valin-nagu-masin

Postimehe valimismasin on huvitav, erinevalt ühest varemstartinust ei tekkinud mul ka liigse loosunglikkuse allergiat — vastusevariandid olid märkimisväärselt elulähedased :-) Aga tulemus selline:

kedavalida:

Tulemused seinast seina. Ainus kindlalt vasakus tulbas olev on Vasakpartei…

KUSJUURES: kas keegi palun viitsiks seda algoritmi analüüsida/kommenteerida? Mulle tundub, et üks suur prohmakas on prioriteetide osas: minuga sarnased on need, kes ei taibanud prioriteeti klõpsida!?!?!? Teen väikese eksperimendi, vastan samale küsitlusele uuesti jättes vastusevariandid muutmata kuid märkides juurde prioriteedid (esimesel korral oli muideks 1 prioriteet siiski märgitud):

kedavalida2:

Jajah, nüüd on paremas tulbas need, kes prioriteedi märkimata jätnud (ma üldse ei usu, et nt Eiki Nestori jaoks oleksid võrdselt keskmise prioriteediga linnaosalehed ja sotsiaalküsimused). Prioriteet peaks kõigutama ühe või teise küsimuse arvestamise kaalu, hetkel tundub olema küsimusega võrdses väärtuses?

Täiendet: Priidul huvitav idee kandidaatide-nimekirjast koos nime esinemisega Google’is ja esimeste otsitulemustega, kes teeks ära? Väikseks illustratsiooniks üks test: riigikogulaste populaarsus-pilv (ilma Ivanovita, sest tema nimi on natuke liiga levinud… :-)

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

3 Kommentaarid