Antsla ja Väimela 18.10.2001

Mul on au olla 18. oktoobril kustutud esinema Antslasse (kus toimub AIPide avamise teemaline üritus) ja Väimelasse (kus kuulajateks Võrumaa Kutsehariduskeskuse IT-eriala õpilased ja maakondlikud IT-spetsid). Pärast kergeid konsultatsioone ja asjaosaliste soovidega tutvumist käiks esinemisteemad välja alljärgneval moel:

Väimela 12:00

Sõda harjumustega ehk kuidas saada osa(ks) e-maailmast: nii tava-kasutajate, IT-spetside kui tehnoloogiaga silmitsi sattunud ametnike jaoks pole hullemat probleemi oma harjumuste muutmisest. Pets seletab lahti, miks ei tööta tom.riik.ee ja miks on Delfist saanud peldikusein ning annab viited “kohustuslikule lugemisvarale”: et ämbrid ei korduks. TOM ja Delfi kuuluvad loodetavasti kohalolijate jaoks võõraste murede hulka ning me võime neid vabalt arvustada eesmärgida ise samu vigu vältida mistahes eelseisvate projektide puhul: olgu see firma või omavalitsuse veebileht, id-kaart või AIPide rajamine, kohalikud netikommuunid või maakonda kattev raadiovõrk jne jne jne

Antsla 15:00

(Petsi esinemine 16:00)

Haip ja AIP: netipangandus ning uudiste ja töö otsimine toovad väidetavasti kohale enamuse AIPide külastajatest, samas kui tehnoloogiafirmad panevad rõhku multimeediale. Kuidas aga teha seda kõike võimalikult efektiivselt ning kuidas õnnestuks ka ennast munsterdada osakeseks e-maailmast? Pets võtab ette kiire kursuse neti otsimootorite kasutamise osas, õpetab AIPi-kasutajaid hoidma oma dokumente netis ja näitab, kuidas umbes kolme hiireklõpsuga saab sinu jaoks olulisena tunduva ka teistele kättesaadavaks muuta.

Postitatud rubriiki Arhiiv. Talleta püsiviide. Kommenteerimine ja trackback-viidete lisamine ei ole lubatud.

Üks kommentaar

 1. Kalev Joab
  Lisatud 19. okt. 2001 kell 12:32 | Püsiviide

  Tänud toreda ja sisuka loengu eest teemal “milleks internett” Kahju, et kohal oli vaid üks haridussfääri (kohalikud gümnaasiumiõpetajad) esindaja – vist juba liiga …

  Kalev

 • Viimane veerg

  Mina olen Peeter Marvet (pets@tehnokratt.net). Ei saa täielikult välistada, et see siin oli kunagi minu ajaveeb. Kirjapandu ei pruugi väljendada seisu- ega istmekohti. Seoses surutisega esilehe mahtu vähendatud 8%. Lisandub käibemaks, Tallinna elanikel ka müügi- ja paadimaks. Pakendatud gaasikeskkonda. Valmistatud arvutis milles võib leiduda väheses koguses piima- ja pähklitükke. Ei sisalda hüdrogeenitud (transarasvavabasid) taimseid rasvhappeid, sisaldab vahustatud lämmastikku.

  Puhhi lõks imelike skännerite püüdmiseks, ära siia klõpsa :-)