vastates lehelugejate küsimusele

Kodanikel on tekkinud õigustatud küsimus miks EMT.ee ostis RATE.ee (muideks, pressika mitte-kvaliteetne audio: emt-rate_2006-04-05.ogg).

Välisajakirjandusel on oma teooria koos kenade tulpdiagrammidega (thnks, Steve!). Muideks, miks keegi blog.ee’d ei taha? Miks Elion ärilahenduse käigus vikimajutust ei paku?

Mina arvan, et EMT ostis kuna muidu oleks olnud oht, et keegi teine ostab. Kasutajad. Igastahes mõistlikum investeering kui suhkrutrahv.

Sest kui nad oleksid ostnud know-how’d (nagu Valdo pressikal vastas) oleksid nad ühtlasi teatanud, et Korobeinik on nüüd EMTi chief technical officer vms. Aga ei teatanud. Seega on neil hetkel veel piisavalt WE know how’d järel :-)

Aga negatiivse poole pealt — Eesti tehnoloogilise arengu probleemiks on tibatilluke turg kus esimene tegija saab nii suureks, et keegi ei suuda temaga konkureerida. Maailmas jääb Myspace kõrvalt nishshi paljudele, meil suurt ei midagi. Ses mõttes ma olen kurb. Konkurendid peavad tegema asju, mida EMT+RATE enam ei suuda (olema paindlikud, mõtlema maailmaturule).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

8 Kommentaarid