvusraamatukogus selleteemaline konverents. Kuna ma ise kohal olla ei saa siis tegin ca 10-minutise ettekande videona, kohapeal näidatakse DVD pealt aga mõistagi on olemas ka versioon YouTube’is:

Minu andmed on minu omad

Kommenteeritagu siin või YouTube’is, nii sisulises kui tehnilises mõttes (st mida teinekord teisiti teha? kas point osutus arusaadavaks? jne).
Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
 • hillarp

  Idee identiteetide eristamise osas on muidugi hea ja eks veidi hakkajamad tegelinskid sedasi juba ka teevad. Samas – hetkel kehtiv seaduslik regulatsioon seda ei võimalda.

  Muideks, ma oleks ülimalt õnnelik, kui videos olevad lingid oleks ka (näiteks siin) linkidena üleval.

  • hillarp

   ahjaa… kahju, et Sind ennast kohapeal ei olnud – oleks tahtnud selle kohta mõnda asja küsida.

  • Priit Tamboom

   Tublilt oled video kallal toimetanud, kindlasti kulus pea kogu päev ;-)

   Muidu algus oli hea aga lahtiseletamise osa tiba liiga pikk ning lõpus visiooni osa kiirustav ja lühike. Kes pole asja uurinud/mõelnud, neile jääb see 2.0 ainult videot vaadates suhteliselt segaseks. Aga kõlama jäi, et uuri ise asja edasi :-)

   Muidu kui teemast ise rääkida, siis Eesti on tõepoolest oma id-kaardiga sammu jagu ees. Teised sammuvad tagapool. Hetkel tundub, et avatud id 2.0 hakkab hoogu võtma, mis on igati tervitatav. Igatahes firmade suletud super id projektid on nüüd kindlasti läbi kukkunud (a la millal viimati kuulsid microsofti passport’ist jne).

  • Peeter Marvet

   Hillar — paraku jah leidis aset minu identiteedi kahestumine.

   Priit — tõepoolest, video peale kulus oluliselt rohkem aega kui plaanisin. Aga mul oli huvi sellise jupi tootmist õppida-katsetada ja selles mõttes sain oluliselt targemaks (mh lõpu liiga lühikeseks jäämine tingitud paljuski ajakulust, ma ei oleks suutnud veel 5 minutit korralikult ära katta).

  • Juhan Toom

   Mõtetu üritus oli, täiesti kahju raisatud ajast. Hea et tasuta oli ;-) raha eest oleks see old täitsa kahjulik. Eriti jabur oli muidugi p

  • hillarp

   Juhan, ehkki tegemist oli Urmas Kuke promoüritusega, ei olnud asi päris mõttetu. Näiteks saalis istus nii mõnigi otsustaja (sh JustMin vastava ala esindaja) ja need nägid hetkel asju täpselt nii nagu nad olid (sh Urmase demagoogitsemist).

  • Peeter Marvet

   mmm.. kas eriti jabur p olin mina?

  • ToomasT

   Igaljuhul üritus kinnitas reeglit:

   TASUTA LÕUNAID EI OLE OLEMAS.

   Seekord maksime me selle jama kinni oma AJAGA. Mul näiteks mingi 100 kr/ tund = ca 600 krooni.

   Hr Kukk EI SUVATSENUD OMA ETTEKANNET esitada, viidates, et AEGA ON VÄHE ;-) Tore on.

   Ja mõni ei viitsind isegi esinema tulla vaid saatis oma demolindi…

   Edaspidi väldin.

  • Peeter Marvet

   jahnoh. Mina enda kohta kasutaks pigem väljendit “eesmärk pühendab abinõu” vms.

   Tahtsin, et ettekanne oleks pärast üritust edasijagatav ning teades oma viitsimatust pärast ettekannet seda korraldada otsustasin proovida sedapuhku teistpidi. Oli kindel deadline ja sai tehtud paar töö-ööd.

   Aga mul on plaanis katsetada ka seda, kuidas monteerida lives kaamera + projektsioon ning see hiljem levitada.

   PARAKU on enamus ettekandeid miskid 30-45 min ja ei pruugi netivideos eriti vaadatavaks osutuda. Seekordne 15 min slott oli just paras eksperimenteerimiseks. Minu arust. Nagu näha arvamused erinevad ja see on ju tervitatav.

  • kristjan

   super, pets. väga hästi tuli välja.

   toomas t – loodetavasti oled ise ka selline mees, et mida puudutad, see muutub kullaks..

  • mart

   Ma loodan, et kõik kriitikud on ka Urmas Kukele endale öelnud, mis asjast arvavad. Siis Urmas Kukk saab järgmine kord parema sooritusega lagedale tulla.

   Aga Petsile tänud korraliku juutuub-tv eest. Ootan lisa! :)

  • to mart

   Vaevalt, et Urmas Kukk oma sooritust lihvima hakkab – teda on juba aastaid lahmiva kõneviisi pärast manitsetud, kuid ikka ta jätkab vana stiili.

  • Priit

   Millal see YouTube ahvivaimustus ükskord üle läheb. Jõuame äkki sinnamaani (Pets, tee ära), et kõik kommentaarid peavad olema ka videos?

   Vaikust tahaks, müra niigi igal pool.

  • Peeter Marvet

   Igal asjal oma formaat. Kui ma tahan levitada liikuvat pilti siis teen seda videos, kui arvamust avaldada siis kriban siia midagi, kui lihtsalt tähelepanu juhtida pistan nupu del.icio.us’i ja Feedburner topib selle RSSi…

   Ja kui vaikust tahad siis ole omaette, ära lase ennast minust segada palun :-)

  • Priit

   Ma lasen ennast sinust ülima heameelega segada :-), miks ma muidu üldse sellise kommentaari kirjutasin?

 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.