eilase saate juurde

Nagu podcast.kolhoosist näha, sai eilses saates tegeletud mitte-tulundus-ühinguga, mis abistab politseid ekspert olemise meetodil — ehk siis EAKOga. Ilmar Härg selgitab oma arusaamist internetist ja autoriõigusest, mina ei veendu (ja lõpuks tuleb välja, et ka Linnar mitte).

Kogu tants käib videote ümber www.allstarz.ee veebis — kes oskab sortsu vaadata saab kähku pihta, et tegemist on AOLi, Yahoo Music’u jne striimitatavate videotega, mis <embed>’iga lehele pistet. Tundub, et selline linkimine on võrdlemisi levinud tegevus, vt näiteks http://www.videocodesforfree.co.uk või http://videoclips.funplein.com — mistõttu on äärmiselt ebatõenäoline, et suured striimijad sellest ei tea (võib ette kujutada millise täpsusega on kirja pandud leibli ja striimija vaheline leping)… Ehk seda võib nimetada leechimiseks, veebilehe kasutamistingimuste rikkumiseks vms, aga mitte autoriõiguse rikkumiseks.

Täiendet: Linnar käib välja idee, mida sellisel puhul teha: kult-min peaks kasutama õigust ja moodustama ekspertkomisjoni. Brå idee!

Täiendet 2: kuna allstarz.ee (igati mõistlikult, sest kahjuks puudub meil EFF.org harukontor, mis sellistel puhkudel juriidilist abi pakuks) eelistas Linnari idee tulemusi mitte ära oodata ja videote-lehed maha korjas, siis pakub Paavo elavat näidet sellest, kuidas õiguserikkumine toimus ehk teeb üldsusele kättesaadavaks ühe video.google.com servis oleva video, mis muidu üldsusele kättesaamatuks oleks jäänud. (Paavo on vastavaid osaluseksperimente ka varem läbi viinud).

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

11 Kommentaarid