Digiallkirjast ja dokumendihaldusest

#

Sedapuhku pühendame oma teise saatepooltunni digiallkirjale, ja nimelt selle praktilisele kasutamisele seoses dokumendihaldusega — ja muidugi igaks juhuks seletame veelkordselt ka mõlemad mõisted lahti. Põhjuseid kolm:

  • Meile kirjutas Kadi: Kuidas panna digiallkirjaga dokumentide ringlemine asjaajamiskorda? Kas nad üldse on võimelised ringlema? Kas keegi teeb mingile kirjale projekti, saadab selle mailiga ülemusele, ülemus kirjutab alla ja saadab N. ministeeriumi kantslerile? Aga kuidas sel juhul saab see kiri postipoisis registreeritud? Või on neil mingi omaette register? Kas õigusakte (Näiteks personalikoosseisu kohta) digiallkirjastatakse? Kuidas kinnitatakse, arhiveeritakse? Ehk lühidalt: kuidas see kõik siis reaalses elus toimib.
  • Täiesti juhuslikult on täna Valdo Prausti raamatu Digitaalallkiri — Tee paberivabasse maailma esitlus.
  • Lisaks Petsile, Sarvikule ja Valdole on meil dokumendi-halduse teema tõttu seltsiks ka Tanel Tammet. Ja täiesti juhuslikult ilmneb, et kõik me neli sattume esinema 2. mai Äripäeva seminaril kus räägitakse dokumendihaldusest.

Alustuseks aga muidugi uudist & kommentit ehk Tehnokrati juhtkirjaline osa. Nagu ikka.

This entry was posted in Arhiiv, Tehnokratt!. Bookmark the permalink. Both comments and trackbacks are currently closed.

2 Comments