Täna ETVs: odavad arvutid, X-tee ja PDA tuleviks

#

Alustaks sedakorda jälle Petsi pisikese kaameraga: ürituseks HP Bazaar’i sügisene laager Helsinkis ja teemaks “mobiilsed e-lahendused” — alates Lion Oasis’e dispetshersüsteemist taksodele & turvafirmadele (pihuarvuti + GPRS ehk märksa odavam kui spetsiaalne sidesüsteem) kuni… minu suureks üllatuseks mängudeni. G-cluster’il on kuuldavasti Tennispalatsis üleval süsteem, mis koosneb mänguserverist, traadita võrgust ja pihuarvutitest ehk sa saad selle ekraanile manada ühe täiesti tavalise PC-mängu (server jooksutab mängu, ekraanipilt keertakase MPEGiks ja saadetakse PDAle).

RJ Mical: HP Bazaar'i sügiseses laagris Helsinkis, seletamas PDA kindlat võidukäiku mängukonsoolinaSaates kommenteerib oma ettekujutust pihuarvutite tulevikust mängutööstuse veteran RJ Mical (vt www.fathammer.com, www.mical.org) — pikema versiooni intervjuust leiab aga siit: suurem fail (ca 10 mega) ja pisem fail (ca 1,6 mega), pikkus ca 6 minutit. Tegemist täiesti lõikamata materjaliga, keskel mh üks naljakas paus (hakkasin filmima tema aktiivselt vehkivaid käsi ja ta jäi igaks juhuks vait).

Aga põhiteemaks on sedapuhku kasutatud arvutid — mina valisin asjast rääkimiseks välja Beesting‘u ja ITC ehk kontoritehnika lammutuskoja. Ja moraal: 3000-5000 krooni eest saab täitsa surfimiskõlbuliku arvuti. Lisaks käime aga läbi Lehepunktist, kus vanadele arvutitele on leitud hoopis teist sorti (ja igati toetamist vääriv) rakendus: need on pandud mitte-kontoritöötajate jaoks kasutamiseks välja.

Arne Ansper: seletab X-tee toimimist 28.10.2001 saate jaoksLisateemaks on meil sedapuhku X-tee (vt www.riik.ee/ristmik, www.riso.ee) — ehk et mis siis ikkagi e-riigi rindel toimub ja kas on vähegi lootust, et meil IDkaarti ka riigiga suhtlemisel kasutada annab. Ilmneb, et esimene ring riiklikke registreid peab olema X-teega ühendatud 16. detsembril, samuti on tulemas “kodaniku portaal” kus igaühel meil on võimalik päringuid esitada (muidugi peamisele ikka enda kohta, ega siin miski imreperli-tüüpi süsteem ei toimi ;-) Arne Ansper räägib meile asjast lähemalt (paar kommentaari ka Uuno Vallnerilt), kogu Arne juttu saad aga vaadata siitsamast internetist (jällegi toimetamata kujul): suurem fail (ca 15 mega) ja pisem fail (ca 2,3 mega), pikkus ca 9 minutit.

Ja soovitustest: tasuta kontoritarkvara teemasse maksaks kindlasti proovida 602 Pro PC Suite’i: www.602software.com on aadressiks.

Postitatud rubriiki Arhiiv, Tehnokratt!. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

5 Kommentaarid