eesti + microsoft

Nagu Postimees kirjutab on ka Informaatikanõukogu andnud oma panuse käimasolevasse netipiraatluse-kampaaniasse: Informaatikanõukogu toetas lepingu sõlmimist Microsoftiga. Eriti tore on see, et:

Riik on ja jääb seejuures avatuks, rõhutas majandusministeerium, sest leping on avasammuks rendimudeli rakendamiseks ka teiste tarkvaratootjatega.

Varsti on siis võimalik rentida ka Firefoxi ja OpenOffice.org’i, kui nimetatud grupeeringud muidugi leiavad piisavalt ressurssi et Elioni helpdesk ära koolitada.

Tegelikult tahaks rohkem lugeda lairibastrateegia kohta, see oli ligipääsu osas mõni aeg tagasi seotud plaaniga kirjutada Elektroonilise Side Seadusesse lairiba sisse kui inimõigus (ok, universaalteenus tegelt :-), aga too kaval plaan ei läinud läbi. Nüüd peaks siis olema mingi uus strateegia vist? Samal teemal varem Minutis (peamiselt MS lepe, aga ka veidi strateegiat — mh viited infopoliitika2005’le ja Aaslaiu artiklile Arvutikasutajas)

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.
  • Viimane veerg

    Mina olen Peeter Marvet ([email protected]). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

    Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)