Täna ETVs: TOM, arvutite testimine ja ADSL modemid

#

Seekordse saate pikemaks teemaks on arvutite testimine, seda tänu Eesti Arvutiklubile kes Tehnikamaailma novembrinumbri artikli tarvis 8 arvutit läbi proovis ja ära järjestas. Minumeelest päris hää test, mis teie kommenteerite? Kuna TM novembrinumbrit enam müügil pole, siis leiab TM lahkel loal selle siit PDF-kujul: TMarvutitest.pdf (PDFi vaatamiseks-trükkimiseks on vajalik Acrobat Reader). Loost leiab ka kogu infi kasutatud testprogrammide kohta.

Alustame aga hoopis kodaniku & riigi suhtlemiseks loodud Täna Otsustan Mina veebiga… Ja lisaks räägime seoses ET liigutusega mis eraldab ADSL modemite hinnad teenuse hinnast veidi sellest, mida võib saavutada endale ise ADSL-modemi ostmisega. Moraal üldiselt suht ühene: arvatavasti sama hea hinnaga modemit sa poest ei leia, küll võid saada sinule vajalikke lisafunktsioone. Eriti hea mõte on ADSL-marsruuterid, mis võtavad sisse ADSL-liini ja osakavad seda n+1 kasutaja vahel jagada. Nagu kommenteerib Marko Sakkos Starmanist: nii on märksa vähem kartust, et iseehitajad häkkerite jaoks turvaaugu tekitavad…

Lisaks: Sarvik seletab kuidas Netmeetinguga videokonverentsi teha (jah, Netmeeting’u leiab www.microsoft.com/netmeeting).

Pets on aga avastanud sellise eriti cool’i asja nagu Keyboard Pro Junior mis sobib pisimudilastele arvutiga mängimiseks (mh täiesti eesti keeles rääkiv papagoi!). See tuleb muideks kaasa ka ML jõuluarvutiga… Aga mis eriti oluline: kes tahab, saab sinna ise pilte juurde lisada — peaks vist mingi klubi tegema nende omavaheliseks vahetamiseks, ahh?

Postitatud rubriiki Arhiiv, Tehnokratt!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

10 Kommentaarid