lopa-lopa läbi, tervitustega lehva-lehvalt

Lnr teavitab Ajuloputuse läbisaamisest. Lõpu-festil esitas ta loo, mida polnud kordagi tuuri käigus ette kandnud — ehk jopakolla (kas Arnold Rüütel võib tulevikus Eesti Ekspressi loata oma fotot jagada või memuaare avaldada?). Mulle meenub, kuidas ma esimesel, Pärnu päeval (minu pildid Flickris), pärast kõige äralõppemist selle teema jaotusmaterjalidest leidsin ja peaaegu-et-valjusti-kiruma hakkasin: darn et ma ENNE seda ei märganud, sest ma oleks päris kindlasti suutnud selle ettekandmisele pushida. Aga me arutasime see-eest sügavuti küsimust “mida mõjutab sektsioonkapi taha panemata jäänud tapeet”. Äärmiselt eestlaslik. Nagu Aavo Kokk (kellel ajaveebi ei ole ja kelle arvamisi EPL.ee ei avalda) ütles

see on kujund [ja palun ägre kulutage oma kallist aega selle sõnastuse üle vaidlemisele], mis ütleb, et kui otsustad, et paned kapi seina äärde ja sinna jääb see igaveseks (mida teadvustad siis, kui otsustad sinna taha mitte tapeeti panna), siis on innovatsioon surnud. Arenevad vaid need inimesed, kes ja firmad, kes teavad ja usuvad, et pole olemas igavesi lahendusi.

Enivei. Hakates kinni Linnari pakkumisest olla abiks hullu asja tegemisel on mul 2 pakkumist (loomulikult on teretulnd ka kõik teised kampalööjad) seoses läheneva Kinobussiga:

  • Ma tahaks Kinobussi töötoa raames promoda CreativeCommons’it. Teeks sedapuhku nii, et kasutaks ainult (cc) musa ning litsentsiks kogu loodu (cc) alusel. Meil oleks vaja (1) artikkel Kinobussi Teatajasse mille ma lubasin tagada (2) piitsutada kõiki neid sõpru ja võitluskaaslasi kes on lasknud CC lokaliseerimise rajalt maha ning asi asi megaäkiliselt rajale lükata, asjaosalised teavad ise kes nad on (3) et ühiskondlikuks karistuseks selle loo korduva ettekandmata jätmise eest toodaks Ajuloputuse tiim Kinobussi jaoks 5-minutise video, mida me saaksime mängida igas Kinobussi peatuspaigas töötoa-filmide ette ja mis seletaks keskmisele küla-eestlasele lahti Lessigi ilmavaate ja eriti (cc). Lõppeks on ju Linnar meist ainus, kes on Lessigiga isiklikult kokku sattunud, onju?
  • ma tahaks Kinobussile külge pookida fabLab’i (kuula Neil Gershenfeld’i keynote’i ETech2005’l) või midagi feral robotic dogs laadset. Selleks on mõistagi vaja lisaks Linnarile ka Ahhaa ja Energiakeskuse abi.

Miskipärast ma arvan, et need 2 teemat käivad väga hästi kokku.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

2 Kommentaarid