saate saateks

Tänane saade on harilikust erinevas formaadis, nimelt kuulasin leimi/laimu/vihamise/delfi teemal neljapäevast Vikerraadio Argipäeva (kuula täies pikkuses RM kujul või Tehnokrati poolt arhiiviks palutud kvaliteetsemat OGGi) ja mul tekkis hulk punkte, mida tahaksin kommenteerida. Mispeale küsisin Tarmu Tammerkilt luba kasutada Tehnokratis lõike Argipäevast ja selle ka sain. Tänud siinkohal Tarmule ja Vikerraadiole, nii saate juhtimise, lubamise kui eetrikvaliteedis helifaili eest! Aga olgu ka seletatud, miks ma nimelt nii saadet teha tahtsin, sest see on kogu teemakäsitlusega kenasti seotud:

 • me oleme jõudnud multimeedia-aega, kus audio kommenteerimine audios on sama
  lihtne ja loomulik kui artikli kommenteerimine veebis (muideks, vt BBC audio-annotatsiooni
  projekti
  )
 • internet tekitab olukorra, kus dispuut kipub jätkuma pärast selle formaalset lõppu
 • saates on juttu moderatsioonist ehk toimetamisest, proovime siis seda, “turvavõrguks” õnneks väljas ka terve tekst nii et igaüks võib kontrollida, kas meie tõlgendus adekvaatne
 • ministri aeg on kallis, tema sõnade taaskasutus säästlik lähenemine riigi rahakotile
 • Tarmu on selles teemas oluliselt neutraalsem saatejuht (rspct!) ja seltskond suutis ennast mõnes teemas sügavamalt rappa rääkida kui mina oleks eladeski lasknud :-)

Alljärgnev on saate plaan koos viidetega, kaldkirjas osad koristan pärast salvestust ära, et oleks lihtsam linke kasutada.

Vihkamisest

 • Postimees: «Üleskutse vihkamisele seisneb tegevuses, millega süüdlane tahab teises isikus kutsuda esile konkreetse vihkamise. Süüdlasel peab olema vastav ootus ja tuntav soov, et avalduse adressaadid vahetu üleskutse tagajärjel hakkaksid kedagi või midagi vihkama,» ütles [Katrin] Sutt BNSile.
 • Uudis Delfis, mille ühest kommentaarist on meeletult juttu olnud: Iisrael: Eurooplased on juudivaenulikud
 • Eksperiment KAPOga ja Olevi abipalve (siit leiab ka kohtuotsuse, äsjase kassatsioonikaebuse jne)

Takedown

Identiteet, andmete kogumine

Premoderatsioon

Takedown

Kahepoolne suhtlus

Ahjah, tahaks veel linkida-tsiteerida, näiteks riigi suhtekorralduse lipulaeva SVOS-blogi:

Kui rääkisin, milliste reklaamide pärast meile kirjutatakse, ärritus üks konverentsi osalejatest niivõrd, et küsis, kas tõesti peab iga idioodi pöördumisele reageerima. Ütlesin ma talle ja ütlen ka teile, armsad lugejad – EV riigiametniku jaoks ei ole EV kodanikud idioodid. Kirjutage meile alati, kui teil muresid on, me püüame teile vastata :-)

SVOS rokib täiega!

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

4 Kommentaarid