Öelge mulle palun, kust võetakse arvamust kirjutama neid inimesi kes tõemeeli peavad ainsaks moderatsioonivõimaluseks toimetajate käsitööd? Ahjah, neid toodab Delfi.
- kas minu lugejate hulgas oleks kedagi, kes viitsiks kasutajamoderatsioonil põhinevatest süsteemidest midagi kirjutada, näiteks EPLile?
- kas minu lugejate hulgas on kedagi Delfist kes võiks seletada, miks kirevase pärast ei võiks nad rakendada sotsiaalset tehnoloogiat ja panna oma kommentaare pakkuma lisaväärtust ka lugejale?
Tegelt ajab mind kurjaks see Vadimi “Pealegi ei mõjuta justiitsministeeriumi eelnõu mitte kuidagi sõnavabadust“. Oh boozemoj, mõjutab mis mürtsub: notice & takedown tähendab ettevõtte vajadust otsustada ühe või teise arvamuse sobivuse üle ning palun pakkuge, kas näiteks Delfi on valmis minema kohtusse kaitsma oma otsust mõnda kommentaari mitte maha võtta. Sügavalt kahtlen. Aga Elion, kui kellegile minu hot.ee kodukas ei meeldi? Aga minut.ee? Aga mina ise?
4 Kommentaarid
Jah, Pets, kas sinu lugejate seas on keegi, kes suudab tuuleveski nokauti lüüa? Vat seesama mees proovigu EPL-le või Delfile või Ekspressile midagi iseadministreerumisest seletada. Mina proovisin juba. Nad fucking – jah, FUCKING! – ei saa aru.
njah. Aga mina esinen 18ndal EAL korraldataval seminaril koos Marekiga teemal “internet ja eetika” :-P
http://www.eal.ee/?f=uudised&id=335
Esimene esineja ja teema on kah tase, sobib igati tuuleveski-ekstreemspordi sissejuhatuseks.
Katseeksituse meetodil olen teada saanud, et anonyymsete postituste yks POOLT-argumente on see, et tsipa keerukamat ja ebaharilikumat teema k2sitledes ei saa
anonyymse postituse korral keegi 6elda: “Ah, sa kirjutad seda siin vaid selleks, et saada oma 15 minutit kuulsust.”
Niisama, v8ibolla on 10.11 langi-leiminduse pooldajatele vastu v2itlemisel sellest argumendist siin natukene kasu.
nii, muideks, ilmnes (Henrikut aidates) et siit kommenteerijate e-postide ärakaotamine on käki-tegur…