läbipaistev rahva-asemik

Ühendkuningriigi mysociety-genialistid on saanud maha järjekordse veebirakendusega, mis võiks lähendada rahvast ja valitud esindajaid vähemalt paar suurusjärku kiiremini, kui e-hääletus: hearfromyourmp.com. Sisestad oma elukoha ning sind pannakse koos teiste sama kandi valijatega oma saadiku “järjekorda”, kui paarkümmend inimest kokku saab läheb kiri stiilis “20 of your constituents would like to hear what you’re up to – hit reply to let them know”. Kui vastust ei tule siis läheb järgmine kiri 100, 200, 500 jne inimese liitumisel… kuni mingil hetkel osutub võimatuks mitte reageerida.

Kusjuures, selline suhtlus hakkab kindlasti kajastuma ka www.theyworkforyou.com saadiku töö efektiivsust näitaval scorecardil :-) Yesss, seda oleks meile kah vaja! [ link leitud tänu Cory’le ]

Kuna meil ühtegi kommunikeeruvat rahvasaadikut hetkel ei ole lingin siia juurde Jaano kui endise linna-ametniku postituse kus ta seletab oma blogimise tagamaid. Nagu ma aru saan oli ta ajaveebi-seminari ajal “kusagil kus täpitähti ei tunta”, nii et olgu see siis takkajärgi-täienduseks meie tööblogide-teemale. Muideks, Jaano vastab Katrele kes on Riigikantseleis “tegemas ühte uurimusprojekti, millest pisikese osa moodustavad ka riigiametnike blogid” — teadmata küll uurimuse laiemast olemusest loodan, et vahest mahub sinna ka midagi theyworkforyou.com ja hearfromyourmp.com teemalist :-)

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

18 Kommentaarid