Nonii, nüüd siis on meil kah oma mahukas andmekadu ning selle implementeerimiseks polnd vaja isegi häxxoreid vms, lihtsalt tubli allhankija kandis pükse mille taskus auk ning mälupulk 300tuh kutsealuse andmetega otsustas Tammsaare parki omapäi hängima jääda. Meeldiv muidugi, et kodanik kes selle leidis KAPOsse läks… Aga ikkagi, Kaitsemin imeb meeletul vilinal (või vähemalt üleaedne Mikko):
Mikko sõnul ei olnud andmete kaotajaks kaitseministeeriumi ametnik ning kaitseministeerium mälupulga kadumise eest seega ei vastuta.
Ei vastuta te jee, mai äss — rääkige palun NATOle seda kuidas te oma kutsealuste andmeid hoiate ja siis vaatame, kes vastutab ja kes ei vastuta…
Eelseisev kolmap muideks Tallinnas (ja mujal) konverents TechNet Baltic, “Läänemere ümbruskonna koostöö riikliku turvalisuse eest ja ohutuste vastu” (tundub, et antud valdkonna kompetents meie riigis on märkimisväärselt olematu, mistõttu andestame meid olulisse ettevõtmisse kaasanud soomlastele väikesed kobad, eksju, ning registreerume kiiresti sest istumisplatsid saalis on piiratud :-).
Muideks, sarnasel teemal Chicago Tribune’is Internet blows CIA cover: It’s easy to track America’s covert operatives. All you need to know is how to navigate the Internet. (vajalik registreerimine, aitab bugmenot.com)
Lisaks: asja tõi avalikkuse ette laupne Reporter, näha saab siit (algus 1:15). Veebilehega versioon (kuna Teller ei saand eelmist linki lahti), tegin ka allalaaditava .wmv ainult asjassepuutuva klipiga.
11 Kommentaarid
“lihtsalt tubli allhankija kandis pükse mille taskus auk ning mälupulk 300tuh kutsealuse andmetega …” just see ongi väheusutav. salateenistused? kapo ise? selleks et testida kas turvalisuse nõuded töötavad ja kui mälupulk käes siis see turvalislet kuid avalikkusele meeldejäävalt tagasi anda.
KAPO testis kas keskmine Tammsaare pargis jalutav kodanik on piisavalt patriootiliselt meelestatud? naah…
aga kui tahad mustade helikopterite teooriat arendada siis äkki hoopis sõjardid.ee ihaldab väheusaldusväärse outsource’ingu asemele kindlalt käsuliini kuuluvat Samuel Pliuhkami nimelist arendus-pataljoni?
Peeter, see videolink on kuidagi kahtlane. Mac-i peal ta mul mõistlikul moel videot näitama ei asu, mingile veebilehele pole võimalik viidata?
lisatud veebileht ja link .wmv peale mille striimist salvestasin ja parajaks lõikasin :-) kommenteeri mis sul maci peal toimib.
Kõige jahmatamapanev ongi see, et öeldakse – pole meie blokk. Oleks siis veel, et uurime asja või midagi?! Millega nad seal Kaitseministeeriumis siis veel tegelevad, neil on seal mingi avalik raamatukogu või: kes tahab see laenutab mida vaja, kasvõi 300 000 inimese andmed!
Tjah, kusjuures selline info peaks liikuma X-tee peal, igast tehtest logikirje maha jättes jne, eksju? Aga näe see lähenemine ei ole piisavalt popp ja noortepärane, igaüks üritab hoopis oma andmebaasi koostada sest nii on ju palju mugavam, eskole?
(mitte et see mulle kuidagi üllatusena tuleks, aga ikkagi; ühtlasi tervitame meie riigi tiimi CeBITil, kes näevad vaeva meie X-tee ja muu suutlikkuse tutvustamisega)
üks kaudselt sellega seotud uudis, turvalisusest.
hungarian watergate
http://www.mg.co.za/articledirect.aspx?area=&articleid=264450
kui andmed mööda xteed ei liikunud siis ei saanudki nad seda teha. järelikult pole andmed meie alltööfirmale sobivas formaadis või pole need need andmed.
ja miks nüüd 300,000 inimese andmete avalikkus peaks probleem olema, kui 1,400,000 inimese andmed kõigile kättesaadavalt LDAPis ripuvad????
LDAPis pole aadresse. aga jah, ma olen (paljuski tänu Urmas Kuke intervjueerimisele) seisukohal, et see LDAP sellisel kujul on jama.
Miks peaks inimeste nimesid,isikukoode ja ID-kaardi avalikke võtmeid sisaldav andmebaas paha olema? Ehk oskad Sina selle hästi ja lihtsalt ära seletada.