Tänasida uudiseida

Alustame millegi toredaga. Henrik saatis mulle sellise uudise, mille olla leidnud BNSist, PR-teadete rubriigist:

Märt Treieri lugu häirekeskusest

18:27, 3. juuni 2003

Tänase saate avaloos esitatud juhtum näitab, et nii kodanikel kui kiirabil ei ole just alati põhjust numbrilt 112 asjalikku abi loota. Asi on seda hullem siis, kui tegu on tõsise tervisehädaga, mille ohvriks sattus läinud nädala lõpul kolmeaastane Tallinna poiss Ken.

Erinevalt päästetöötajast, kes soovitas palaviku alanemiseks lihtsalt oodata, tunnistas Keni Lastehaigla raviarst poisi haiglasse saabumise järgse seisundi eluohtlikuks.

Laupäeva õhtuks oli kenil palavikku juba 41 kraadi. Et poiss on vaid kolme aastane, oli vanemate mure suur. Pühapäeva varahommikul kell kaheksa helistas ema numbrile 112 ja kutsus kiirabi.

51.55-59

Meditsiinilise hariduseta päästetöötaja soovitas oodata kuni päev kätte jõuab, küll läheb siis ka palavik. Päästekorraldaja jutust jäid vanematele kõlama laused, millest viimased ei saanudki aru, missugune terviserike on sii nii tõsine, et selleks lausa kiirabi kutsuma peab.

52.36-43

Lõpuks ise haiglasse jõudnud, said pereliikmed ka koleda diagnoosi – mädane ajukelmete põletik.

53.24-26

58.21-27

50.06-10

58.44-49

Et häiretelefon kiirabi ei informeerinud, ei teadnud kiirabi tänase lõunani juhtunust midagi.

2.42-48

Häirekeskus piirdus eneseõigustusega, öeldes, et lapse vanemaile lastehaigla nimetamisest piisas selles juhtumis küll ja kiirabi tulemisel ei ole mõtet.

Kuidas saab seda öelda päästekorraldaja, kelle ametikohal ei ole vähimgi meditsiiniline teadlikkus sugugi nõutav.

59.00-02

Adlas sellega ei nõustunud ja leidis häirekeskuse teguviisist tervelt kuus möödalaskmist. Muuseas leidis Adlas, et häirekeskuse töötaja ei suutnud selgetele juhtnööridele vaatamata selgeks teha lapse tegelikku seisundit, ei pakkunud lapsevanemale võimalust konsulteerida spetsialistiga.

4.50-52

Töötaja ei kontrollinud, kas vanemad saavad oma lapse haiglasse toimetada, ei palunud lapsevanemal tagasi helistada juhul, kui lapse seisund peaks halvenema. Pealegi rääkis töötaja häirekeskusele vaid sellest, mida kiirabi teha ei saa. Kiirabi ei ole tuletõrje, kes saab lähtuda vaid sellest, kas maja põleb või mitte, ütles Adlas. Kuniks telefon 112 ei ole küllalt professionaalne, et eluohtlikke möödapanemisi sisse lasta, soovitab Kiirabi peaarst helistada sarnastel puhkudel kohe kiirabi otsetelefonil 6971145

Märt Treier
TV3 toimetaja
treier@tv3.ee

On äärmiselt tervitatav, et ka teised saated peale Tehnokrati oma intervjuu-stenosid ja ajakoodi netti välja panevad, nii saavad televaatajad alati kõige teles nähtu paikapidavust kontrollida. Ja ärge siis unustage, et “Kuniks telefon 112 ei ole küllalt professionaalne, et eluohtlikke möödapanemisi sisse lasta, soovitab Kiirabi peaarst helistada sarnastel puhkudel kohe kiirabi otsetelefonil 6971145.

Edasi, veel Henrikult: 3rd Annual Nigerian EMail Conference

Ja siis BSA tellitud Global Software Piracy Study, sellest oleks vaja rääkida kindlasti. Jällegi, lugu Postimehes Henrikult, aga seda ei saa enne kella 14 täies mahus lugeda. TheReg samal teemal aasta tagasi: Software pirates cost industry $11 billion. Ja ammu-ammu: Ja veel kriitikat: On Software “Piracy”, Lies, BSA, Microsoft, Rocks, and Hard Penguins

Siia juurde sobiks näiteks see lugu: Defense Department Issues Open-Source Policy.

Ja muideks, Spam Overtakes Legitimate E-Mail.

Televisiooni-vabaduse kasvust USAs: NYTimes, Dan Gillmor, Wired News.

Joel Spolsky: Internet Explorer 7.0 ehk Mozilla Firebird. Peab proovima.

Piraatluse-teemal ka jätkame saate teises pooles, nimelt sellest kuidas ühe kop-kop peale annab mitu aastat kohtus käia. Selle kõlli kohta tuli meile ka spin-doctoritelt järgmine pretensioon:

Teiseks aga küsimus või palve saate kõlli osas. Nimelt võib Kuku raadios jooksvast saate reklaamlõigust aru saada (võibolla on mulje ka ekslik ja öelda on tahetud midagi muud), et Tehnokrati autorite arvates on võitlus piraatlusega ning politsei tegevus antud vallas “vana haisma läinud kala.”

Viisakas küsimus väärib ka samasugust vastust, toon selle õigluse huvides siin ära:

Tekst on minu teada: “Tehnokratid torgivad kolmapäeval kell 1233 vana, haisma läinud kala: jutuks nimelt politsei, tarkvara-piraatlusega võitlemine ja mis võib ühe enda teada legaalse firmaga juhtuda, kui keegi koputab. Kuula ja ahasta! Kell 1033 aga nagu ikka, uudised ja muu hala.”

Selle kõlliga tahame tähelepanu juhtida faktile, et politsei tegevus tarkvarapiraatlusega võitlemise osas on nagu kala, mis mitte et ainult peast mädanema hakkab, vaid on juba algusest peale üleni mäda olnud. Palun loe minu kommentaari Henriku loole, mis väljas Postimees Online’is ja ka minut.ee’s.

Nagu näha ei puutu BSA siin absoluutselt asjasse, ja politsei esindajat pole mul mõtet kah saatesse kutsuda sest kui ta tunnistaks, et tehti mingigi viga, siis lastaks ta ju lahti ja seda ma küll ei taha :-)

Aga me suurima heameelega võtame see-eest näiteks saates ette selle viimatise kellegi eksperdi selgituse, et tasuta alla laaditavas Adobe Type Manageris olla justnagu suurelt kirjas et see Light on ja proovime seda saate ajal installida ning leida, kus täpselt see Light on…

Alguses oli meil plaanis kutsuda saatesse ka asjaosalisi, aga hiljutised sündmused politseis annavad märku, et meil pole mõtet neilt mingit normaalset vastust loota. Kui keegi tunnistaks, et töökorraldus on mäda, siis lahkuks ta lihtsalt peagi omal soovil. Ja seda me ju ometi ei soovi.

NB: Käesolevad veebi-uudised on sponsoreeritud Karu Võrgu poolt, mis või kes iganes see ka ei oleks. Aga kuna Laptop-poe WiFi oli maas, siis otsisin Kuku lähistelt lihtsalt järgmise. Tänudega! :-)

Postitatud rubriiki Arhiiv, Foorum. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

Üks kommentaar